کد خبر:45835
پ

سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا 2023/2024

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا 2023/2024 را اعلام کرد. سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا 2023/2024 قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2023/24 در مقر AFC در کوالالامپور در 24 آگوست 2023 (۲ شهریورماه) ساعت 4 بعد از ظهر برگزار شود. در این قرعه کشی که به 10 گروه چهار تیمی تقسیم می […]

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا 2023/2024 را اعلام کرد.

سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا 2023/2024

قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2023/24 در مقر AFC در کوالالامپور در 24 آگوست 2023 (۲ شهریورماه) ساعت 4 بعد از ظهر برگزار شود. در این قرعه کشی که به 10 گروه چهار تیمی تقسیم می شوند، تیم هایی از منطقه غرب در گروه های A تا E قرار می گیرند در حالی که شرکت کنندگان در منطقه شرق مکان های خود را در گروه های F تا J پیدا می کنند.

*سیدبندی منطقه غرب در لیگ قهرمانان آسیا 2023 به شرح زیر است:

منطقه غرب
سید 1: الاتحاد (عربستان)، پرسپولیس (ایران)، السد (قطر)، پاختاکور (ازبکستان)، الهلال (عربستان)
سید 2: سپاهان (ایران)، الدحیل (قطر)، اف سی نسف قارشی (ازبکستان)، الفیحا (عربستان)، نساجی مازندران (ایران)
سید 3: الفیصلی (اردن)، استقلال(تاجیکستان)، نیروی هوایی (عراق)، بمبئی سیتی(هند) و آخال(ترکمنستان)
سید 4: العین (امارات)، ( برنده بازی پلی آف النصر عربستان سعودی یا شباب الاهلی (امارات)،(برنده پلی آف تراکتور/ شارجه امارات)، (برنده العربی (قطر) / اجمک (ازبکستان)،(برنده پلی آف الوکره قطر/بوبهار ازبکستان)

در این سیدبندی پرسپولیس در سید اول در کنار الاتحاد و الهلال قرار دارد در نتیجه شاگردان گل محمدی در قرعه کشی مرحله گروهی با تیم نیمار و بنزما رقیب نمی شوند. احتمال رقابت پرسپولیس با النصر با رونالدو که در سید چهارم قرار دارد وجود دارد.

استرس و کابوس هم گروهی پرسپولیس با العین که یک بازیکن اسرائیلی را در ترکیب اصلی خود دارد، از همین حالا هواداران و کادر فنی این تیم را گرفته و سه تیم پرسپولیس، سپاهان، نساجی دعا می کنند با العین هم گروه نشوند چرا که مطابق قوانین کشور مجاز به مصاف با تیمی که در آن بازیکنی از اسرائیل حضور دارد، نیستند. به نوعی اگر این اتفاق برای هر یک از این سه تیم رخ دهد، لیگ قهرمانان آسیا برای آنها، بدون شروع، تمام خواهد شد و این موضوع برای دو تیم پرسپولیس و سپاهان که هزینه سنگینی برای این مسابقات انجام داده اند بسیار گران تمام خواهد شد.

احتمال رویارویی سپاهان و نساجی با الهلال و الاتحاد وجود دارد. تراکتور در صورت صعود به مرحله گروهی با یاران رونالدو رقیب نمی شود ولی احتمال دارد با نیمار یا بنزما رقابت کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید