کد خبر:44916
پ

رسوایی جدید برای فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش | مشکل مالکیت پرسپولیس حل نشد

در حالی که مهدی تاج و مسئولین وزارت ورزش با قاطعیت از حل مشکل مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صحبت کرده بودند اما یک مقام مسئول در سازمان خصوصی سازی، این ادعا را رد کرد. پس از اینکه اعضای هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس به دستور بالادستی های خود در وزارت ورزش در مراسم […]

در حالی که مهدی تاج و مسئولین وزارت ورزش با قاطعیت از حل مشکل مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صحبت کرده بودند اما یک مقام مسئول در سازمان خصوصی سازی، این ادعا را رد کرد.

پس از اینکه اعضای هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس به دستور بالادستی های خود در وزارت ورزش در مراسم تودیع و معارفه هیئت مدیره جدید دو تیم شرکت نکردند، طرفین علیه یکدیگر موضع گیری کرده و اصطاحاً پته یکدیگر را روی آب می ریزند.

فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش که با سندسازی، مالکیت پرسپولیس را از استقلال مجزا دانسته و این مورد را به AFC اعلام کرده بودند این روزها نمی دانند در قبلا افشاگری علنی پیله فروش به افکار عمومی بابت دروغ هماهنگ خود چه بگویند! آقایانی که در جعل سند و دروغ هماهنگ ید طولایی دارند اینبار نیز گرفتار یک افشاگری بزرگ شده اند که بدون شک در روند حضورشان در لیگ قهرمانان آسیا تاثیر منفی می گذارد. کافیست این مصاحبه پیله فروش به گوش مسئولین AFC برسد تا دسیسه های برخی در فصلی که گذشت، نقش بر آب شود.

میثم پیله‌فروش  یک عضو مسئول در سازمان خصوصی سازی  در این خصوص گفت:

ما در مسائل فنی ورود نمی‌کنیم. دستگاه‌های تخصصی ورزشی گفتند یکی از مشکلاتی که با AFC داریم مالکیت مشترک دو باشگاه است. در جلسه هیئت واگذاری موضوع مالکیت مشترک با حضور وزیر اقتصاد مطرح شد و گفتند سهام باشگاه استقلال از وزارت ورزش به وزارت اقتصاد منتقل شود. سپس اعلام کردند چون این اتفاق جابه‌جایی اموال بین دو دستگاه دولتی است باید این موضوع در هیئت وزیران بررسی و تأیید شود که اکنون در نوبت بررسی در هیئت وزیران قرار دارد. اکنون 90 درصد سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به نام وزارت ورزش است. دستگاهی که باید این موضوع را پیگیری کند وزارت ورزش است و باید در هیئت وزیران از طرح خود دفاع کند تا سهام دو باشگاه جدا شود. این طرح مصوبه هیئت واگذاری و خصوصی‌سازی را لازم داشت که ما تقدیم آنها کردیم.

 

این اظهارات در حالی مطرح می شود که باشگاه پرسپولیس حداقل دو ماه قبل از بارگذاری مدارکش در سامانه afc می بایست موضوع مالکیت مشترک خود را تعیین تکلیف می کرد و حالا مشخص شده سندسازی آقایان نیز چاره کار نیست و تا این لحظه همچنان وزارت ورزش مالک 90 درصد سهام دو تیم است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید