کد خبر:46424
پ

شکست تیم پروفسور برانکو مقابل تیم ضعیف قرقیزستان | تساوی با ارزش ایران در جهنم تاشکند

مسابقات مقدماتی جام جهانی عصر امروز در قاره آسیا پیگیری شد و یک شگفتی بزرگ در نتایج رقم خورد. شکست تیم پروفسور برانکو مقابل تیم ضعیف قرقیزستان | تساوی با ارزش ایران در جهنم تاشکند تیم نه چندان مطرح قرقیزستان توانست با نتیجه 1 بر صفر مقابل تیم مدعی عمان به مربیگری برانکو ایوانکویچ سرمربی […]

مسابقات مقدماتی جام جهانی عصر امروز در قاره آسیا پیگیری شد و یک شگفتی بزرگ در نتایج رقم خورد.

شکست تیم پروفسور برانکو مقابل تیم ضعیف قرقیزستان | تساوی با ارزش ایران در جهنم تاشکند

تیم نه چندان مطرح قرقیزستان توانست با نتیجه 1 بر صفر مقابل تیم مدعی عمان به مربیگری برانکو ایوانکویچ سرمربی سابق پرسپولیس به پیروزی برسد تا شانس صعود عمان به جام جهانی با این نتیجه به شدت کاهش پیدا کند.

در سمت مقابل تیم ملی ایران با هدایت امیر قلعه نویی توانست آمار شکست ناپذیر بودن خود را به 12 بازی پیاپی برساند. تیم ملی که در تاشکند ازبکستان مقابل تیم ملی این کشور و هزاران تماشاگر مشتاق ازبک به میدان رفته بود، در نیمه اول با دو گل پیش افتاد. اما جریان بازی و تغییر سیستم کاتانچ سرمربی در نیمه دوم ورق را به سود ازبکستان برگرداند و آنها توانستند به دو گل در نیمه دوم برسند تا این بازی مهیج با نتیجه 2-2 به پایان برسد تا ایران همچنان در صدر جدول گروه با 4 امتیاز باقی بماند.

بازی منطقی ملی پوشان کشورمان در نیمه اول با حرکات بی مورد و تحریک کننده رامین رضائیان و چند بازیکن دیگر ایران منجر به افزاش انگیزه های ازبکستان مقابل ایران شد و تشویق بی امان هواداران ازبکستان و حمایت آنها از تیم ملی کشورشان، جو روانی سنگینی برای قلعه نویی و یارانش ایجاد کرده بود و تیم ملی خوش شانس بود که این بازی چند دقیقه دیگر ادامه پیدا نکرد تا با یک امتیاز با ارزش، تاشکند را ترک کرده باشد.

به گفته کارشناسان حضور علی کریمی در این دیدار حساس که نیاز به بازیکن فیزیکی داشت، بزرگترین اشتباه قلعه نویی بود و شاید امید ابراهیمی گزینه بهتری برای حضور در زمین مسابقه بود. علی کرمی که تحت تاثیر جو استادیوم و هواداران ازبک قرار گرفته بود با اشتباه خود زمینه ساز گل اول ازبکستان و روحیه گرفتن آنها برای جبران گل عقب مانده شد.

در ادامه نیز رامین رضائیان که تمرکزش به جای بازی بر روی کار کردن روی روان کاپیتان ازبکستان و اخراج او بود، در ضد حمله حریف جا ماند تا از فضایی خالی که به واسطه نبود او و کنعانی زادگان برای حریف به وجود آمد، تیم ملی گل دوم را دریافت کند تا دقایق پایانی این بازی به سختی برای تیم ملی سپری شود.

در مجموع تعویض های قلعه نویی در این بازی خوب از آب در نیامدند و در سمت مقابل تعویض های کاتانچ سرمربی ازبکستان جواب دادند و تعویض طلایی او در اولین لمس توپ موفق به گلزنی شد.

نکته جالب اینکه چند رسانه نزدیک به برانکو و تیم پرسپولیس با جوسازی علیه تیم ملی و ضعیف قلمداد کردن عملکرد کادر فنی و بازیکنان هیچ اشاره ای به عملکرد ضعیف ارباب خود که مهمان همیشگی سفره بازش بودند (برانکو) نداشته اند و بار دیگر در آستانه جام ملتها قصد حاشیه سازی برای تیم دارند که با یک امتیاز با ارزش از ازبکستان بازگشت. این جریان مسموم رسانه ای پیشتر نسخه تیم کیروش را در آستانه جام ملتهای آسیا و جام جهانی پیچیده بودند و اکنون پس از 7 برد پیاپی زبان باز کرده و گویی منتظر اولین توقف قلعه نویی بودند تا به او بتازند. قلعه نویی خوش شانس بود که مقابل ازبکستان شکست نخورد، وگرنه معلوم نبود این باند مافیایی قرمز چه بلایی بر سر او می آوردند! با توجه به کیفیت تیم های گروه، احتمالاً این باند رسانه ای باید حسرت شکست قلعه نویی را تا مدتهای بیشتری در دل داشته باشند چرا که او حالا حالاها بباز نیست.

پی نوشت: زوج کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده در بازیهای اخیر نشان داده اند متزلزل هستند و با نبود پورعلیگنجیف قلعه نویی می بایست به دنبال یک جایگزین مناسب برای او باشد چرا که بدون پورعلیگنجی هم پرسپولیس هم تیم ملی دچار تزلزل خط دفاعی شده اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید