کد خبر:46059
پ

سیرک فوتبال ایران با افشای تخلفات قراردادی باشگاه ها کامل شد

در حالی که پیش بینی میشد قانون سقف قرارداد، ضمانت اجرایی زیدی نداشته باشد و باشگاه ها به طرق مختلف، این قانون را دور بزنند و رسانه ها نیز به طور ضمنی به برخی تخلفات باشگاه ها در این زمینه اشاره کردند اما گوشی بدهکار نبود تا فساد در این زمینه را نه ارکان فدراسیون […]

در حالی که پیش بینی میشد قانون سقف قرارداد، ضمانت اجرایی زیدی نداشته باشد و باشگاه ها به طرق مختلف، این قانون را دور بزنند و رسانه ها نیز به طور ضمنی به برخی تخلفات باشگاه ها در این زمینه اشاره کردند اما گوشی بدهکار نبود تا فساد در این زمینه را نه ارکان فدراسیون فوتبال بلکه نهادهای بازرسی خارج از فدراسیون فوتبال شناسایی کنند و فدراسیون فوتبال را مکلف به اجرای قانون نمایند.

سیرک فوتبال ایران با افشای تخلفات قراردادی باشگاه ها کامل شد

سیرک فوتبال ایران با افشای تخلفات قراردادی باشگاه ها کامل شد

در همین زمینه تاکنون تخلفات باشگاه سپاهان و خروج این تیم از سقف قرارداد محرز شده و به موجب آن، حکم کسر  امتیاز از این تیم و جریمه  میلیاردی به همراه منع استفاده از چند بازیکن شاخصش اعلام شده است.

در همین ارتباط تخلفات قراردادی باشگاه های استقلال، پرسپولیس و گل گهر و تراکتور هم رسانه ای شد تا مشخص شود، قانون وضع شده توسط آقایان یه شو و نمایش بیش نبوده است و تقریباً همه تیم های مدعی قهرمانی این قانون را به پشتوانه عدم رسیدگی به آن توسط فدراسیون فوتبال زیر پا گذاشته اند.

به واقع چطور باید باور کرد قرارداد سعید مهری با استقلال  میلیون تومان است و یا ملی پوشان پرسپولیس مثل بیرانوند، با عددی معادل فصلی میلیارد تومان حاضر به بازی در این تیم شده اند؟

هر چه که هست، سونامی محرومیت و کسر امتیاز از تیم های متخلف به اجبار به فدراسیون فوتبال تحمیل شده و این اتفاق، قدم مثبتی برای پاک کردن فوتبال ایران از فساد مالی و پرداخت های نجومی غیرمتعارف به بازیکنان شده است. پرداخت هایی که بیشتر بوی پول شویی می دهند و نقش دلالان در آنها بسیار پر رنگ به نظر می رسد.

 

ای کاش نهادی پیدا می شد تا فساد در فدراسیون فوتبال را نیز شناسایی و صلاحیت و مشروعیت تیم فعلی حاضر در فدرایون فوتبال رد می شد تا یک جریان پاک، مستقل و بی طرف هدایت فوتبال ایران را به دست می گرفت و نه افرادی که به پرونده های قطور قضائی، سکان دار آن باشند.

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • بی نام 15 سپتامبر 2023 / 10:06 ب.ظ

    فوتبال ایران باید به خاطر دخالت دولت در تعیین سقف قرارداد محروم شود. هیچ تیمی فاسد نیست و دولت فاسده . همه تیمها باید به فیفا شکایت کنند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید