کد خبر:3709
پ

حمله تند فرهاد مجیدی به سازمان لیگ و وزارت بهداشت: ترسوها پنهان نشوید!

بتاکاپ – به نقل از رسانه باشگاه استقلال، فرهاد مجیدی درباره ابتلای شماری از بازیکنان تیم فوتبال استقلال به ویروس کرونا، اظهار داشت: متأسفانه فضای فوتبال ایران از بس به دروغ و فریب‌کاری آلوده شده است که رفتار صادقانه را از هیچ طرفی باور نمی‌کنند. کار مربی دروغگویی نیست، بلکه کاری مهمتر از فوتبال دارد؛ […]

بتاکاپ – به نقل از رسانه باشگاه استقلال، فرهاد مجیدی درباره ابتلای شماری از بازیکنان تیم فوتبال استقلال به ویروس کرونا، اظهار داشت: متأسفانه فضای فوتبال ایران از بس به دروغ و فریب‌کاری آلوده شده است که رفتار صادقانه را از هیچ طرفی باور نمی‌کنند. کار مربی دروغگویی نیست، بلکه کاری مهمتر از فوتبال دارد؛ آموزش راستگویی و صداقت حرفه‌ای. اگر بخواهم دروغ بگویم که دیگر نباید خودم را مربی بدانم. من مربی استقلالم. ببینید تماشاگران استقلال دنبال چه هستند و به چه جریان‌هایی اعتراض دارند. آنها منتقد فریب و دروغند و فوتبال سالم و صادقانه را می‌خواهند. این مسئولیت اجتماعی من است که طبق خواست آنها تا روزی که هستم، صادقانه رفتار کنم.
حمله تند فرهاد مجیدی به سازمان لیگ و وزارت بهداشت: ترسوها پنهان نشوید!
وی افزود: در شرایطی می‌خواستیم به جم برویم وحتی به فرودگاه مهرآباد رفتیم که خیلی امیدوار بودیم با کسب سه امتیاز شرایط‌ خودمان را در جدول تغییر دهیم. من مسئول سلامتی بازیکنانم هستم، نه مسئول تعیین کیفیت تست کرونا و بر اساس گزارش و اطلاعاتی که کادر پزشکی باشگاه ارسال کرده تصمیم می‌گیرم. حتی مسئول سلامتی بازیکن حریف هم هستم. این را در کلاس‌های مربیگری تدریس می‌کنند و اگر نمی‌دانند، دلیلش این است که تا به حال زوایای انسانی مربیگری را نفهمیده‌اند. من پزشک نیستم اما طبق گزارشی که از کادر پزشکی تیم استقلال دریافت کردم، نتیجه آزمایش‌ها نشان می‌دهد که یک فاجعه در تیم استقلال اتفاق افتاده اما آقایان نمی‌خواهند این فاجعه را به رسمیت بشناسند. قبل از سفر به اهواز تست کرونا داده بودیم و نتیجه کلیه آزمایش‌ها منفی بود. تا توانستیم اعتراض کردیم که اهواز در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و لطفا بازی را در شهر دیگری برگزار کنید اما گوش شنوایی وجود نداشت و متأسفانه کرونا در سفر به اهواز به اردوی استقلال اضافه شده است!
سرمربی تیم فوتبال استقلال یادآور شد: این هم عجیب است که چطور نتایج منفی آزمایش‌های بازیکنان استقلال تا قبل از دیروز را قبول دارند اما وقتی نتایج مثبت می‌شود، می‌گویند به آزمایشگاه اعتمادی نیست؟! یعنی آیا به نتایج منفی شک نداشتید که شاید حداقل آزمایش یک بازیکن اشتباه باشد و تیم مقابل را هم مبتلا کند؟ روز قبل از بازی با فولاد حتی در هواپیما هم اعتراض کردیم. بعد گفتند مجیدی نباید شب بازی به مسائل حاشیه‌ای می‌پرداخت. امیدوارم حالا فهمیده باشند که اعتراضم درست بود. من این روزها را می‌دیدم. فقط کافی بود رنگ صورت بازیکنانم وقتی در فرودگاه متوجه بیماری‌شان شدند را، می‌دیدید. آقایان محترم، رحم و انصاف و وجدان‌تان کجاست؟ مدت‌ها قبل از آقای سهیل مهدی پرسیدم که اگر بازیکنانم کرونا بگیرند، کدام نهاد و سازمانی پاسخگوست؟ امروز با عملکردشان جوابم را دادند که هیچکس!
مجیدی ادامه داد: تعطیلی مسابقات در این شرایط به نفع استقلال نیست. ما بعد از دوران آماده‌سازی شروع خوبی نداشتیم، اما مطمئن بودم و هستم که روند تیم‌مان به مرور بهتر می‌شود، اما با این شرایط حالا نمی‌دانیم چه کار کنیم؟ می‌گویند دو هفته به قرنطینه برویم. آیا همین کافی است؟ مگر ریکاوری بعد از کرونا به این راحتی است؟ سه هفته است که از طریق آقای سعید رمضانی از سازمان لیگ خواستیم که اجازه بدهند بازیکنان امید استقلال به لیست اضافه بشوند. تا دیشب می‌گفتند نه اما حالا که دیدند چه افتضاحی رقم خورده، قانون جدید تصویب کردند!
وی خاطرنشان کرد: تمام اعتراض‌ها به این دلیل است که اقتدار و عدالت لازم توسط فدراسیون فوتبال اجرا نمی‌شود و به همین دلیل دیگران فکر می‌کنند با قلدربازی و مصاحبه و بیانیه می‌توانند به هدف‌شان برسند. ما برای ادعای دیروزمان امروز مدرک معتبر از یک بیمارستان خیلی معتبر ارائه دادیم، اما می‌خواهند با فضاسازی رسانه‌ای حقیقت را قربانی کنند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به انتقادها از نتایج آبی‌پوشان تصریح کرد: متأسفانه وقتی تیم می‌بازد از هر طرف انتقاد کرده و پشت سرهم مصاحبه می‌کنند اما این جور مواقع سکوت می‌کنند. فقط بررسی کنید و ببینید در نیم‌فصل دوم چه بلاهایی سر استقلال آمده است. همان ابتدا به دلیل مسائل غیرورزشی میزبانی آسیا را از ما گرفتند. دو دستیار و دو بازیکن خارجی مورد نظرم به این دلیل حاضر به همکاری نشدند. آن اتفاق‌های سفر به دوبی هم که حتما یادتان هست. بعد از بازی با ذوب‌آهن و قبل از گل گهر به دلیل نداشتن زمین، تمرین نکردیم. شب بازی با گل گهر هم که ساعت 11 شب به سیرجان رسیدیم و به دلیل نقص فنی هواپیما یک بار به مهرآباد برگشتیم و بیشتر از سه ساعت در هواپیما بودیم اما وقتی تیم باخت کسی درباره این مشکلات صحبت نکرد. قبل از بازی با فولاد ترس از کرونا در تیم ما موج می‌زد. شما 100 روانشناس هم بیاورید، نمی‌توانید این ترس را از بین ببرید. اگر عدالتی وجود داشت ما نباید به اهواز می‌رفتیم، اما قربانی شدیم و باید بگویم که مظلوم‌تر از این استقلال را تا به حال ندید‌ه‌ام.
مجیدی افزود: قبلا هم گفتم، تا زمانی که در این لیگ یک نفر جانش را از دست ندهد، کسی به فکر سلامتی بازیکنان و خانواده‌های‌شان نخواهد بود. آقای دکتر حریرچی، معاون وزارت بهداشت می‌گوید که دیگر درباره فوتبال صحبت نمی‌کنم! شما چطور می‌توانید به عنوان مسئول بهداشت این مملکت نسبت به جان ورزشکاران بی‌تفاوت باشید و سکوت کنید؟ ایشان گفتند که لیگ برتر پروتکل دارد. یعنی همین کافی است؟ آیا رسالت یک پزشک و یک مسئول همین است؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید