کد خبر:42485
پ

نقد عملکرد ساپینتو | سومین دلقک پرتغالی فوتبال ایران

ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال که با نظر مستقیم سردار آجورلو به این تیم پیوست؛ با عملکرد فنی ضعیف خود، تردیدها در خصوص ادامه همکاری استقلال با او را افزایش داده است. از همان ابتدای انتخاب عجیب ساپینتو به عنوان سرمربی استقلال، نقدهای زیادی به این تصمیم عجیب آجورلو وارد بود. او که رزومه قابل […]

ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال که با نظر مستقیم سردار آجورلو به این تیم پیوست؛ با عملکرد فنی ضعیف خود، تردیدها در خصوص ادامه همکاری استقلال با او را افزایش داده است.

نقد عملکرد ساپینتو | سومین دلقک پرتغالی فوتبال ایران

از همان ابتدای انتخاب عجیب ساپینتو به عنوان سرمربی استقلال، نقدهای زیادی به این تصمیم عجیب آجورلو وارد بود. او که رزومه قابل توجهی در فوتبال به عنوان سرمربی نداشت و از نظر اخلاقی نیز فرسنگ ها با فرهنگ ایران فاصله داشت، به یکباره با پیشنهاد تیم قهرمان ایران مواجه شد. ساپینتو که با هدایت او در آخرین فصل حضورش در لیگ پرتغال یک تیم را به دسته پائینتر فرستاده بود حتی فکرش را هم نمی کرد بعد از این افتضاح بدون تیم بماند و چشم بسته به پیشنهاد مالی قابل توجه باشگاه استقلال جواب مثبت داد.

نمایش ضعیف ساپینتو در هفته های ابتدایی به عدم شناحت او به فوتبال ایران و بازیکنان استقلال ربط داده شد اما اکنون که بیش از 6 ماه از حضور او در استقلال می گذرد نه تنها پیشرفتی در سبک بازی استقلال دیده نمی شود بلکه در هر بازی یکی از ستاره های استقلال خاموش می شود.

ساپینتو بسیار خوش شانس بود که آجورلو مهاجمین قابلی از جمله پیمان بابایی، محمد محبی، مهدی قایدی، ارسلان مطهری، سجاد شهباززاده و … را در اختیارش گذاشت اما هواداران استقلال بدشانس بودند که اسیر این مربی شدند که هم به لحاظ سبک بازی و هم نتیجه گیری و هم خصوصیات اخلاقی شباهت زیادی به محمود فکری دارد.

بازیکنان استقلال به واسطه سیستمی که ساپینتو اصرار به پیاده سازی آن در تیم دارد (3-3-4) مدتهاست از ارائه یک نمایش دلپذیر برای هواداانشان عاجز بوده اند و امتیازات این تیم عمدتاً به لطف درخشش تک ستاره ها و هنر فردی بازیکنی همچون محمد محبی به دست آمده است.

ساپینتو با اخلاق دور از ادب خود اولین پرتغالی تندمزاج فوتبال ایران نیست. او پس از مانوئل ژوزه و کارلوس کیروش سومین پرتغالی پرخاشگر فوتبال ایران در سالهای اخیر محسوب می شود (اگر نلو وینگادا را فاکتور بگیریم) و بسیاری بر این عقیده اند استمرار همکاری باشگاه استقلال با این مربی که از دانش فنی کافی برای هدایت آبی پوشان برخوردار نیست، منجر به ثبت یک ناکامی بزرگ برای آبی پوشان در انتهای فصل خواهد شد. به طوری که با این کیفیت فنی نازل استقلال، خوش بین ترین هوادار استقلال هم به قهرمانی در لیگ و جام حذفی فکر نمی کند.

اگرچه به طور کلی کیفیت فنی لیگ برتر ایران نازل است اما از تیمی که انبوهی از ستاره های گران قیمت را در اختیار دارد و یک مربی خارجی در راس کار خود می بیند انتظار می رود فوتبال متفاوت تری نسبت به تیم های معمولی لیگ ارائه دهد اما استقلال مدل ساپینتو همانطوری بازی می کند که یک تیم میانه جدولی فوتبال بازی می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید