کد خبر:34260
پ

پاسخ دندان شکن باشگاه استقلال به بیانیه طنز باشگاه پرسپولیس!

باشگاه استقلال نسبت به صدور بیانیه‌ی غیرحرفه‌ای و مداخله‌جویانه یکی از باشگاه‌های رقیب علیه رأی اخیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد. پس از صدور رأی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص پرونده مهاجم گابنی باشگاه گل‌گهر، برخى از باشگاه‌ها كه هيچ‌‌گونه نقش يا سمتی در اين پرونده نداشته‌اند به منظور جبران نقاط ضعف […]

باشگاه استقلال نسبت به صدور بیانیه‌ی غیرحرفه‌ای و مداخله‌جویانه یکی از باشگاه‌های رقیب علیه رأی اخیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.

پس از صدور رأی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص پرونده مهاجم گابنی باشگاه گل‌گهر، برخى از باشگاه‌ها كه هيچ‌‌گونه نقش يا سمتی در اين پرونده نداشته‌اند به منظور جبران نقاط ضعف و عملكرد خود به وادی توجيه ‌رفتار غیرقانونی افتادند که در گفت‌وگوها و بیانیه‌های مختلف قابل مشاهده است.

بر اين اساس خواسته صريح باشگاه استقلال با توجه به برخى موضوعات مطرح شده در بيانيه اخیر باشگاه مورد نظر؛ شامل نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومى و همچنين زير سوال بردن استقلال و عدالت اركان قضايى فدراسيون فوتبال، رسيدگى سريع و قاطع به اين تخلف آشكار است.
این اتفاق در ادامه رويكرد مغاير با رفتار حرفه‌ای از سوى اين باشگاه رخ مى‌دهد.

به شهادت رييس محترم كميته استيناف؛ دخالت و ورود باشگاهى خارج از دعوا جهت تاثيرگذارى در پرونده، عجيب و بى‌سابقه عنوان شده و بر همین اساس خواسته باشگاه استقلال برخورد قاطع و قانونى فدراسيون فوتبال با اين رويكرد غيرحرفه‌ای و مداخله‌جویانه است.

اولا برخلاف تخلف آشكار در انتقال مهدی طارمی يا قرارداد غیرقانونی خلعتبری با باشگاه رقیب تهرانی، در موضوع پاتوسی قبل از صدور مجوز بازی برای این بازیکن، از فیفا استعلام لازم گرفته شد و بر اساس آيين‌نامه وقت به صورت کاملاً قانونی براى استقلال به ميدان رفته و ادعاى مطرح شده در اين خصوص از جمله مصاديق نشر اكاذيب به شمار مى‌رود.

ثانياً طرفداران فوتبال موارد متعددى را به ياد مى‌آورند که در كشورهاى مختلف منجر به صدور رأی انضباطی سه بر صفر شده و “بر خلاف رویه‌های بین‌المللی و داخلی” خواندن چنين حكمى باز هم مصداق نشر اکاذیب و تشويش اذهان عمومى است. آن هم باشگاهى كه اهدای جام بدون برگزاری مسابقه را ظرف سال‌های اخیر تجربه كرده است.

رییس محترم کمیته استیناف تاکید می‌کند پرونده مهاجم گابنی هنوز به دست استیناف نرسیده اما باشگاه غير مرتبط به کندی صدور حکم استیناف معترض است.

از آنهایی که ناگهان یادِ ضرر و زیان تیم‌های دیگر افتاده‌اند، باید پرسید که وقتی نتیجه بازی سپاهان با پرسپولیس در فصل ۹۹-۹۸ با رأی انضباطی سه بر صفر شد و یک تیم سود برد و سایر تیم ها ضرر کردند، چرا از این همه بیانیه خبری نبود؟

مورد كذب ديگرى كه مورد اشاره قرار گرفته، تشبيه حضور قانونى بازيكنان استقلال در دو مسابقه فصل اخیر اين تيم است، در حالى كه ممانعت از حضور بازيكن جز با رأی رکن قضایی ممكن نیست و هيچ حكمى در خصوص حضور بازیکنان خارجی استقلال در بازی مقابل نساجی و يا گل‌گهر وجود نداشته و ندارد. حتى ناظر بازی استقلال مقابل نساجی ابلاغی مبنی بر جلوگیری از حضور بازیکنان خارجی استقلال در آن مسابقه ارائه نداده و در عين حال لازم به تاكيد است كه خوشبختانه فدراسيون، اركان قضايى و باشگاههاى طرف دعوا از حقوق و وظايف خود آگاهند و نيازى به ورود طرف غير مرتبط وجود ندارد.

همچنين مواردى مانند “ابهامات موجود در رسیدگی و اعلام رای” يا “حکم عجیب و غریب در نحوه رسیدگی” یا “صدور چنین حکمی جایز نبود” یا “چرا اصرار بر تعجیل در اعلام رای بود؟” یا “کشتن زمان فعلی چه هدفی را دنبال می‌کند؟” یا “باشگاه گل‌گهر دیگر چرا صدایی ندارد؟”، همگی مصداق روشن زير سوال بردن اركان قضايى فدراسيون فوتبال، تشويش اذهان عمومى و وارد آوردن اتهام به طرف‌هاى حاضر در دعوا، همچنين تلاش آشكار در مسير تاثيرگذارى بر روند رسيدگى به پرونده و تعيين تكليف براى كميته انضباطى و استيناف و اقدامى غيرقانونى ، غير اخلاقى و خلاف رويه فيرپلى از منظر قوانين بين‌المللى به شمار مى‌رود.
از ابتدا تا انتهاى اين بيانيه بارها از عباراتى به اين‌چنینی استفاده شده و بر همين اساس باشگاه استقلال حق اقدام قانونی را به عنوان يكى از طرف‌هاى حاضر و مرتبط با اين پرونده بر مبناى موارد فوق جدا از ترتیبات قانونی فدراسیون فوتبال برای خود محفوظ می‌داند.

کلیدواژه : استقلال

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • علی 2 ژانویه 2022 / 8:58 ق.ظ

    استقلال با این بیانیه مستدل و محکم پوزه کل جعلپولیس کسیه کش رو به خاک زد و اونا رو ناک اوت کرد . شدت و تاثیر این ضربه آنچنان بود که گروه تفاله های برجا مانده در فدراسیون فوتبال از دوران وزیرک سابق بیشعور و بی لیاقت ( سلطانیفر ) اعلام کرد از این ببعد به بیانیه نویسی ورود خواهد کرد . توجه خوانندگان را به آن قسمت از بیانیه استقلال جلب می کنم که گفت ” “بر خلاف رویه‌های بین‌المللی و داخلی”خواندن چنين حكمى باز هم مصداق نشر اکاذیب و تشويش اذهان عمومى است. آن هم باشگاهى كه اهدای جام بدون برگزاری مسابقه را ظرف سال‌های اخیر تجربه كرده است.” و یا ” همگی مصداق روشن زير سوال بردن اركان قضايى فدراسيون فوتبال، تشويش اذهان عمومى و وارد آوردن اتهام به طرف‌هاى حاضر در دعوا، همچنين تلاش آشكار در مسير تاثيرگذارى بر روند رسيدگى به پرونده و تعيين تكليف براى كميته انضباطى و استيناف ” .در پایان این بیانیه هم استقلال بر حق اقدام قانونی خود برای رسیدگی به این اتهامات گفته . قشنگ معلومه که اگه استقلال این مورد را پیگیری کنه قطعا جعلپولیس کیسه محکموم میشه بهمین خاطر تفاله های بجا مانده از دوران پر نکبت وزیرک سابق بیشعور برای نجات لنگ وارد عمل شدند .باید به نویسنده این بیانیه افرین گفت .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید