کد خبر:16194
پ

مرد سال فوتبال آسیا یکی از این سه نفر است | جدال دوباره فوتبال ایران با کره جنوبی

با اعلام فهرستی از نامزدهای مرد سال فوتبال آسیا در سال ۲۰۲۰ به نظر می رسد رقابت اصلی برای کسب این عنوان بین مهدی طارمی از پورتو و سون هیونگ مین از تاتنهام و سردار آزمون از زنیت سن پترزبورگ خواهد بود.   پخش زنده فوتبال   مرد سال فوتبال آسیا یکی از این سه […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

با اعلام فهرستی از نامزدهای مرد سال فوتبال آسیا در سال ۲۰۲۰ به نظر می رسد رقابت اصلی برای کسب این عنوان بین مهدی طارمی از پورتو و سون هیونگ مین از تاتنهام و سردار آزمون از زنیت سن پترزبورگ خواهد بود.

 

پخش زنده فوتبال

 

مرد سال فوتبال آسیا یکی از این سه نفر است | جدال دوباره فوتبال ایران با کره جنوبی

مرد سال فوتبال آسیا یکی از این سه نفر است | جدال دوباره فوتبال ایران با کره جنوبی

رقابت بین فوتبال ایران و کره جنوبی تمامی ندارد و در سالهای اخیر همواره شاهد مصاف های حساس و نفسگیر در رده ملی و باشگاه بین فوتبال ایران و کره جنوبی بوده ایم که متاسفانه در آخرین مصاف، پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی را به اولسان باخت تا از کسب مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا باز مانده باشد. با این اتفاق، تقریباً احتمال انتخاب بازیکنانی همچون شجاع خلیل زاده، بشار رسن، کنعانی زادگان به عنوان مرد سال فوتبال آسیا تقریباً ۰ شده است.

 

اما نکته کلیدی در فصل ۲۰۲۰ حضور درخشان لژیونرهای آسیایی در فوتبال اروپا بود که در صدر آنها سردار آزمون، مهدی طارمی و سون هیونگ مین قرار دارند. با توجه به اینکه سردار آزمون  و مهدی طارمی در فصل ۲۰۲۰ به عنوان آقای گلی لیگ روسیه و پرتغال رسیدند و نظر به حضور درخشان سون هیونگ مین در لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا که با پاس گل و گلهای دیدنی اش، چشمها را به خود خیره کرده، به نظر می رسد شانس این سه بازیکن برای کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا بیشتر از سایرین باشد.

 

سردار آزمون که در فصل گذشته توانست با کسب عنوان آقای گلی مشترک در لیگ روسیه به همراه زنیت به دو عنوان قهرمانی برسد از بهترین لژیونرهای آسیایی سال ۲۰۲۰ محسوب می شود و در فصل جاری نیز با هت تریکی که اخیراً کرد با ۸ گل خود را به نزدیکی صدر جدول گلزنان لیگ روسیه رسانده است.

مهدی طارمی نیز در اولین فصل حضورش در فوتبال اروپا با عملکرد خیره کننده خود در ریوآوه توانست نظر باشگاه های معروف پرتغالی را به خود جلب کند و سرانجام به یکی از پرافتخارترین تیمهای قاره اروپا یعنی تیم پورتو پیوست تا اینجای کار نیز همچنان به روند گلزنی خود در لیگ پرتغال ادامه داده به طوری که با ۴ گل در رده هشتم جدول گلزنان لیگ پرتغال قرار گرفته است.

 

سون هیونگ مین رقیب جدی دو ستاره ایرانی در به دست آوردن توپ طلای فوتبال آسیا است چرا که او در سال ۲۰۲۰ یک فصل رویایی را همراه با تاتنهام سپری کرد به طوری که گلش مقابل برنلی توانست جایزه پوشکاش فیفا که به بهترین گل سال ۲۰۲۰ تعلق می گیرد را به دست بیاورد. او همچنین در فصل جاری با ۱۱ گل و ۴ پاس گل در رده دوم جدول گلزنان لیگ برتر انگلیس قرار دارد و شانس بالاتری نسبت به دو مهاجم ایرانی برای کسب عنوان مرد سال آسیا در سال ۲۰۲۰ دارد.

 

با توجه به کیفیت بالاتر لیگ برتر انگلیس به نظر می رسد مرد سال فوتبال آسیا در سال ۲۰۲۰ سون هیونگ مین باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید