کد خبر:38719
پ

دزدی صدا و سیما در ماجرای حق پخش مسابقات خارجی تائید شد

سالها بود که موضوع سرقت پخش زنده بازیهای خارجی در فوتبال، والیبال، بسکتبال و … در رسانه های داخلی مطرح می شد اما هرگز پاسخ روشن و شفافی به این قضیه از سمت صدا و سیما داده نشد تا اینکه داورزنی در مجمع عمومی فدراسیون والیبال پرده از یکی از سکانس های تاریخی دزدی پخش […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

سالها بود که موضوع سرقت پخش زنده بازیهای خارجی در فوتبال، والیبال، بسکتبال و … در رسانه های داخلی مطرح می شد اما هرگز پاسخ روشن و شفافی به این قضیه از سمت صدا و سیما داده نشد تا اینکه داورزنی در مجمع عمومی فدراسیون والیبال پرده از یکی از سکانس های تاریخی دزدی پخش زنده بازیهای والیبال در سال ۲۰۱۸ برداشت.

دزدی صدا و سیما در ماجرای حق پخش مسابقات خارجی تائید شد

رییس فدراسیون والیبال توضیحاتی در مورد بدهی ایران به فدراسیون جهانی والیبال برای حق پخش مسابقات والیبال ارائه داد. مجمع عمومی و سالانه فدراسیون جهانی والیبال دوشنبه، نهم مرداد در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در جریان این جلسه و پس از آنکه حسابرس مسائل مالی را مطرح کرد، داورزنی توضیحاتی در مورد حق پخش مسابقات مختلف و بدهی فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی ارائه داد.

دزدی صدا و سیما در ماجرای حق پخش مسابقات خارجی تائید شد

محمدرضا داورزنی در این مورد گفت: کشورهای عضو فدراسیون جهانی والیبال باید برای پخش تلویزیونی مسابقات به فدراسیون جهانی مبلغی را پرداخت کنند.‌ در گذشته برای بحث پخش لیگ جهانی دوستان صدا و سیما  ۳۵۰ هزار دلار پرداخت می‌کردند. بعد از مدتی فدراسیون جهانی به ما گفت پول واریز نکنید چون منشاء پول ایران است و بلوکه می‌شود. ما از حساب شما پول را برداشت می‌کنیم. حساب ما همان پرداخت‌هایی است که از برد و باخت هایمان در لیگ جهانی منظور می‌کردند. در مقطعی طلب ما از فدراسیون جهانی حدود ۶۰۰ هزار دلار بود. به صدا و سمیا گفتیم پرداخت نکنید و این را به ما بدهید. فدراسیون جهانی هم از حساب ما برداشت می‌کند. فدراسیون جهانی ما را بدهکار می‌کرد و اگر پول نداشتیم حساب ما را منفی محسوب می‌کرد. مثلا زمانی که مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ پخش شد صدا وسیما بدون اینکه امتیاز پخش را بخرد از جایی برداشته و پخش کرده و فدراسیون جهانی ۱۵۰ هزار دلار از ما طلبکار شد. در مجموع این چند سال چیزی نزدیک به یک میلیون دلار به فدراسیون جهانی اینگونه بدهکار هستیم.

او افزود: طلب‌هایی هم داشته‌ایم  که حساب ما را شارژ کرده‌اند. تا چند سال پیش عددی از این درآمد مربوط به برد و باخت، به بازیکنان پرداخت می‌شد. سال گذشته ۵ میلیارد تومان به بازیکنان پرداخت کردیم. صدا وسیما قسمتی از مطالبات ما را پرداخت کرده اما بدهی صدا و سیما به ما هم حدود ۸۰۰ هزار دلار است. سال گذشته قهرمانی نوجوانان جهان را برگزار کردیم فدراسیون جهانی ۱۰۰ هزار دلار حساب ما را شارژ می کند و از بدهی‌مان کم می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید