تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی مقابل تیم مس نوین به مرحله‌ یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کرد.

 

در ادامه مسابقات جام حذفی، تیم‌های فوتبال مس نوین کرمان و پرسپولیس از ساعت ۱۵ امروز (جمعه) در مرحله‌ یک‌شانزدهم نهایی به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با پیروزی ۳ بر صفر شاگردان گل‌محمدی خاتمه یافت. پرسپولیسی‌ها با پیروزی در این مسابقه به مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی صعود کردند.

کامیابی‌نیا در دقیقه ۳۸ و امید عالیشاه در دقایق ۵۹ و ۶۴ گل‌های پرسپولیس در این بازی را به ثمر رساندند. نکته جالب در خصوص گل‌های پرسپولیس این است که هر سه گل این تیم مقابل مس نوین با ضربه سر به ثمر رسید. این نتیجه در حالی رقم خورد که تیم پرسپولیس در نیمه نخست سه بار هم تیر دروازه میزبان را به لرزه درآورده بود.

ترکیب مس نوین: آرمان شهدادنژاد، امیرحسین طاهری (۶۰ – حسن جرجندی)، علی خلیلی (۷۴ – ناصر دوست‌محمد)، کیان عباس‌پور، امیرحسین صالحی (۷۴ – میلاد محمدی)، میلاد پورصف‌شکن (۷۴ – محمدحسین رجبی)، حجت ده شیخ،‌ عارف زینعلی (۶۴ – میلاد کمالی)، محمدامین کاظمیان، حسین تهامی و علیرضا قادری.

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشویچ، سید‌جلال حسینی (۷۰ – محمد انصاری)، محمد‌حسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری، سعید آقایی،کمال کامیابی‌نیا، میلاد سرلک (۷۸ – محمد شریفی)، مهدی ترابی، امید عالیشاه (۷۸ – احسان پهلوان)، مهدی عبدی (۷۰ – سیامک نعمتی) و مهدی‌ مهدی‌خانی (۷۰ – شهریار مغانلو).

داور: محمد حسین ترابیان

نیمه اول

دقیقه ۱۷: مهدی مهدی‌خانی روی ارسال امید عالیشاه توپ را با ضربه سر وارد دروازه میزبان کرد، اما کمک داور به درستی این گل را آفساید و مردود اعلام کرد.

دقیقه ۱۸: حرکت انفرادی خوب مهدی عبدی و پاس در عرض این بازیکن را مهدی‌خانی با یک شوت بی‌دقت به تیر دروازه مسی‌ها زد تا این موقعیت پرسپولیس از دست برود.

دقیقه ۲۵: مهدی عبدی در موقعیتی تک به تک پس از دریبل دروازه‌بان مس، به شکلی عجیب توپ را نتوانست وارد دروازه کند و ضربه این بازیکن پس از برخورد به تیر دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۳۶: ضربه سر سیدجلال حسینی و همچنین شوت مهدی ترابی را شهداد‌نژاد در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه ۳۸: ارسال مهدی ترابی را کمال کامیابی‌نیا با ضربه سر به گل اول پرسپولیس تبدیل کرد.

دقیقه ۴۳: ضربه فنی مهدی ترابی پس از برخورد با دست دروازه‌بان مس به تیر دروازه کرمانی‌ها خورد و برگشت داده شد.

دقیقه ۴۴: پاس در عرض امید عالیشاه را مهدی‌خانی توانست از مقابل دروازه‌ راهی گل کند و این موقعیت پرسپولیس نیز هدر رفت.

نیمه دوم

دقیقه ۴۶: ضربه زمینی مهدی‌خانی را شهدادنژاد در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۷: مهدی عبدی برای چندمین بار در این بازی در موقعیتی تک به تک با دروازه‌بان قرار گرفت که بازهم ضربه این بازیکن از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۹: ارسال زیبای سعید آقایی را عالیشاه با یک ضربه سر وارد دروازه مس کرد تا گل دوم پرسپولیس نیز در این بازی به ثمر برسد.

دقیقه ۶۰: شوت عالیشاه را شهدادنژاد در دو مرحله در اختیار گرفت.

دقیقه ۶۴: ارسال زیبا و فنی میلاد سرلک از داخل محوطه جریمه را امید عالیشاه بار دیگر با یک ضربه سر به تور دروازه مسی‌ها رساند تا گل سوم پرسپولیس در این بازی وارد دروازه حریف کرمانی شود.

دقیقه ۷۲: شوت مهدی ترابی از پشت محوطه با عکس‌العمل دروازه‌بان مس راهی کرنر شد.

دقیقه ۸۸: شهریار مغانلو در نخستین تجربه حضورش در پرسپولیس و در اولین موقعیتی که نصیبش شد، به شکلی عجیب نتوانست دروازه خالی مسی‌ها را باز کند و توپ را از مقابل دروازه به بیرون زد.