کد خبر:45952
پ

تیم های حقه باز به دنبال افزایش سقف خرید بازیکن | مگر ناله بی پولی سر نمی دادند پرسپولیسی ها؟

در حالی که قانون سقف بودجه و یا به عبارتی رعایت فیرپلی مالی در لیگ برتر امسال حداقل بر روی کاغذ به اجرا در آمده است، اما برخی از تیم ها که قصد جذب بازیکن خارجی دارند، در این مسیر به مشکل خورده اند و قصد دارند با تحت فشار قرار دادن سازمان لیگ و […]

در حالی که قانون سقف بودجه و یا به عبارتی رعایت فیرپلی مالی در لیگ برتر امسال حداقل بر روی کاغذ به اجرا در آمده است، اما برخی از تیم ها که قصد جذب بازیکن خارجی دارند، در این مسیر به مشکل خورده اند و قصد دارند با تحت فشار قرار دادن سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال و سوء استفاده از نام ایران در رقابت های بین المللی، مرزهای شیشه ای فیرپلی مالی را بشکنند.

تیم های حقه باز به دنبال افزایش سقف خرید بازیکن | مگر ناله بی پولی سر نمی دادند پرسپولیسی ها؟

تیم های حقه باز به دنبال افزایش سقف خرید بازیکن | مگر ناله بی پولی سر نمی دادند پرسپولیسی ها؟

همین چند وقت قبل بود که مجموعه عوامل باشگاه پرسپولیس از بی پولی و رها شدن این تیم ناله می کردند و مقابل دوربین ها از عدم پرداخت ها گله داشتند. اما امروز همین آقایان به طور رسمی نامه زده اند که سقف بودجه تیم های آسیایی بالاتر برود تا بتوانند بازیکن خارجی مدنظرشان را جذب کنند!

نکته جالب اینکه تا همینجای کار نیز تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، حدود 100 میلیارد بیشتر از تیم های لیگ برتری مجاز به هزینه کردن بوده اند. حال تصور کنید باشگاه پرسپولیس به چه منبع مالی وصل شده که خواهان افزایش دوباره این سقف شده است!

پشت پرده این اتفاق واضح و مشخص است. آقایان که با دور زدن قانون و ثبت قراردادهای صوری، عدد رسمی مبلغ قرارداد ملی پوشان پرتعداد خود را پائینتر از ارزش واقعی قرارداد درج کرده اند (مابقی پرداختی ارزش قرارداد بازیکنان به اشکال مختلف از جمله سند ویلا، رمز ارز، خودرو، تبلیغات و مدلینگ و … به ایشان پرداخت می شود) نمی توانند این حرکت رای برای جذب بازیکن خارجی با ایجنت رسمی اش انجام دهند و به همین دلیل به مشکل خورده اند. چرا که بازیکن خارجی سند ویلا و خودرو و … قبول نمی کند و مبلغ درج شده در قرارداد او، عیناً همان مبلغی خواهد بود که باشگاه به او پرداخت می کند و به همین منظور تیمهایی که تا امروز با حقه بازی عدد پرداختی واقعی به بازیکنان داخلی شان را مخفی کرده اند، امروز در چنین مخمصه ای گیر افتاده اند چرا که بازیکن خارجی، سکه و سند ویلا و حواله خودرو و … قبول نمی کند.

امروز باید از گل محمدی و درویش پرسید قسم حضرت عباستان بابت بی پولی را باور کنیم یا دم خروسی که با اصرار برای افزایش سقف قرارداد و پرداختی به بازیکن خارجی بیرون زده؟

 

سخن پایانی اینکه فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان نباید زیر بار چنین خواسته غیر معقولی برود چرا که در صورت جذب بازیکن خارجی گران قیمت، بدون شک سطح کیفی تیم مذکور در رقابت های این فصل بالاتر رفته و شانس قهرمانی و کسب سهمیه ش بیشتر می شود که این موضوع بی عدالتی محض در قبال سایر تیم های لیگ برتری محسوب می شود. شاید بهتر باشد مجوز خرید بازیکن جدید به سه تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا مشروط به عدم استفاده از بازیکن مورد نظر در لیگ داخلی صادر شود. به واقع، کادر فنی پرسپولیس که با جذب نفرات بدون خاصیتی همچون اوساگونا، دیاباته، پریرا و بر جای گذاشتن تعهد مالی سنگین برای باشگاه پاسخگوی انتخاب های اشتباه خود در جذب بازیکن خارجی نبوده، چطور می تواند مجدداً درخواست جذب بازیکنان خارجی با این شرایط را مطرح کند؟ آن هم در شرایطی که به اعتراف عضو هیئت مدیره این باشگاه، بیش از 500 میلیارد بدهی انباشت در این باشگاه بابت وام های سنگینی که اخذ شده وجود دارد.

 

با توجه به گروه پرسپولیس در آسیا، به نظر نمی رسد جذب بازیکن خارجی هم گره ای از مشکلات این تیم را حل کند چرا که این تیم با وجود سپری شدن 3 هفته از لیگ برتر در انجام کارهای تاکتیکی مشکلات جدی دارد و به جرات می توان گفت به لطف اشتباهات داوران و بازیکنان حریف، 7 امتیاز کسب کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید