کد خبر:2254
پ

شکایت 28 میلیارد تومانی استراماچونی از استقلال به فیفا

آندرا استراماچونی سرمربی محبوب و موفق باشگاه استقلال از این تیم به فیفا شکایت کرد.   استراماچونی از استقلال شکایت کرد سرانجام آندرا استراماچونی سرمربی سابق استقلال تصمیم خود برای گرفتن حق و حقوش از استقلال را گرفت و از این تیم به فیفا شکایت کرد. پیشتر گفته می شد، چون استراماچونی می داند شانسی […]

آندرا استراماچونی سرمربی محبوب و موفق باشگاه استقلال از این تیم به فیفا شکایت کرد.

 

استراماچونی از استقلال شکایت کرد

شکایت 28 میلیارد تومانی استراماچونی از استقلال به فیفا

سرانجام آندرا استراماچونی سرمربی سابق استقلال تصمیم خود برای گرفتن حق و حقوش از استقلال را گرفت و از این تیم به فیفا شکایت کرد. پیشتر گفته می شد، چون استراماچونی می داند شانسی برای برنده شدن در شکایت از استقلال به فیفا ندارد، از انجام اینکار خودداری کرده است و امیرحسین فتحی با اطمینان از در اختیار داشتن مدارکی گفت که استراماچونی را بازنده شکایت در فیفا می کرد اما این اتفاق در نهایت رخ داد تا با هنرنمایی مدیرعامل سابق استقلال یک بدهی سنگین دیگر بر دوش باشگاه استقلال قرار گرفته باشد و به پاس این هدیه گرانقدرف مدیریت مجموعه انقلاب از سوی وزیر ورزش به مدیرعاملی که دستورات او را مو به مو اجرا کرد، پیشکش شد!

 

با وجود تلاش‌های مدیران باشگاه استقلال برای جلب رضایت آندره‌آ استراماچونی، این مربی صبح روز دیدار با پیکان تهران در هفته چهاردهم لیگ برتر به همراه دستیارانش ایران را ترک کرد. چند روز پس از این جدایی در شرایطی که 160 هزار دلار پول به حساب این سرمربی ایتالیایی واریز شد او در یک ایمیل 11 بندی به باشگاه شروط جدیدی را مطرح کرد که یکی از آنها پرداخت دستمزدش تا پایان فصل بود، موضوعی که با مخالفت باشگاه استقلال همراه بود و باعث شد تنش بین طرفین بالا بگیرد. پس از آن  انتشار ایمیل وکیل استراماچونی توسط باشگاه استقلال تنش را بین طرفین به اوج خود رساند تا جایی که در نهایت طرفین به همکاری خود پایان دادند.

بعد از پایان همکاری این سرمربی با باشگاه تهرانی، قبل از فرا رسیدن سال جدید بود که یکی از مسئولان استقلال در این خصوص اعلام کرده بود استراماچونی از استقلال به فیفا شکایت کرده است و چند ماه دیگر جواب آن هم می‌آید. تا این لحظه استقلال باید قرارداد یک فصل او و دستیارانش را بدهد، چون به خاطر عدم پایبندی به تعهدات مالی از سوی آبی‌ها، بازی به نفع اوست. بدترین اتفاق برای استقلال این است که استراماچونی فصل بعد هم بیکار باشد! اگر این مربی به هیچ باشگاهی ملحق نشود در آن صورت استقلال محکوم می‌شود تا دستمزد فصل دوم قرارداد را هم به این مربی پرداخت کند.

قرارداد استراماچونی با آبی‌ها سالی 750 هزار یورو بود که روی هم برای دو فصل 1.5 میلیون یورو می‌شد. استقلالی‌ها رقمی حدود 450 هزار یورو به این مربی پرداخت کرده‌اند و برای همین فصل جاری باید رقمی نزدیک به 300 هزار یورو به او پرداخت کنند. اگر استراماچونی فصل بعد به باشگاهی ملحق شود که هیچ اگرنه در صورت بیکاری و در خانه ماندن، استقلال باید 750 هزار یورو دیگر به این مربی پرداخت کند. در حال حاضر استراماچونی با شکایت به فیفا درخواست غرامت یک میلیون و چهارصد هزار یورویی کرده است و باشگاه استقلال ملزم به پرداخت آن است.

طبق قانون فیفا او بعد از اینکه سه ماه پولی نگرفته بود می‌‎توانست قراردادش را فسخ کند اما باشگاه استقلال بر این اعتقاد است که در زمان سفر این سرمربی به ایتالیا از آخرین پرداختی باشگاه به او کمتر از سه ماه می‌گذشت و جدایی‌اش غیرقانونی بوده است. در حالیکه مشخص نیست استراماچونی یا استقلال می‌‎توانند در این پرونده برنده باشند اما با توجه به یورو 18900 تومانی که امروز در بازار خرید و فروش می‌‎شد با توجه به غرامتی که استراماچونی طلب کرده باشگاه استقلال باید 28 میلیارد تومان به این سرمربی بدهد؛ رقم سنگینی که در صورت بررسی‌های بیشتر و اعتراض باشگاه استقلال به این حکم مشخص خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید