کد خبر:32335
پ

دلایل حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد

با توجه به اخبار و شایعات مختلف در خصوص حذف دو تیم استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا 2022، یک منبع آگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا در این خصوص دلایلی را مطرح کرد که اگر در اسرع وقت به این موارد رسیدگی نشود، دو تیم مطرح فوتبال ایران حذف و تیم های تراکتور و […]

با توجه به اخبار و شایعات مختلف در خصوص حذف دو تیم استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا 2022، یک منبع آگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا در این خصوص دلایلی را مطرح کرد که اگر در اسرع وقت به این موارد رسیدگی نشود، دو تیم مطرح فوتبال ایران حذف و تیم های تراکتور و گل گهر جایگزین آنها خواهند شد.

 

دلایل حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد

دلایل حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور جدی خواهان کناره گیری وزارت ورزش از مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس شده و طی نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده که وزارت ورزش تنها می تواند یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس را تحت مالکیت خود داشته باشد.

نکته دیگر در خصوص حذف احتمالی دو تیم اینکه، هیچ یک از این دو تیم تیم بانوان ندارند و بدهی های مالی و صورت های مالی نامشخص و مبهم مزید بر علت شده تا روال اخذ مجوز حرفه این تیم ها با مشکل مواجه شود.

از نظر AFC در حال حاضر باشگاهی به نام استقلال یا پرسپولیس وجود ندارد و ساختار این دو تیم به صورت تیم اداره می شود و تا زمانیکه ساختار این تیم ها به معنای واقعی کلمه به باشگاه تغییر نکند، امکان حضور در لیگ قهرمانان آسیا برای آنها مهیا نیست.

 

گفتنیست دو تیم النصر و الاتحاد عربستان نیز به دلیل ناتوانی در کسب مجوز حرفه ای از فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شدند تا مشخص شود اینبار AFC در برخورد با تیم ها جدی عمل می کند و هیچ مماشاتی در کار نخواهد بود.

کلیدواژه : استقلالپرسپولیس

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • کوروش 31 اکتبر 2021 / 11:26 ق.ظ

    حل شدن هرکدام از این موارد نه تنها در عرض یک ماه بلکه الان سالهاست حل نشده و بعد از این هم حل نخواهد شد از طرف دیگر هیچ کدام از کارهای کنفدراسیون آسیا هم رو اصول نیست از برنامه مسابقات که در دو قسمت اجرا میشه بگیر تا همین مجوز ، با این قوانین استقلال و پیروزی و النصر و الاتحاد و چند تیم بزرگ و بزارن کنار تیمهای ضعیف و بیارن ، خیلی لیگ آسیا کیفیت داره بدتر هم میشه ، باید برنامه ای بریزن که کم کم این موارد و از باشگاهها بخوان نه یدفعه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید