کد خبر:12600
پ

واکنش باشگاه زوله در مورد انتقال قوچان نژاد به پرسپولیس

زمزمه انتقال گوچی به پرسپولیس برای هواداران این بازیکن و این باشگاه موضوع تازه‌ای نیست، اما این‌بار دست‌کم از یک هفته پیش خیلی جدی در فضای خبری داخل کشور ثبت شد و از حد شایعه به مرز خبر رسید. تایید شدن مذاکره برای این مهم ازسوی باشگاه پرسپولیس نیز باعث شد هواداران این باشگاه بیش […]

زمزمه انتقال گوچی به پرسپولیس برای هواداران این بازیکن و این باشگاه موضوع تازه‌ای نیست، اما این‌بار دست‌کم از یک هفته پیش خیلی جدی در فضای خبری داخل کشور ثبت شد و از حد شایعه به مرز خبر رسید. تایید شدن مذاکره برای این مهم ازسوی باشگاه پرسپولیس نیز باعث شد هواداران این باشگاه بیش از پیش نسبت‌به این موضوع امیدوار باشند، اما قرار نیست این انتقال انجام شود.

باشگاه زوله هلند با جدایی قوچان‌نژاد و انتقال او حتی به‌صورت قرضی علی‌الادعا مخالفت کرد و یکی از بمب‌های خبری باشگاه بزرگ پایتخت ایران، عمل‌نکرده خنثی شد. درواقع ماجرا از اینجا آب خورد که باید متوجه می‌شدیم مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران نمی‌تواند باشگاه هلندی خود را ترک کند.

برای روشن‌تر شدن این موضوع تلاش کردیم با باشگاه هلندی تماس برقرار کنیم و البته در روزگار کرونا و کاهش تعداد کارکنان فعال سازمان‌ها و دورکاری منجربه تعدیل شدید نیرو در بسیاری از باشگاه‌های کوچک و بزرگ اروپایی، برقراری ارتباط با روابط عمومی یا مدیر رسانه‌ای یک باشگاه به‌سادگی یا دست‌کم به روال سابق نیست. درنهایت موفق شدیم سوالاتی پراکنده را از دو مسئول رسانه‌ای باشگاه یعنی مدیر رسانه‌ای و رئیس بخش روابط عمومی و ارتباطات باشگاه زوله هلند بپرسیم.

مدیر رسانه‌ای زوله: پیشنهاد رد شد غیررسمی هم بود

نخست به‌سراغ پل شرایور، مدیر رسانه‌ای و مدیر بخش ارتباطات باشگاه رفتیم. وی درباره اینکه باشگاه پرسپولیس پیشنهاد جذب گوچی را به مدیر برنامه‌های وی ارائه کرد تا شرایط دریافت رضایتنامه وی را از باشگاه هلندی دریافت کند، به خبرنگار «فرهیختگان» گفت: «این مهم نیست که بین مدیر برنامه‌های بازیکن و طرف خریدار بازیکن چه گذشته، مهم این است که باشگاهی که با وی قرارداد دارد، نمی‌‎خواهد بازیکن خوب خود را از دست بدهد. پیشنهاد رسمی در کار نبود، اما هرچه بود، بررسی و رد شد. دلیلش هم واضح است و البته ساده و روشن؛ باشگاه نمی‌خواهد بازیکن خوب خود را از دست بدهد و تکلیف روشن است، دلیلی ندارد چندروز بعد به یک پیشنهاد پاسخ بدهیم وقتی از ابتدا پاسخ و واکنش باشگاه مشخص است.»

وی در پاسخ به این سوال که مخالفت ازسوی سرمربی تیم بوده یا مدیریت باشگاه چنین دستوری داده است، گفت: «می‌توانم بگویم ازسوی هر دو مورد. درواقع پاسخ رسمی را مدیریت باشگاه صادر می‌کند، اما حتما قبل از هرچیز با سرمربی تیم مشورت کرده است.»

از شرایور پرسیدیم این خبر هم وجود دارد که پیشنهاد بالای مدیربرنامه‌های گوچی، خودبه‌خود طرف ایرانی را مایوس کرده و مخالفت شما بهانه بوده است، که این‌گونه پاسخ داد: «من از آن طرف مذاکره خبر ندارم، البته مذاکره رسمی و پیشرفته نبوده، اما این لغو درخواست ممکن است چند دلیل داشته باشد که من از باشگاه خبر دارم و دلایل دیگر ممکن است صحت داشته باشند.»

وی در این خصوص که گفته می‌شود قوچان‌نژاد پیش از این پیشنهاد تراکتورسازی تبریز را هم رد کرده بود، تاکید کرد: «من در جریان این امر نیستم و این حق بازیکن است که گزینه‌ها را بررسی کند. خودتان می‌گویید که رد کرده بود، بنابراین دیگر ربطی به باشگاه ندارد. گوچی حرفه‌ای است و اگر قرار بود پیشنهادی را جدی‌تر بررسی کند، حتما آن را با باشگاه درمیان می‌گذاشت.»

مدیر روابط‌عمومی زوله باشگاه به گوچی نیاز دارد

در ادامه به‌سراغ کائن ریله، رئیس روابط‌عمومی باشگاه زوله رفتیم و او هم البته پاسخ‌های مشابهی داشت. از او درباره احتمال هرچند ناچیز انتقال گوچی به پرسپولیس تهران پرسیدیم و گفت: «خب یک جواب من این است که هیچ احتمالی کاملا صفر نیست و کسی از آینده خبر ندارد، اما این جمله بسیار تکراری است و مشکل شما را حل نمی‌کند، واقعیت این است که شک ندارم باشگاه نمی‌خواهد گوچی را از دست بدهد، به درخشش او دل بسته و کار تیمی او در کنار سایر بازیکنان خوب تیم، سود بسیار بیشتری دارد تا اینکه بخواهد او را از دست بدهد.»

وی درباره وضعیت باشگاه در دوراه بحران کرونایی نیز گفت: «به هرحال مشکل برای همه باشگاه‌ها ایجاد شده است، ما هم بخشی از این مبارزه اقتصادی هستیم، حقوق هفتگی بازیکنان برای مدتی عقب افتاد و بی‌نظمی داشتیم، کارکنان باشگاه نیز بسیار صبور بودند و البته کمک‌های دولتی به باشگاه‌ها نیز موثر بود و در مقطعی از زمان به ما امید داد.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید