کد خبر:44948
پ

لیست اتهامات سنگین مهدی تاج در دادسرا | از کلاه برداری تا جعل و گزارش خلاف واقع

در روزهای اخیر صحبت از چرایی حضور فردی  همچون مهدی تاج با انواع و اقسام اتهامات و فساد در راس فدراسیون فوتبال داغ شده است. در حالی که وزارت ورزش یک استعلام صوری از قوه قضائیه گرفت و همان روز نیز پاسخش را دریافت کرد اما آقایان حاضر نشدند بر روی صلاحیت مهدی تاج برای […]

در روزهای اخیر صحبت از چرایی حضور فردی  همچون مهدی تاج با انواع و اقسام اتهامات و فساد در راس فدراسیون فوتبال داغ شده است. در حالی که وزارت ورزش یک استعلام صوری از قوه قضائیه گرفت و همان روز نیز پاسخش را دریافت کرد اما آقایان حاضر نشدند بر روی صلاحیت مهدی تاج برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال قلم قرمز بکشند چرا که او مهره ای بود که تامین منافع تیم محبوب آقایان را به خوبی بلد بود. اتفاقی که در دو سال دوری او از فدراسیون فوتبال رخ نداد و عدالت برقرار شد اما با دستور از مقامات بالا، فردی که انواع فساد را در پرونده ش دارد بار دیگر فوتبال ایران را که در مسیر درست قرار گرفته بود به لجن کشید. به واقع مگر قحط الرجال بود که چنین فردی بار دیگر به فوتبال بازگردد؟ مسئولین وزارت ورزش چه جوابی بابت تائید صلاحیت این فرد برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال دارند؟ با مشاهده این اتفاقات تنها می توان گفت، فساد سیستماتیک در فوتبال تا چه اندازه ریشه دوانده که با علم به عدم صلاحیت فردی برای شرکت در انتخابات، نه تنها صلاحیت وی تائید می شود بلکه با توصیه های بیرونی شخص مورد نظر حداکثر آرا را به خود اختصاص می دهد تا عمق فاجعه فساد در فوتبال ایران مشخص شود. تمام افرادی که به تاج رای داده اند در این فساد شریک هستند.

در ادامه فلش بکی به اتفاقاتی می زنیم که 6 روز قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال و کودتای رسمی علیه عزیزی خادم رخ داد. ایسنا نوشت:

فهرستی از اتهامات مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال منتشر شد.

 روز گذشته نقل قولی از وزیر ورزش در ارتباط با اعلام نشدن نظر نهادهای نظارتی از جمله قوه قضائیه در مورد نامزدهای فدراسیون فوتبال منتشر شد. ادعایی که با بررسی در دستگاه قضایی مشخص می‌شود نادرست بوده و دادستانی تهران در همان روزی که استعلام مهدی تاج برای دستگاه قضا ارسال می‌شود پاسخ داده و عنوان کرده است افراد مورد استعلام هر کدام چه سابقه و اتهامی در داسرا یا نهادهای قضایی دارند.

بر طبق اسناد به دست آمده دادستان تهران در تاریخ دوم شهریور ماه ۱۴۰۱ یعنی ۶ روز قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال طی نامه‌ای رسمی اعلام کرده برای ۳ مدیر فوتبالی در دادسرای تهران پرونده قضایی تشکیل شده است.

طبق این گزارش، برای مهدی تاج به اتهامات سوء استفاده از موقعیت شغلی، استفاده از اوراق مجعول، صدور گزارش خلاف واقع و شروع به جعل و تزویر، تصرف غیر قانونی در اموال دولتی، به کارگیری حیدر بهاروند در سازمان لیگ برتر فوتبال بر خلاف قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تصرف غیر قانونی در وجوه عمومی، تصرف غیر مجاز در منابع مالی (مطالبات) فدراسیون از شرکت‌های طرف قرارداد و اهمال منتهی به تضییع وجوه عمومی به میزان ۴ هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۴۷هزار و ۲۴۵ ریال و ۱۰ میلیون یورو، تضییع اموال و وجوه دولتی، اخلال در نظام پولی و ارزی کشور، کلاهبرداری، گزارش خلاف واقع، تبانی در معاملات دولتی، جعل در سند رسمی و به کارگیری سرمربی اسبق تیم فوتبال ایران (ویلموتس) پرونده قضایی در دادسرای تهران تشکیل شده است.

از سوی دادسرای تهران برای مهدی تاج در اتهامات سوءاستفاده از موقعیت شغلی، استفاده از اوراق مجعول، صدور گزارش خلاف واقع و شروع به جعل و تزویر قرار منع تعقیب صادر شد.

در مورد دیگر اتهامات این فرد قرار جلب دادرسی صادر شده است که پرونده آنها در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

همچنین پرونده مربوط به سرمربی تیم ملی فوتبال ایران (ویلموتس) با گزارش سازمان بازرسی کل کشور به اتهام تضییع وجوه عمومی در جریان رسیدگی قرار دارد.

در همین رابطه البته برخی تشکل‌ها از جمله بسیج دانشجویی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار ورود و رسیدگی قوه قضائیه به پرونده تاج شده بودند که با توجه به سند بالا باید مد نظر داشت که این دست جریانات باید ورود به پرونده و بررسی موضوع تاج و دیگر نامزدهای انتخاباتی را از حراست وزارت ورزش پیگیری کنند.

با نگاهی به تصویر زیر مشخص می شود که او مامور است و معذور و در واقع برای پیاده سازی سناریوی آقایان به فوتبال بازگشته است و در این مسیر حتی داشتن پرونده سیاه قضائی هم مانع از برخی اتفاقات نمی شود. وقتی سیستم فاسد باشد، افراد مجبورند در مقابل فساد و افراد فاسد سکوت کنند چرا که خود نیز احتمالاً بخشی از این فساد هستند و منافعی داشته و یا دارند. مهدی تاج تنها یک مهره در قیف فساد آقایان است. مهره سوخته ای که برای تعویق به بند افتادنش بابت برخی از موارد فوق، موقتاً به فوتبال بازگشته است و احتمالاً به سرنوشت افرادی همچون حسین هدایتی، اسماعیل خلیل زاده و … دچار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید