کد خبر:12521
پ

لایحه النصر در استیناف خطرناک شد | پرسپولیس و کل فوتبال ایران در خطر

باشگاه النصر در لایحه اعتراضی خود به کمیته استیناف AFC مواردی به جز استفاده پرسپولیس از بازیکنان جدید در لیگ قهرمانان را هم مدنظر قرار داده است.   لایحه النصر در استیناف خطرناک شد | پرسپولیس و کل فوتبال ایران در خطر پس از رد شکایت باشگاه النصر از سوی کمیته انضباطی AFC در اعتراض […]

باشگاه النصر در لایحه اعتراضی خود به کمیته استیناف AFC مواردی به جز استفاده پرسپولیس از بازیکنان جدید در لیگ قهرمانان را هم مدنظر قرار داده است.

 

لایحه النصر در استیناف خطرناک شد | پرسپولیس و کل فوتبال ایران در خطر

لایحه النصر در استیناف خطرناک شد | پرسپولیس و کل فوتبال ایران در خطر

پس از رد شکایت باشگاه النصر از سوی کمیته انضباطی AFC در اعتراض به استفاده بازیکنان جدید پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، مسئولان این باشگاه عربستانی با استخدام دو وکیل زبده بین المللی یعنی لوکاس فرر و مارکوس موتا تلاش کردند این بحث را از طریق کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا پیگیری کنند.

به گزارش طرفداری و به نقل از فارس، لایحه سعودی ها برای پیگیری این شکایت هفته گذشته به کمیته استیناف AFC رسید و مسئولان این کمیته هم چهارشنبه هفته قبل با صدور نامه ای خطاب به پرسپولیس درخواست کردند لایحه دفاعی تکمیلی خود را ظرف یک هفته به کمیته استیناف ارسال کند.

مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس هم قرار است پس از جمع بندی موارد مختلف لایحه متقنی را برای دفاع از حقوق این باشگاه در مقابل لایحه 130 صفحه ای النصری ها ارسال کند.

هرچند به تازگی کمیته استیناف AFC با تعویق دیدار فینال لیگ قهرمانان طبق درخواست النصر مخالفت کرده و از نظر این کمیته باید بازی مذکور 29 آذر در قطر برگزار شود اما باشگاه عربستانی در اعتراض ارسالی خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا نکات جدیدی را مطرح کرده که می تواند نگرانی هایی را درباره رای کمیته استیناف ایجاد کند.

در لایحه جدید النصر جدا از بحث اعتراض این باشگاه به استفاده پرسپولیس از بازیکنان جدید در لیگ قهرمانان آسیا، ادعاهای دیگری هم مطرح شده و این باشگاه سعی کرده مدارک و مستندات جدیدی را درباره این ادعاها ارائه بدهد.

از موارد جدید مورد استناد باشگاه عربستانی درباره صلاحیت باشگاه پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و ایراد این باشگاه به مجوز حرفه ای حضور سرخ پوشان در این رقابت ها هستند و به نظر می رسد النصری ها به این موضوع معترض هستند که باشگاه بدهکار پرسپولیس چگونه مجوز شرکت در لیگ قهرمانان را به دست آورده است.

البته مسئولان و مشاوران حقوقی باشگاه پرسپولیس هم سعی کرده اند مستندات و لایحه قوی ای را در این زمینه برای AFC ارسال کنند و در نهایت باید دید کمیته استیناف در رای خود که به احتمال فراوان اواسط هفته آینده صادر می شود به این موضوع رسیدگی می کند یا خیر.

کلیدواژه : النصرپرسپولیس

دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
  • احسان 12 نوامبر 2020 / 1:43 ق.ظ

    من واقعا سر در نمیارم چرا با افرادی که تمام این اطلاعات رو از فدراسیون به عربستانیها داده برخورد نمیشه درصورتیکه هممون میدونیم اون شخص یا اشخاص کیا هستن.آخه اینهمه دشمنی وحسادت در حق یه تیم مردمی از استقلالیهای به ظاهر وطن دوست از کجا میاد واقعا شرمتان باد

  • فریبا 11 نوامبر 2020 / 3:16 ب.ظ

    خدا کنه فوتبال سیاسی و کثیف ایران رو تا مدت نامعلومی تعلیق کنن تا یه نفس راحت بکشیم. این حکومتی ها هرجا پا گذاشتن آبروی مملکت رو به فنا دادن.

  • سیدمحمدعلی نجفی 11 نوامبر 2020 / 12:10 ق.ظ

    پرسپولیس هم پاتک بزنه وهمین حربه را علیه خود این باشگاه استفاده کنه چرا که در خبرها آمده بود که باشگاه النصر هم بدهکار بوده که با پرداخت بدهی از اعمال جرایم علیه این تیم جلوگیری کردند ، حال اگر داشتن بدهی خلاف قانونه یا منعی برای مجوز حرفه ای است در وضعیت حاکم در جهان به علت شیوع کرونا بسیاری ازتیم ها با مشکل مالی دست وپنجه نرم کرده و بدهکارند پس با این حساب کل فوتبال رو تعطیل کنند، از طرفی شرایط تیم های ایرانی با دیگر تیم ها متفاوته چرا که علیرغم اینکه شعار فیفا جدایی ورزش از سیاسته لاکن در عمل چیز دیگری نمو دارد و آن عدم پرداخت های جوایز بین المللی باشگاه ها و حتی تیم ملی کشورمان است که مصداق شفاف و مرئی در تضاد با آرمان ها وشعارهایی است که بالاترین نهاد ورزشی فوتبال آن رادر بوق و کرنا کرده و حتی تحت عنوان نژاد پرستی مهاجم مارا که نه نیت و نه قصدی در انجام آن داشته و تنها صرف تقدیم گل خود به برادرزادش بوده به مدت ۶ماه از فوتبال محروم کردن و متأسفانه باشگاه بزرگ پرسپولیس از داشتن کادر حقوقی قوی جهت دفاع از حقوق بازیکن و باشگاه در عرصه های بین المللی محروم است که این به علت عملکرد ضعیف وزارت ورزش به عنوان متولی و بعد هیأت مدیره و نهایتا مدیرعامل باشگاه است چرا که اگر تک تک این نهاد ها براساس اصول و صلاحیت اعضاء انتخاب و چینش شده بودن الان شاهد چنین مسائل خطرناکی نبودیم که البته ناگفته نماند که این مشکل به کل جامعه بسط پیدا میکند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید