کد خبر:43443
پ

حمید بلان ذوق زده از 6 تایی نشدن | از این استقلال بترسید

بازی روز گذشته استقلال و نساجی را می توان با کیفیت ترین و تاکتیکی ترین بازی لیگ تا اینجای کار دانست. این مسابقه جذاب اگرچه با نتیجه تساوی 1-1 به پایان رسید اما نکات فنی زیادی در دل خود داشت. استقلال در حالی به قائم شهر رفت که ساپینتو را کنار خط نداشت اما با […]

بازی روز گذشته استقلال و نساجی را می توان با کیفیت ترین و تاکتیکی ترین بازی لیگ تا اینجای کار دانست. این مسابقه جذاب اگرچه با نتیجه تساوی 1-1 به پایان رسید اما نکات فنی زیادی در دل خود داشت.

استقلال در حالی به قائم شهر رفت که ساپینتو را کنار خط نداشت اما با شناخت ترکیب اصلی، کار این تیم ساده تر از هفته های ابتدایی دنبال می شود. آبی های تهرانی که از همان دقایق ابتدایی به حریف برتری فنی داشتند در 5 دقیقه اول مسابقه دو موقعیت مسلم گلزنی را از دست دادند که مهمترین آن ضربه ارسلان مطهری بود که به تیرک دروازه علیرضا حقیقی برخورد کرد.

این بازی که در زمین بی کیفیت و ناهموار ورزشگاه شهید وطنی و در حضور تماشاگران نساجی برگزار می شد، باعث نشد تیم یکدست و منسجم استقلال ریتم هفته های قبل خود را از دست بدهد و با میدانداری آرض رضاوند، مهاجمین استقلال بارها و بارها در موقعیت گلزنی قرار گرفتند به طوری که در پایان بازی 7 موقعیت گل برای ابی ها ثبت شد که تنها یکی از آنها به گل تبدیل شد. این در حالی بود که تیم حمید مطهری که در این دیدار خانگی حرفی برای گفتن نداشت، بر روی یک ضربه ایستگاهی مهارنشدنی توسط ایوب کلانتری به گل رسید و در جریان بازی در طول 90 دقیقه نتوانست حتی یک موقعیت گل 30 درصدی بر روی دروازه استقلال ایجاد کند.

اما نکته جالب در انتهای این دیدار این بود که حمید مطهری که روزگاری هواداران پرسپولیس به او حمید بلان می گفتند مدعی بود از تساوی ناراحت شده و حق آنها برد بوده است! این ادعای عجیب وقتی مضحک به نظر می رسد که بدانیم استقلالی ها 68 درصد مالکیت توپ داشتند و در یک بازی خارج از خانه 25 شوت به سمت دروازه نساجی روانه کردند که نشان از ضعف مفرط خط هافبک نساجی داشت که نتوانست هافبک های قلدر استقلال را مهار کنند و اگر فرصت سوزی های قایدی، شهباززاده؛ محبی و مطهری نبود شاید مطهری با یک شکست سنگین خانگی مجبور به استعفا می شد و یا قبل از استعفا برکنار شده بود اما ظاهراً او از اینکه در دقایق پایانی لطف داور شامل حال او شده و پنالتی روی قایدی اعلام نشد، چنان مشعوف و ذوق زده شده بود که آمار بازی را به طور وارونه به نفع تیم خود می دید!

هنوز فراموش نکرده ایم که او در قامت دستیار یحیی گل محمدی پس از ناکامی در زمین رقبا، وزش باد، ابعاد زمین، سفتی و ناهمواری زمین و … را برای توجیه ناکامی خود مطرح می کردند اما ساپینتو به او نشان داد که در چنین زمین بی کیفیتی هم می شود روی زمین فوتبال بازی کرد و به نوعی به حمید بلان (!) درس فوتبال داد.

استقلال این دیدار را به سبب فرصت سوزی های عجیب مهاجمینش و البته اشتباه داور نبرد اما کیست که نداند حالا همه تیم های لیگ برتر از رویارویی با تیمی که در هر لحظه می تواند تاکتیک خود را تغییر دهد، می ترسند؟ این استقلال با این کیفیت فنی بالایی که در چند هفته اخیر به نمایش گذاشته بدون شک لایق ترین تیم برای قهرمانی لیگ برتر است. تیمی منسجم و متحد و البته جنگنده که عملکرد تیمی در آن حرف اول را می زند و نه مثل برخی از تیم ها، نبوغ فردی بازیکنان!

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • زهرا 1 مارس 2023 / 2:23 ب.ظ

    نویسنده این متن حسام ملکیه؟

    • کوروش 2 مارس 2023 / 10:54 ق.ظ

      نه پژمان راهبر ه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید