کد خبر:13410
پ

حامد لک در آستانه جاودانه شدن | یک کلین شیت تا رکوردی استثنایی

گلر ۳۰ ساله پرسپولیس تنها یک گام تا رکورد تاریخی در این تیم فاصله دارد.حامد لک دروازه‌بان تیم پرسپولیس و صاحب شماره پیراهن ۸۱ سرخپوشان امروز ۳۰ ساله شد. به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به کارنامه فوتبالی این دروازه‌بان و رکورد کلین شیت او در پرسپولیس. کارنامه پیش از حضور در پرسپولیس حامد لک، پیش […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ
گلر ۳۰ ساله پرسپولیس تنها یک گام تا رکورد تاریخی در این تیم فاصله دارد.حامد لک دروازه‌بان تیم پرسپولیس و صاحب شماره پیراهن ۸۱ سرخپوشان امروز ۳۰ ساله شد. به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به کارنامه فوتبالی این دروازه‌بان و رکورد کلین شیت او در پرسپولیس.

کارنامه پیش از حضور در پرسپولیس

حامد لک، پیش از حضور در پرسپولیس سابقه بازی در تیم‌های صبا، تراکتور، سایپا، نساجی و ماشین‌سازی را داشت و مجموعا برای این تیم‌ها ۲۴۵ بازی انجام داده بود که ۲۳۶ بازی در لیگ برتر انجام شده است.

با این حساب لک با تجربه‌ای قابل توجه و البته علاقه‌ای زایدالوصف به پیراهن پرسپولیس و‌ علی کریمی سرخپوش شد؛ علاقه ای که یحیی گل‌محمدی هم روی آنتن زنده تلوزیون از آن پرده برداشت تا بیشتر از قبل مشخص شود که حامد سال‌هاست عاشق پوشیدن پیراهنی بوده که حالا آن را بدست آورده است.

عملکرد خیره کننده در لیگ قهرمانان

حامد لک در نظرسنجی AFC به عنوان بهترین بازیکن غرب آسیا انتخاب شد. ۷ بازی، ۵ کلین شیت، ۸۸.۹ درصد سیو و تنها ۲ گل خورده از روی نقطه پنالتی گویای آن است که آمار و ارقام نیز لک را بهترین معرفی می‌کنند‌.

نقطه عطف موفقیت‌های پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ و صعود به فینال این رقابت‌ها که یحیی گل‌محمدی نیز به آن اذعان داشت برد مقابل التعاون عربستان در نخستین دیدار پساکرونایی سرخ‌ها بود که البته حامد لک در چندین صحنه‌خطرناک در این بازی، دروازه پرسپولیس را نجات داد تا در اولین بازی‌اش با پیراهن تیم، درخشش قابل توجهی داشته باشد.

۹ بازی، بدون گل خورده در جریان‌بازی

لک در لیگ بیستم در ۲ بازی درون دروازه سرخ‌ها قرار گرفته و ۲ کلین شیت به ثبت رسانده تا بتوان گفت که دروازه او در مجموع ۹ دیداری که تاکنون دروازه‌بان پرسپولیس بوده تنها ۲ بار از روی نقطه پنالتی باز شده و این دروازه‌بان، هیچ گلی در جریان بازی دریافت نکرده است. بدون شک ادامه این روند بسیارعالی توسط لک می‌تواند سرخ‌ها را به گلات قهرمانی نزدیک‌تر کند.

ره صد ساله در ۷ بازی

درخشش در ۷ دیدار آسیایی پرسپولیس که در نهایت منجربه صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان شد حامد لک را به یکی از بازیکنان بسیار محبوب تیم تبدیل کرد. مردی که برای رسیدن به آرزوهایش جنگید و اجازه نداد دروازه پرسپولیس باز شود و حالا تا جاودانگی در تاریخ، تنها یک کلین شیت فاصله دارد. کافی است که او در فینال لیگ قهرمانان دروازه‌اش را بسته نگه دارد تا برای همیشه نامش در تاریخ، حک شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید