کد خبر:28129
پ

سناریوی تکراری | نزدیک شدن به دربی جام حذفی و شایعه جانشین فرهاد مجیدی

سایت خبری تابناک دقایقی پیش خبری عجیب مبنی بر تمایل و عزم مدیرعامل استقلال برای برکناری فرهاد مجیدی از سمتش داد.   سناریوی تکراری | نزدیک شدن به دربی جام حذفی و شایعه جانشین فرهاد مجیدی این اتفاق تکراری در حالی برای هواداران استقلال آشنا به نظر می رسد که در فصل گذشته مشابه همین […]

سایت خبری تابناک دقایقی پیش خبری عجیب مبنی بر تمایل و عزم مدیرعامل استقلال برای برکناری فرهاد مجیدی از سمتش داد.

 

سناریوی تکراری | نزدیک شدن به دربی جام حذفی و شایعه جانشین فرهاد مجیدی

سناریوی تکراری | نزدیک شدن به دربی جام حذفی و شایعه جانشین فرهاد مجیدی

این اتفاق تکراری در حالی برای هواداران استقلال آشنا به نظر می رسد که در فصل گذشته مشابه همین اتفاق توسط مامور دیگر وزارت ورزش یعنی احمد سعادتمند رخ داد و دست قبل از دربی جام حذفی، شایعات مبنی بر بازگشت استراماچونی اوج گرفت و در روز دربی، مدیرعامل استقلال در ایتالیا مشغول انجام مذاکرات خیالی با استراماچونی بود تا اینگونه مجیدی را وادار به استعفا کند.

امروز نیز بار دیگر به نظر می رسد دوستان در وزارت ورزش قصد دارند از آخرین روزهای حضورشان در مسند قدرت استفاده کرده و با همان سناریوی تکراری، استقلال را به چالش و حاشیه بکشانند و تمرکز ذهن سرمربی این تیم را بر هم بزنند تا شاید تعداد قهرمانی های تیم محبوب آقایان در جام حذفی به تعداد قهرمانی های استقلال برسد! اتفاقی که در فصل گذشته عقیم ماند و استقلال در یک کامبک دراماتیک توانست تیم محبوب وزارت ورزش را در ضربات پنالتی شکست دهد و اینبار نیز که دوستان از تکرار نتیجه دربی حذفی وحشت گرده و سعی در به حاشیه کشاندن استقلال به هر نحو ممکن هستند.

از مخالت با حضور گابریل پین گرفته تا عدم صدور مجوز ورود شیخ دیاباته به ایران و عدم پرداخت مطالبات بازیکنان گرفته تا عدم پیگیری تمدید قرارداد بازیکنان این تیم و اخیراً بحث جانشینی فرهاد مجیدی همگی از جمله مادیق بارز سوء مدیریت عمدی در استقلال محسوب می شود که صدای سرمربی این تیم را هم در آورده است.

 

در همین خصوصص تابناک نوشت:

 

طبق شنیده ها و بعداز اتفاقاتی که طی یک هفته اخیر در باشگاه استقلال رخ داده است، احتمال زیادی وجود دارد که فرهاد مجيدی از سرمربیگری استقلال برکنار شود.

برخی منابع نزدیک به احمد مددی از بررسی احتمال برکناری مجیدی توسط نفر اول باشگاه خبر داده‌اند. در این میان جبهه گیری برخی اعضای مخالف خوان هیات مدیره که پشت سرمربی و صفحه اینستاگرامش موضع گرفته اند هم بر دلایل مددی می‌افزاید.

در این میان نگرانی برخی‌ها از عواقب مالی برکناری مجیدی و شکایت او برای دریافت غرامت میلیاردی در صورت عزل است اما خبرنگار تابناک به اطلاعاتی دست پیدا کرده که حاکی از وجود بندی در قرارداد مجیدی است که او حق اظهارنظر یا موضع‌گیری علیه مقامات باشگاه را ندارد و در صورت بروز این مصاحبه‌ها و واکنش ها ، باشگاه می‌تواند تصمیمات خود علیه سرمربی را اجرا کند.

این بند مهم بعد از مرور عادت تکراری مجیدی در قرارداد گنجانده شد که معمولا علیه مدیران باشگاه ، لب به اعتراض می‌گشاید و جو باشگاه را در حساس ترین مقاطع فصل بهم می‌ریزد.

احمد مددی ساعتی قبل با انتشار جوابیه ای مفصل به یکایک ادعاهای فرهاد مجیدی طی یک هفته اخیر واکنش نشان داد و با ادله و مستندات، همه پرداختی‌ها به ستارگان ناراضی باشگاه را علنی کرد.

حالا شنيده ها حكايت از احتمال قوی بركناری فرهاد مجيدی دارد. دلیل این عزل هم به گفته منابع آگاه؛ كسب نتايج ضعيف و ايراد تهمت ها و توهين ها به اركان باشگاه اعلام شده است. به گفته منبع خبری نزدیک به باشگاه؛ اظهارات بي اساس مجيدي و كادر بي تجربه اش هيچ حق دفاعي براي خودش باقي نگذاشته است.

 

گزینه های داخلی و خارجی جانشینی مجیدی

گويا امروز مذاكرات جدي با برخی گزينه های داخلی و دو گزينه مطرح خارجي در حال شكل گيری است و احتمال دارد به زودی مجيدي از استقلال بركنار شود. در این مورد هنوز نامی مطرح نشده اما شنیده می‌شود قلعه‌نویی و نکونام دو گزینه داخلی هستند و کالدرون یکی از گزینه های خارجی مدنظر است. در این میان عده‌ای نام اسکوچیچ را مطرح کرده اند که هنوز پایان قراردادش از سوی فدراسیون فوتبال اعلام نشده است. اسکوچیچ به دلیل قیمت قرارداد گزینه ایده‌آل مدیرعامل فعلی آبی‌ها محسوب می‌شود.

 

مجیدی، کاسه صبر وزارت ورزش را لبریز کرد

در این مورد گفته می‌شود موافقت وزارت ورزش هم اخذ شده است و از آنجا که تصمیم درباره کادرفنی، در حیطه اختیارات مدیرعامل است، هیات مدیره هم نمی تواند مخالفتی در این مورد داشته باشد.

حتی از داخل ساختمان باشگاه شنیده می‌شود که هدف مجیدی از فشار شدید رسانه های و هواداری به مدیران باشگاه و وزارت ورزش، رسیدن به حکم برکناری‌اش بوده است و سرمربی آبی‌ها می‌خواهد هرطور شده در مقطع حساس پایان فصل لیگ برتر و الیته جدال حساس پلی‌آف با تیم تقویت شده الهلال عربستان، روی نیمکت این تیم نباشد،  درست مانند سال گذشته که در آستانه دور گروهی لیگ قاره ای از هدایت استقلال کتار کشید و دست مدیران باشگاه را در پوست گردو گذاشت.

اما این بار گویا مجیدی راضی به استعفا نیست و می‌خواهد این بار را متوجه باشگاه کند.

یکی از دلایل اصلی این برکناری احتمالی، ناراحتی شدید و قهر کارگزار و اسپانسر باشگاه بعداز صحبت های عجیب و خلاف واقع مجیدی است که باعث واردشدن زیان شدید اعتباری و مالی به آن شده است و همبن موضوع خسارات مالی شدیدی در قرارداد با کارگزار برای باشگاه له همراه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید