کد خبر:27647
پ

مطالبه انتشار صورتهای مالی استقلال و پرسپولیس قبل از فرار سلطانی فر

این روززها بحث بر سر خصوصی سازی و ورود دو تیم استقلال و پرسپولیس که به وعده ای پوشالی و پوچ از سوی دولتمردان و به خصوص وزارت ورزش تبدیل شده داغ داغ است. بر هیچکس پوشیده نیست که اولین رکن ورود هر مجموعه اقتصادی به بورس، شفایت مالی و انتشار رسمی صورتهای مالی آن […]

این روززها بحث بر سر خصوصی سازی و ورود دو تیم استقلال و پرسپولیس که به وعده ای پوشالی و پوچ از سوی دولتمردان و به خصوص وزارت ورزش تبدیل شده داغ داغ است. بر هیچکس پوشیده نیست که اولین رکن ورود هر مجموعه اقتصادی به بورس، شفایت مالی و انتشار رسمی صورتهای مالی آن است تا سهامداران با توجه به میزان دارایی ها و درآمد احتمالی بنگاه اقتصادی مذکور اقدام به خرید و فروش سهام آن نماد کنند.

 

مطالبه انتشار صورتهای مالی استقلال و پرسپولیس قبل از فرار سلطانی فر

مدتهاست از حضور مسعود سلطانی فر در راس وزارت ورزش می گذرد و او تا به این لحظه توانسته به روش های مختل از پاسخگویی به نمایندگان مجلس و استیضاح فرار کند و به نظر می رسد در روزهای آخر ریاستش در وزارت ورزش نیز در حال اتلا وقت و عدم پاسخگویی بابت میزان هزینه کرد در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است.

او که به عنوان وزیر ورزش، رئیس مجمع هر دو باشگاه محسوب می شود در صورتی که ادعای خصوصی سازی این دو باشگاه را به طور عملی دنبال می کند می بایست صورت های مالی هر دو باشگاه را نیز به طور رسمی اعلام کند تا هواداران و افکار عمومی بفهمند چه اتفاقاتی در این دو تیم رخ داده و کدام تیم بیشتر هزینه کرده و محل درآمد هر یک از این تیم ها کجا بوده است؟

 

اتفاقی که در تمام این سالها جاری و ساری بوده، ابهام در میزان دقیق بدهی ها و محل درآمد دو باشگاه دولتی استقلال و پرسپولیس بوده است و همین مسئله در سالهای اخیر که سلطانی فر در راس کار حضور داشته تشدید شد تا جایی که هواداران دو تیم سرخابی پایتخت، دیگری را به بهره مندی بیشتر از خدمات دولتی و تزریق منابع مالی متهم می کنند.

حال سوال اینجاست که وزارت ورزش بر چه مبنایی از انتشار صورتهای مالی دو باشگاه استنکاف می کند؟ مگر چه مورد غیرعادی در این صورتهای مالی وجود دارد که سلطانی ر و دولت از انتشار آن و اطلاع افکار عمومی وحشت دارند؟

هر چه که هست، تا قبل از پایان مسئولین سلطانی فر می بایست مجلس محترم به این موضوع ورود کرده و به طور رسمی صورت های مالی هر دو باشگاه دولتی را که جنجال های زیادی در دوران سلطانی فر برای فوتبال باشگاهی ایران به وجود آوردند را مطالبه کند.

 

سلطانی فر که با لابی توانسته از استیضاح در دو دوره مختلف مجلس فرار کند و از پاسخگویی در خصوص افتضاح قرارداد مارک ویلموتس نیز تا این لحظه جان سالم به در ببرد، روزهای پرالتهابی را در واپسین روزهای دولت ضعی حسن روحانی سپری خواهد کرد چرا که در تحویل مسند قدرت به گروه بعدی حقایق بسیاری افشا خواهد شد.

کلیدواژه : استقلالپرسپولیس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید