کد خبر:3780
پ

توضیحات مرکز مسیح دانشوری در مورد مثبت منفی شدن تست کرونای بازیکنان در چند روز

چطور تست‌های برخی از بازیکنان استقلال به فاصله چند روز که مثبت اعلام شده بود، منفی شد؟ این سوالی است که در ذهن بسیاری از هواداران فوتبال نقش بسته است و بر مبنای همین ابهام ذهنی اتهاماتی به تست های کرونای تیم استقلال تهران وارد شده است که چطور تست چند بازیکن این تیم که […]

چطور تست‌های برخی از بازیکنان استقلال به فاصله چند روز که مثبت اعلام شده بود، منفی شد؟ این سوالی است که در ذهن بسیاری از هواداران فوتبال نقش بسته است و بر مبنای همین ابهام ذهنی اتهاماتی به تست های کرونای تیم استقلال تهران وارد شده است که چطور تست چند بازیکن این تیم که مثبت اعلام شده بود، اکنون منفی است؟ هاشمیان، فوق‌تخصص بیمارستان مسیح دانشوری در این خصوص پاسخ می‌دهد.

 

توضیحات مرکز مسیح دانشوری در مورد مثبت منفی شدن تست کرونای بازیکنان در چند روز

توضیحات مرکز مسیح دانشوری در مورد مثبت منفی شدن تست کرونای بازیکنان در چند روز

? درخصوص تست‌های PCR، چهل تا 60 درصد می‌توان درباره مبتلا شدن به کرونا تشخیص قطعی داد. تقریبا این تست را باید شبیه‌ شیر یا خط درنظر گرفت، بنابراین وقتی که تست PCR گرفته شد و در این زمینه تشکیک به‌وجود آمد حتما با توصیه پزشک باید بیمار سی‌تی‌اسکن انجام دهد چون در سی‌تی‌اسکن تشخیص بهتری درخصوص درگیری ریه‌ها داده خواهد شد. وقتی تست پی‌سی‌آر مثبت می‌شود ما انتظار نداریم که به سرعت این تست پاسخش منفی شود و برای ما هم این امر عجیب است مگر اینکه دوره بیماری و اطلاع به کرونا را دیر متوجه شده و به همین نسبت دیرتر از موعد به آزمایشگاه مراجعه شود و نتیجه تست‌گیری مطابق با روزهای پایانی ابتلا باشد که در ادامه و طی چند روز بعد پاسخ تست‌های بعدی منفی شود که این موضوع نیز می‌تواند طبیعی باشد.

کلیدواژه : استقلالکرونا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید