کد خبر:17015
پ

مقایسه جالب بین محمود فکری و یحیی گل محمدی در دربی ها

بررسی عملکرد یحیی گل‌محمدی و محمود فکری در طول دوران بازیگری‌شان نشان می‌دهد که سرمربی استقلال در داربی‌های پایتخت بیشتر طعم پیروزی را چشیده است.   مقایسه جالب بین محمود فکری و یحیی گل محمدی در دربی ها  داربی ۹۴ پایتخت بین دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب بازی معوقه هفته هشتم رقابت‌های لیگ […]

بررسی عملکرد یحیی گل‌محمدی و محمود فکری در طول دوران بازیگری‌شان نشان می‌دهد که سرمربی استقلال در داربی‌های پایتخت بیشتر طعم پیروزی را چشیده است.

 

مقایسه جالب بین محمود فکری و یحیی گل محمدی در دربی ها

مقایسه جالب بین محمود فکری و یحیی گل محمدی در دربی ها

 داربی ۹۴ پایتخت بین دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب بازی معوقه هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر، روز دوشنبه در استادیوم آزادی برگزار می‌شود. نکته قابل توجه این داربی حضور محمود فکری به عنوان سرمربی استقلال و یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس است. است.

اولین بازی یحیی گل محمدی در داربی‌های پایتخت به هشتم دی ماه ۱۳۷۴ برمی‌گردد که آن داربی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در مجموع سرمربی حال حاضر پرسپولیس در ۸ داربی حضور داشته است و ۳ پیروزی، ۴ تساوی و یک باخت در این رقابت‌ها تجربه کرده است.

هم‌چنین یحیی گل محمدی در ۸ بار حضور خود در شهرآورد پایتخت، یک گل به ثمر رسانده است. در داربی پنجاه و چهارم و در حالی که مصاف استقلال و پرسپولیس با تساوی یک بر یک و گل‌های علیرضا اکبرپور و بهنام ابوالقاسم‌پور در جریان بود، یحیی گل‌محمدی، روی سانتر ابراهیم اسدی، در دقیقه ۷۰ موفق شد گل پیروزی بخش تیمش را ثمر برساند تا پرسپولیس در آن بازی فاتح داربی ۵۴ شود.

در پایان نیز یحیی گل‌محمدی دو بار تجربه حضور در داربی را به عنوان سرمربی پرسپولیس داشته است که در بازی اول و در داربی ۹۲ پایتخت پرسپولیس مقابل استقلال با تساوی ۲ بر ۲ متوقف شد و در داربی ۹۳ و در چارچوب رقابت‌های جام حذفی، پرسپولیس در ضربات پنالتی مغلوب استقلال شد.

محمود فکری در دوران بازیگری خود در استقلال سابقه‌ زیادی در داربی‌های پایتخت دارد و به اصطلاح می‌توان گفت یکی از «داربی‌باز» های برجسته این دیدار به حساب می‌آید.

اولین تجربه محمود فکری در داربی‌های پایتخت در داربی ۳۸ رقم خورد. آن بازی در ۳۰ دی سال ۱۳۷۳ برگزار که آبی‌پوشان تحت هدایت نصرالله عبداللهی مقابل پرسپولیس قرار گرفتند و با تساوی دو بر دو برابر سرخ‌پوشان پایتخت متوقف شدند.

همچنین محمود فکری یکی از کاپیتان‌های با سابقه در داربی به حساب می‌آید و با ۱۰ کاپتیانی در داربی‌ها از رکوردداران این مساله محسوب می‌شود.

فکری در دوران بازیگری خود ۱۸ داربی پایتخت را تجربه کرده است که در مجموع این بازی‌ها ۱۰ تساوی، ۵ پیروزی و ۳ شکست حاصل شده است.

سرمربی وقت استقلال در دوران بازیگری خود در داربی‌های پایتخت دو گل به ثمر رسانده است که یکی از به یاد ماندنی‌ترین این گل‌ها در داربی ۵۵ رقم خورد؛ جایی که استقلال در آن بازی با گل دقیقه ۸ علی سامره پیش افتاده بود و محمود فکری در دقیقه ۵۵ از روی یک ضربه کاشته از راه دور، دروازه سرخ‌پوشان را برای بار دوم گشود.

همچنین فکری دو دوره به عنوان مربی استقلال روی نیمکت سرخ‌پوشان پایتخت حضور داشته است. دوره اول حضور این مربی به فصل ۹۰-۸۹ برمی‌گردد که استقلال در داربی ۷۰ و ۷۱ مقابل پرسپولیس قرار گرفت و هر دو بازی را با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. دوره بعدی حضور فکری به عنوان مربی در فصل ۹۴-۹۳ رقم خورد که استقلال در داربی‌های ۸۰ و ۸۱ مقابل سرخ‌پوشان شکست خورد. در بازی اول استقلال دو بر یک و در بازی دوم یک بر صفر از پرسپولیس شکست خورده است.

این بار محمود فکری، در داربی ۹۴ پایتخت، به عنوان سرمربی آبی‌پوشان حضور پیدا کرده است و باید دید روز دوشنبه فکری در اولین تجربه خود به عنوان سرمربی، چه عملکردی از خودش بر جای خواهد گذاشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید