کد خبر:2753
پ

رسول پناه: ورود سازمان بازرسی کل کشور به قرارداد یحیی گل محمدی

بعد از ظهر روز گذشته جلسه‌ای میان اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس برگزار شد و مهدی رسول‌پناه به عنوان سرپرست باشگاه در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن‌ها پاسخ داد. رسول پناه پس از پایان نشست اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: مصوباتی درباره پرداخت حق و حقوق بازیکنان و خصوصی‌سازی مطرح […]

بعد از ظهر روز گذشته جلسه‌ای میان اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس برگزار شد و مهدی رسول‌پناه به عنوان سرپرست باشگاه در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن‌ها پاسخ داد. رسول پناه پس از پایان نشست اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: مصوباتی درباره پرداخت حق و حقوق بازیکنان و خصوصی‌سازی مطرح شد. درباره برخی از بدهی‌هایی که فوری بود و باید پرداخت می‌شد هم تصمیماتی گرفتیم.
وی درباره اولتیماتوم کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های بدهکار برای کسب مجوز حرفه‌ای تصریح کرد: در زمان یکی دو ماهه، مطالبات بیشتر طلبکارانی را که به محاکم قضایی شکایت کردند و آنهایی را که چنین کاری نکردند، پرداخت می‌کنیم. هنوز حساب دقیقی درباره مبلغ این بدهی نشده است،‌ اما آن را پرداخت می‌کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که این باشگاه، چقدر از استوکس درخواست غرامت کرده است، خاطرنشان کرد: غرامتی که ما خواستیم، براساس قرارداد بوده است، اما فیفا تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

رسول‌پناه درباره زمان بازگشت بشار رسن به تمرینات پرسپولیس بیان کرد: او به زودی می‌آید و قرار است حداقل یک سوم تا دو سوم از قراردادش را به محض ورودش پرداخت کنیم. اگر مشکل هوایی وجود داشته باشد، او به‌صورت زمینی به ایران می‌آید.

وی در مورد اختلافات میان او و سایر اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس و اینکه مهرداد هاشمی هنوز الحاقیه قرارداد کارگزار با باشگاه را امضا نکرده است، گفت: اختلاف‌نظر در هیئت مدیره طبیعی است، اما بارها گفته‌ام اختلاف میان اعضای هیئت مدیره کذب محض است. مطابق اساسنامه، یکی از اعضای هیئت مدیره و سرپرست باشگاه صاحب امضا هستند. مصوبه هیئت مدیره را هم هر سه نفر امضا کردند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره پرداخت مبلغ رضایت‌نامه یحیی گل‌محمدی به باشگاه شهر خودرو اظهار داشت: رضایت‌نامه وصول شد، اما مشکلی درباره چک‌های باشگاه شهر خودرو وجود دارد که از سازمان بازرسی کل کشور استعلام کردیم تا اصل قرارداد با پرسپولیس تعیین تکلیف شود. متأسفانه اشکالات فنی وجود دارد. یکی از مسائل این است که صاحبان امضای باشگاه پرسپولیس که باید مدیرعامل و یکی از اعضای هیئت مدیره باشند، آن را امضا نکرده‌اند. در این باره شائبه وجود دارد و از مراجع نظارتی خواستیم به موضوع رسیدگی کنند.

رسول‌پناه درباره احتمال اضافه شدن اعضای جدید به هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: این به مجمع باشگاه مربوط است و در چند روز آینده، تکلیف آن مشخص می‌شود.

وی درباره وضعیت کریستین اوساگونا و اینکه گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس به ایمیل‌های او پاسخ نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: امروز (شنبه) با مدیربرنامه‌های اوساگونا صحبت کردم. ما پیگیر کار او هستیم، اما مشکل این است که پروازی از نیجریه به ترکیه، دوحه یا دبی وجود ندارد. گفتیم خودتان پول بلیت را پرداخت کنید تا ما این پول را در تهران به شما پرداخت کنیم. اوساگونا پس از بازگشت به کشورمان، دستمزدش را دریافت خواهد کرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه آیا نامه‌ای به باشگاه شهر خودرو ارسال کرده است یا خیر، گفت: این موضوع به باشگاه ارتباط ندارد. ما باید به مراجع نظارتی پاسخ دهیم و با آنها در ارتباط هستیم.

رسول‌پناه درباره تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس برای فصل آینده بیان کرد: تمدید قراردادها در حوزه وظایف سرپرست و سرمربی تیم است که گل‌محمدی چند روز پیش اعلام کرد پس از این 9 بازی باقیمانده لیگ برتر، در این باره تصمیم‌گیری می‌شود.

وی درباره اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ما بر اصلاح این اساسنامه مُصِر هستیم و نماینده باشگاه در فدراسیون فوتبال، نظر باشگاه را اعمال می‌کند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره میزان دریافتی سرخپوشان و اینکه اگر لیگ امسال ادامه نیابد، همه این قراردادها پرداخت خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: هیئت مدیره باشگاه باید درباره رقم قرارداد اعضای تیم تصمیم بگیرد. اگر هم مسابقات برگزار نشود، تابع مقررات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستیم و هر چه آنها بگویند، انجام می‌دهیم.

رسول‌پناه در مورد نامه چهار باشگاه خصوصی لیگ برتری به سازمان لیگ در راستای لغو مسابقات امسال خاطرنشان کرد: نظر ما این است که بازی‌ها باید برگزار شود. ما تابع قوانین هستیم و سلامتی بازیکنان هم برای‌مان مهم است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تست کرونا به اندازه‌ای گران است که برخی باشگاه‌ها از پس آن برنیایند، گفت: بله. به نظرم این‌ها بهانه است. سلامتی بازیکنان مهم است و هر باشگاهی باید برای سلامت بازیکنانش ارزش قائل شود. اگر این آزمایش‌ها نبود، بازیکنان بسیاری از تیم‌ها کرونا داشتند. اگر الزامات سازمان لیگ را اعمال نمی‌کردیم، همین را هم متوجه نمی‌شدیم. اگر باشگاه‌ها بخواهند در این موضوع همراهی کنند، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید