کد خبر:3998
پ

مصاحبه طوفانی امیرحسین صادقی علیه پرسپولیس: 4 آنها سوء تفاهم است!

مدافع اسبق استقلال گفت: ما اصلاً دنبال ۴ و این‌ها نیستیم. ما دنبال قهرمانی آسیا هستیم و دنبال کری شماره‌ای خواندن نیستیم. ما تاریخچه‌مان برای آسیاست و ایران را هم که دیگر نگوییم بهتر است. گفت‌وگوی لایو امیرحسین صادقی با صفحه اینستاگرام خبرورزشی پرحاشیه و پرسوژه بود. این‌قدر که در همان ساعت‌های اولیه تعداد بازدیدهایش […]

مدافع اسبق استقلال گفت: ما اصلاً دنبال ۴ و این‌ها نیستیم. ما دنبال قهرمانی آسیا هستیم و دنبال کری شماره‌ای خواندن نیستیم. ما تاریخچه‌مان برای آسیاست و ایران را هم که دیگر نگوییم بهتر است.

گفت‌وگوی لایو امیرحسین صادقی با صفحه اینستاگرام خبرورزشی پرحاشیه و پرسوژه بود. این‌قدر که در همان ساعت‌های اولیه تعداد بازدیدهایش به بیش از ۱۱ هزار نفر رسید. با این وجود بهتر دیدیم بخش‌های مهم صحبت‌های مدافع جام جهانی رفته و اسبق تیم استقلال را در سایت خبرورزشی هم منتشر کنیم تا همراهان ما در این رسانه هم در جریان صحبت‌های او باشند.

 

مصاحبه طوفانی امیرحسین صادقی علیه پرسپولیس: 4 آنها سوء تفاهم است!

۴ پرسپولیسی‌ها ۴ سوءتفاهم‎هاست!

تعدادی از بازیکنان پرسپولیس مدعی هستند با کسب این قهرمانی در لیگ حالا عدد ۴ هم مانند دیگر اعداد فوتبالی برای آنهاست! این ۴ ربطی به ۴ استقلالی‌ها پیدا نمی‌کند؟

یک‌سری اتفاقات در فوتبال می‌افتد که برای عده‌ای سوءتفاهم به‌وجود می‌آید. مثلاً بعضی تیم‌ها براساس یک‌سری اتفاق می‌آیند و قهرمان می‌شوند. البته سوءتفاهم‌هایی از این دست هر چند سال یک بار در تاریخ، در جنگ و والیبال و بسکتبال هم اتفاق می‌افتد. حالا هم یک تیمی آمده و گفته ۴ برای ماست، چون ۴ بار قهرمان شدیم! ولی ما چهارمان این جنسی نیست. اگر بحث عدد ۴ استقلال است ۴ بار حضور استقلال در فینال آسیاست. ۴ بار برد متوالی رفت و برگشت شهرآورد است و چهارتا‌های زیاد دیگری هم در آینده اتفاق خواهد افتاد ولی حالا لیگ و قهرمانی اش مبارک باشگاه پرسپولیس باشد.

پس با این حساب، اصل چهار برای استقلالی‌هاست؟‌

نمی‌دانم اصل چهار چیست! ما اصلاً دنبال ۴ و این‌ها نیستیم. ما دنبال قهرمانی آسیا هستیم و دنبال کری شماره‌ای خواندن نیستیم. ما تاریخچه‌مان برای آسیاست و ایران را هم که دیگر نگوییم بهتر است.

چرا پرسپولیسی‌ها هشتگ مرحوم صادقی را به راه انداخته‌اند؟

این اتفاقات کری‌خوانی‌هایی است که در این مدت به‌راه افتاده و من هم دوست ندارم درباره اش حرف بزنم. من مجازی نیستم که به مسائل مجازی جواب بدهم.

پرسپولیس هم به دردسر استقلال دچار می‌شود!

شما جزو اولین نفراتی بودید که به دیدار احمد سعادتمند رفتید. چرا درباره موضوع بسته شدن پنجره نقل و انتقالات این موضوع را به صورت شفاف به اطلاع مردم و طرفداران استقلال نرساند؟

اولاً باید بگویم دلیل این بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی بی‌کفایتی مدیرانی بوده که وزیر ورزش آن‌ها را در رأس این باشگاه قرار داده و نمی‌توان انتظار بیشتری از این افراد داشت. تازه در همین تیم رقیب که این همه گفته می‌شود وزارت ورزش خیلی کمک‌شان می‌کند برانکو هم در آینده‌ای نزدیک برای آن‌ها دردسرساز خواهد شد.

چطور؟

شنیدم که برانکو هم شکایت کرده و پول سنگینی هم از پرسپولیس می‌خواست.

استراماچونی وزارت ورزش را غافلگیر کرد!

اگر استراماچونی می‌ماند استقلال قهرمان می‌شد؟

باید این واقعیت را بگویم که هر زمان حرفی در ارتباط با مسائل مهم می‌زنم آن‌هایی که در تیم رقیب ادعای هواداری دارند حرف‌های مرا بد برداشت می‌کنند و مرحوم صادقی و این مسائل را راه می‌اندازند ولی یک چیزی را یادآوری کنم. زمان استرا ما کجای جدول بودیم و بیننده فوتبالی می‌داند من چه می‌گویم. وقتی استراماچونی را خیلی اتفاقی به استقلال آوردند کاملاً مشخص شد که فکرش را نمی‌کردند این مربی این‌قدر کارایی داشته باشد ولی از شانس بد وزارت ورزش این مربی هم نتیجه گرفت و هم تیم را به صدر رساند، اما یک‌مرتبه از CIP فرودگاه رفت و هربار حرف از بازگشتش به میان می‌آمد هر شخصی یک ادعایی درباره بازگرداندنش را مطرح می‌کرد ولی در نهایت دیدیم که اتفاقی که باید می‌افتاد نیفتاد و استرا برنگشت.

فرهاد را وزارت آورد تا سروصدا‌ها بخوابد!

نظرت درباره حضور فرهاد مجیدی چیست؟ در این مدت حملاتی هم به او شد. فکر می‌کنی باید از فرهاد حمایت شود؟
نظر شخصی من این است که الان موقعیت خوبی نبود که فرهاد بیاید. البته این را هم باید پای هوشمندی وزیر ورزش گذاشت که خودش یا عواملش با فرهاد تماس گرفتند که بیا استقلال ولی معتقدم زمان خوبی برای حضورش جای استراماچونی نبود و یک مقدار زود بود، اما حضور فرهاد مجیدی و بعد علی فتح‌ا… زاده، در دورانی که آن سروصدا‌ها جلوی وزارت ورزش و باشگاه به‌راه افتاده بود را همه به یاد دارند و، چون می‌خواستند جو آرام شود روی مجیدی ریسک کردند که کمتر حرف بشنوند و مجیدی را سیبل کردند.

به نظرت این اقدام فرهاد ارزشمند نبود؟

گفتم که مربی خوبی است ولی ریسک بزرگی کرد و دمش گرم در شرایطی به استقلال آمد که همه چیزش ترکیده بود. تیم نه زمین داشت، نه تمرین درست و حسابی و نه مدیریت مشخص! ولی آمد و کار بزرگی کرد، اما متأسفانه آن اتفاقات خوبی که باید برایش بیفتد نیفتاد و فرهاد با جان و دل کار کرد و سوخت کرد. ولی دمش گرم که استقلالی است.

هنوز در باشگاه اتفاقی رخ نداده است!

پس باید از او حمایت کرد؟ برخی پیشکسوتان معتقدند او نباید می‌آمد.

یک ایرادی در باشگاه استقلال هست که آن هم پیشکسوتان ماست. کسانی که باید به آن‌ها بها می‌دادند ندادند و لابی‌گری را ایجاد کردند و این صدمه زد و من، هم به آن‌ها حق می‌دهم و هم نمی‌دهم. ولی مشکل ما جایگاه‌ها و زمان کار کردن پیشکسوتان است. آن‌ها قطعاً می‌توانند به باشگاه کمک کنند ولی این نوع مدیریت هنوز انجام نشده است. من به سعادتمند گفتم هنوز برایم مشخص نیست که چه کسی پشت اوست که خودشان گفتند ۸۰ درصد کار دست خودم است و ۲۰ درصد دست وزارت است. الان هم هنوز اتفاق خاصی در باشگاه رخ نداده و فقط سردر باشگاه را عوض کردند.

تا ۱۴۰۰ نمی‌گذارند استقلال قهرمان شود!

دیدار‌های لیگ استقلال را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟

استقلال احتیاج به تحلیل فنی ندارد. استقلال قهرمان نشده که داد بزند پوکر قهرمانی! بلکه استقلال، استقلال است. حالا حالا‌ها هم هست. شجره‌نامه باشگاه استقلال از باشگاه پرسپولیس که هیچ از فدراسیون فوتبال هم که هیچ، از همه قدمتش بیشتر است. استقلال جزو سه باشگاه بزرگ قاره آسیا بوده و جام‌های زیادی هم آورده است. اگر بگذارند استقلال بازی اش را بکند و محرومیتی یا کرونایی نباشد و مربی را از کارش اخراج نکرده باشند و مشکلات داوری نباشد استقلال همیشه استقلالی بازی می‌کند. ما اگر زمین تمرین خوب داشته باشیم و امکاناتی که برای باشگاه‌های دیگر هست برای استقلال هم فراهم کنند تیم همیشه تیم است. باز هم نمی‌گذارند استقلال نتیجه بگیرد.

چطور؟

ما حتی به فینال جام‌حذفی هم برویم و در فینال با یک تیم دسته سومی هم بازی داشته باشیم این احتمال را می‌دهم که کاری کنند استقلال قهرمان نشود. البته این را تا سال ۱۴۰۰ می‌گویم. بی‌برو برگردد و بدون شک با این وزارت ورزش استقلال جایی برای پرواز ندارد، چون بالا‌های پروازش را بریده‌اند.

تیم ملی برانکو پر از زدوبند بود!

بهترین مربی خارجی که با او کار کردی که بود؟

کی‌روش! او شخصیت فوتبال ایران است. شما ببینید در همه تاریخ فوتبال ایران این دو تیمی که با او به جام جهانی رفتند باشخصیت‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبال این مملکت بودند. در حالی که در ۲۰۰۶ بی‌شخصیت‌ترین تیم ایران با سرمربیگری برانکو راهی جام جهانی شد.

چطور؟

آن همه اتفاق در آن تیم رخ داد. باندبازی و سر میز یک حرفی زده می‌شد و بعد ته میز یکی حرف می‌زد و آن همه اتفاق. ولی کی‌روش دیسیپلین خاصی داشت و ساختار فوتبال ایران را تغییر داد.

کی‌روش دست دلال‌ها را از فوتبال برید، بیرونش کردند!

پس چرا رفت؟

فوتبال ایران فاجعه‌ترین فوتبال دنیاست. معتقدم انتخابات همیشه بین بد و بدتر بوده و یک انتخاب خوب هم که داشتیم او را از ریشه زدند. در دورانی که کی‌روش بود هم هر کاری کردند که با او مخالفت کنند. کی‌روش دست خیلی‌ها را از فوتبال ملی ایران کوتاه کرد امثال دلال‌ها، لابی‌باز‌ها و فدراسیونی‌ها و ارکانش و دیگر مسائل. او حتی با برخی اعضای فدراسیون هم درگیر شده بود حتی با آن خانم دکتر سر ایفمارک درگیر شد. هر چیز خوبی در این مملکت درباره اش دعوا راه می‌افتد و بعد هم کنار زده می‌شود.

مقایسه جام جهانی ۲۰۰۶ با ۲۰۱۴ چه بود؟

هیچ شباهتی بین این دو جام نبود. در ۲۰۰۶ یک تیم بی‌ثبات و یک تیم به‌هم ریخته و بی‌انگیزه که اتفاقات خیلی جالبی در اردو‌ها رخ داد ولی در ۲۰۱۴ دیسیپلین و نظم خاصی بود.

چون آقازاده نبودم ۵ سال از تیم ملی دورم کردند!

تو در دو دوره جام جهانی بازی کرده‌ای. چرا ۵ سال در تیم ملی نبودی؟

شاید کم‌کاری خود من بوده است. من در آخرین اردوی پیش از سه بازی آخر مقدماتی جام جهانی دعوت شدم ولی خب شاید به این دلیل بوده که همیشه در فوتبال ایران انتخاب‌های خوب نبوده و نیست. انتخابات خوب برای آقازاده هاست ولی من بچه کفاش بودم و دعوتم نمی‌کردند.

کی‌روش گفت مسی مثل مار حرکت می‌کند!

کی‌روش شب قبل از بازی با آرژانتین نکته خاصی را به شما گفت؟

ما تا قبل از شروع بازی‌ها همه تمرکزمان روی بازی با نیجریه بود که بتوانیم خوب عمل کنیم و با مساوی‌ای که گرفتیم روحیه همه نفرات تیم بالا رفت و ترس‌مان ریخت. فکر می‌کنم کلاً سه روز برای بازی با آرژانتین تمرین کردیم و شاید اگر این تمرین یک هفته بود نتایج بهتری می‌گرفتیم. ما آرژانتین را آنالیز کرده بودیم ولی اینکه لیونل مسی بیاید و دقیقه ۹۳ آن گل را به ما بزند نشان می‌دهد که ما به آرژانتین نباختیم و به مسی باختیم، چون گلی که زد، رونالدو هم نمی‌توانست بزند. ما باید از هیگواین و آگوئرو مراقبت می‌کردیم.

ولی بیشترین رویارویی را با تو و پولادی داشت.

او بیشتر با آندو و جواد روبه‌رو می‌شد ولی خب سمت من هم می‌آمد. من و سیدجلال با هیگواین و آگوئرو روبه‌رو بودیم.

کی‌روش درباره هیگواین و آگوئرو چه حرفی به شما زد؟

گفت مسی مثل مار بین شما حرکت می‌کند و هافبک دفاعی‌ها باید طوری فضای جلوی دفاع را ببندند که نتواند به تو بزند.

دود اختلاف پرسپولیس و کی‌روش به چشم سیدجلال رفت!

خودت پس از جام جهانی جزو ۵۰ چهره برتر جام شناخته شدی.

وقتی به تهران رسیدم فهمیدم. من در آن جام با دو پارگی در دو طرف فتق ورزشی‌ام بازی می‌کردم در واقع با ۳۰ درصد توانم در هر سه بازی حضور داشتم.

بازی در کنار سیدجلال حسینی در مهم‌ترین دیدار‌های زندگی‌ات بود؟ او را چطور مدافعی دیدی؟

سیدجلال به جرأت می‌توانم بگویم که بهترین فوتبالیستی بود که در همه تاریخ فوتبالم کنارش بازی کردم. او یک بازیکن باانگیزه و منظم است که حتی در تاریخ فوتبال قبل و بعد از انقلاب جزو دو دفاع برتر تاریخ ایران بوده است. یک پسر بااخلاق و باانگیزه که ثبات تیم ملی اش نشان داد که فوق العاده باشخصیت است ولی حقش خورده شد و به جام جهانی ۲۰۱۸ نرفت. همه به یاد دارند به دلیل اختلافاتی که بین باشگاه پرسپولیس و کی‌روش به‌وجود آمده بود دودش به چشم سیدجلال رفت و من خودم هم برایش پست هم گذاشتم و واقعاً برایش ناراحت شدم. حق مسلمش جام جهانی بود که رخ نداد.

برای چه چیز پرسپولیسی‌ها کری بخوانم!

پسرتان هم استقلالی است؟

بله صددرصد.

پس بین اعضای خانواده کسی نیست با او کری بخوانید؟

نه! با چه کسی کری بخوانم؟ با کسانی که هنوز دنبال ۴ ما هستند؟ هر زمان شما ۴ بار فینال آسیا را دیدید و ۴ بار شهرآورد را رفت و برگشت بردید آن وقت حرف بزنید. البته اگر تا آن زمان اعتبار ما بیشتر نشده باشد. اسم استقلال برای خودش است و ستاره اش درست و حسابی است نه الکی.

مدیرعامل جای تغییر سردر باشگاه به فکر یارگیری باشد!

بهترین بازیکن یا بازیکنان استقلال در این فصل؟

علی کریمی در خط هافبک فوق العاده است. حسینی هم با اینکه رقیب ندارد خیلی خوب است. دیاباته هم با اینکه کمتر به زمین رفته ولی فوق العاده بوده است.

نگرانی امروزت برای استقلال چیست؟

معضل این روز‌های باشگاه ما نقل و انتقالات است که در آخر فصل باز چه نفراتی از این تیم می‌روند. نمی‌دانم مدیران الان به جای اینکه به فکر یارگیری باشند چرا به فکر سردر باشگاه هستند! باشگاه اگر واقعاً زیر بلیت وزارت ورزش نیست حتی اگر عنوانی هم کسب نکرد فدای سرش ولی مدیرعامل باید بتواند شاکله تیمش را حفظ کند و تیم خوبی را روانه فصل بعد کند.

آرزویم بازی کنار هاشمی‌نسب بود!

بهترین همبازی‌ات در استقلال که بود؟

من یکی از حسرت‌های زندگی‌ام این بود که نشد کنار دست مهدی هاشمی‌نسب بازی کنم. من از روز‌های اول که کنار فکری، ستار همدانی و پیروز قربانی بازی می‌کردم تا این اواخر که کنار پژمان منتظری و حنیف عمران زاده توپ می‌زدم خوشحال بودم و از فوتبالم لذت بردم.

بهترین مهاجمی که روبه‌رویش بازی کردی که بود؟

دورانی که علی دایی در لیگ بازی می‌کرد کار روبه‌رویش خیلی سخت بود. اولین شهرآورد را روبه‌روی او بودم که بهترین فوروارد ایران و آسیا بود و بعد روبه‌روی فوروارد العین، آساموآ ژی‌یانگ واقعاً اذیت می‌شدم.

تیم ملی با اسکوچیچ به هیچ‌جا نمی‌رسد!

اسکوچیچ در تیم ملی موفق می‌شود؟

نه!

دلیلت چیست؟

دلیل نمی‌خواهد. اسکوچیچ خوب است ولی بعید است بتواند جای کی‌روش را بگیرد آن‌هم با این ساختار فوتبالی که ما داریم. او مربی‌ای بود که زبان داشت و جلوی همه اتفاقات بد فوتبالی را برای تیم ملی می‌گرفت آن بلا‌ها را سرش آوردند. اینکه فقط بله قربان‌گوی عوامل فدراسیون و تیم ملی است. مربی لیگ برتری بوده و قطعاً مقابل رئیس و دیگر عوامل فدراسیون ضعف داشته است. این را شک نکنید. چون در ایران کار کرده و لابی زیاد داشته، رفیق زیاد داشته و حسابی به زیر و بم این فوتبال آشناست. تصور کنید او برود تیم ملی! صددرصد نتیجه نخواهد گرفت.

اما بازیکنان تیم ملی از او حمایت کردند.

من، چون در تیم ملی نیستم نظری در این باره ندارم.

آن‌ها بین کاندیدا‌هایی که عنوان شده بود برای جایگزینی مارک ویلموتس به او رأی داده بودند؟

چه بگویم. برایم عجیب است! باید دید دلیل این کار بچه‌های تیم ملی چیست؟

طرفداران پرسپولیس را بیشتر از خود پرسپولیس دوست دارم!

حرفی هست که بخواهی عنوان کنی؟

تشکر می‌کنم از هواداران پرسپولیس که در این یک هفته، ۱۰ روز، هر نوع فحش رکیکی به من دادند ولی باز هم من هواداران پرسپولیس را بیشتر از تیمش دوست دارم، چون آن‌ها کسانی هستند که برخی از نزدیک‌ترین اقوام و دوستان من هستند. این اتفاق را می‌گذارم روی حب و بغض ناشی از فشار‌های اقتصادی و همه را به امام رضا (ع) واگذار کردم و جواب هیچ‌کدامشان را نمی‌دهم. یک عده هم می‌خواستند مرا با شمشیر و گلوله بزنند و یکی می‌گفت آدرست را پیدا کنم می‌آیم سراغت که از آن‌ها هم تشکر می‌کنم. حرف حق در ایران بزنی صدمه می‌بینی.

۵۰ درصد این پوکر به خاطر کریم باقری است!

نظرت را درباره چند اسم بگو.

کی‌روش؟

شخصیت فوتبال ایران پس از انقلاب.

ناصر حجازی؟

یکی از حقیقت‌گو‌های فوتبال ایران.

جام جهانی؟

جایی شبیه بهشت.

برانکو؟

درباره برانکوی پرسپولیس می‌گویم نه تیم ملی. با پرستیژ و با کیفیت بالای فوتبال و اگر پرسپولیس در این چند سال قهرمان شده من معتقدم ۵۰ درصدش به خاطر کریم باقری بوده است.

شهرآورد؟‌

ای بدو‌ای بدوی فرهاد مجیدی.

استادیوم آزادی؟

خاطرات تلخ و شیرین.

رباط صلیبی؟

امید روانخواه و داریوش شجاعیان به بدترین شکل ممکن.

مسی؟

رقیب دوست‌داشتنی که من رئالی هستم ولی او را قابل احترام می‌دانم.

عادل فردوسی‌پور؟

جایش خالی است مثل ناصر حجازی که راستگو بود.

استقلال؟

آسمان خوشرنگ فوتبال ایران است که هر اتفاقی در فوتبال ایران، سقفش استقلال است.

دیدگاه کاربران 6 دیدگاه
  • حسین از گلستان 23 جولای 2020 / 1:11 ب.ظ

    امیرحسین بهترین مدافع ایران است واستقلال سلطان اسیاست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید