کد خبر:38852
پ

جدول گلزنان لیگ پرتغال ۲۰۲۲/۲۰۲۳

هفته اول لیگ پرتغال امشب پیگیری می شود. شما می توانید جدول گلزنان لیگ پرتغال ۲۰۲۲/۲۰۲۳ را در ادمه مشاهده نمائید. جدول گلزنان لیگ پرتغال ۲۰۲۲/۲۰۲۳ بازیکن گل پاس گل تعداد بازی مهدی طارمی ۲ ۰ ۱ رافا ۲ ۰ ۱ علی علیپور ۱ ۰ ۱ اوانیلسون ۱ ۰ ۱   لیگ برتر پرتغال لیگ […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

هفته اول لیگ پرتغال امشب پیگیری می شود. شما می توانید جدول گلزنان لیگ پرتغال ۲۰۲۲/۲۰۲۳ را در ادمه مشاهده نمائید.

جدول گلزنان لیگ پرتغال ۲۰۲۲/۲۰۲۳

بازیکن

گل

پاس گل

تعداد بازی

مهدی طارمی

مهدی طارمی

۲

۰

۱

رافا

۲

۰

۱

علی علیپور

۱

۰

۱

استوپیناناوانیلسون

۱

۰

۱

 

لیگ برتر پرتغال

لیگ پرتغال ([pɾiˈmɐjɾɐ ˈliɣɐ]؛ انگلیسی: لیگ برتر، همچنین به عنوان لیگ پرتغال  نوشته می شود)، همچنین به دلایل حمایت مالی به عنوان لیگ پرتغال Bwin شناخته می شود، سطح بالای سیستم لیگ فوتبال پرتغال است. این مسابقات که توسط لیگ پرتغال سازماندهی و نظارت می شود، از فصل ۲۰۱۴–۲۰۱۵ توسط ۱۸ تیم به رقابت می پردازند، با سه تیم پایین ترین رتبه به لیگ پرتغال ۲ سقوط کرده و با سه تیم برتر غیر ذخیره از این بخش جایگزین شده اند.

در سال ۱۹۳۴ با نام Campeonato da Liga da Primeira Divisão تأسیس شد و از سال ۱۹۳۸ تا ۱۹۹۹ به نام Campeonato Nacional da Primeira Divisão نامگذاری شد، زمانی که به نام فعلی تغییر کرد. بیش از ۷۰ تیم در لیگ برتر شرکت کرده اند، اما تنها پنج تیم قهرمان شده اند. در میان آنها، سه تیم بزرگ – بنفیکا (۳۷ برد)، پورتو (۳۰ برد) و اسپورتینگ سی پی (۱۹ برد) – به جز دو عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده اند. برندگان دیگر Belenenses (1945-1946) و Boavista (2000-01) هستند.

لیگ برتر در سال های اخیر شهرت خود را افزایش داده است و از سال ۲۰۲۱ رتبه ششم رده بندی لیگ ملی یوفا را به خود اختصاص داده است. این لیگ برای اولین بار در فصل ۱۲–۲۰۱۱ به پنج تیم برتر راه یافت و لیگ ۱ فرانسه را پشت سر گذاشت.

به نظر شما کدام بازیکن در جدول گلزنان پرتغال ۲۰۲۲ به عنوان آقای گل مسابقات می سد؟ مهدی طارمی؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید