کد خبر:42279
پ

جزئیات بازگرداندن دختر علی دایی از پرواز دوبی

علی دایی، اسطوره فوتبال ایران می‌گوید ماموران امنیتی هواپیمای حامل همسر و دختر او را به زمین نشانده‌اند و آن‌ها را از آن خارج کرده‌اند. به گفته آقای دایی هواپیمای خط هوایی ماهان از تهران عازم دوبی بوده که در جزیره کیش به زمین نشانده شده و همسر و دختر او را از هواپیما خارج […]

علی دایی، اسطوره فوتبال ایران می‌گوید ماموران امنیتی هواپیمای حامل همسر و دختر او را به زمین نشانده‌اند و آن‌ها را از آن خارج کرده‌اند. به گفته آقای دایی هواپیمای خط هوایی ماهان از تهران عازم دوبی بوده که در جزیره کیش به زمین نشانده شده و همسر و دختر او را از هواپیما خارج کرده‌اند.

علی دایی همچنین به خبرگزاری ایسنا گفت که این دو نفر ممنوع‌الخروج نبوده‌اند و بدون مشکل از گیت‌های پرواز فردودگاه رد شده‌اند.

جزئیات بازگرداندن دختر علی دایی از پرواز دوبی

آقای دایی گفت: « همسر و دخترم امروز از فرودگاه امام خمینی کاملا قانونی سوار هواپیما شدند تا به دوبی بروند اما هواپیمای شرکت ماهان را از دوبی برگرداندند و در کیش به زمین نشاندند و دختر و همسر من را از پرواز پیاده کرده‌اند اما بازداشت نشدند.»

«الان هم پیگیر کارهای آنها هستم تا از کیش به تهران برگردند. بعد از اینکه دختر و همسرم را از هواپیما پیاده کردند، یک ساعت بعد گفتند که دخترتان می‌تواند برود و وقتی دخترم می‌خواست برود گفتند که درهای هواپیما بسته است و او هم نمی‌تواند برود.»

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران همچنین گفت که همسر و دخترش ممنوع‌الخروج نبوده‌اند و قرار بوده دوشنبه آینده به ایران بازگردند.

علی دایی گفت: « اگر ممنوع‌الخروج بودند که باید سیستم پلیس گذرنامه نشان می‌داد. هیچ‌کس هم درباره این موضوع به من جوابی نداده است. واقعا نمی‌دانم دلیل این کارها چیست؟ آیا می‌خواستند تروریست بازداشت کنند؟ همسرم و دخترم برای یک سفر چند روزه قرار بود به دوبی بروند و برگردند. حتی دوشنبه هفته آینده زمان پرواز برگشت آنها بود.»

«چیزهایی در زندگی‌ام می‌بینم که باورش برایم خیلی سخت است. آنها کاملا قانونی از محل بررسی پاسپورت عبور کرده‌اند و سوار هواپیما شده‌اند اما از دوبی این‌ همه مسافر را برگرداندند تا همسر و دختر من را پیاده کنند. اگر مشکلی بوده چرا آنها را بازداشت نکردند؟ اگر مشکلی نیست چرا آنها را برگردانده‌اند.»

این در حالی است که خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کانال تلگرام خود از قول یک منبع آگاه نوشته است که همسر علی دایی ممنوع‌الخروج بوده‌ است.

تسنیم نوشت: «همسر علی دایی به دلیل همراهی با اغتشاشات و تحریک به اعتصاب در برهه ۲۴ تا ۲۶ آبان و همچنین ۱۴ تا ۱۶ آذر، با حکم قضایی ممنوع الخروج بوده است. با این حال او با یک اقدام غیرقانونی ممنوع الخروجی خود را رفع کرده و به همین دلیل وارد پرواز امروز تهران به دوبی شده بود. امّا با اطلاع متولیان امر، قبل از خروج وی از کشور، با حکم قضایی و مصوبه شورای امنیت کشور از سفر او به دوبی ممانعت شده است.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید