کد خبر:9179
پ

تطهیر اتهامات از ای اف سیرک | وقتی احکام به نفعمان است!

حکم قطعی کمیته انضباطی AFC در حالی صادر شد که باز هم شرمندگی این حکم ماند برای افرادی که مسئولین AFC را به به لابی گری و دریافت رشوه متهم می کردند و برخی احکام کمیته انضباطی ای اف سی را در راستای منافع تیم های عربستانی قلمداد می کردند.   تطهیر اتهامات از ای […]

حکم قطعی کمیته انضباطی AFC در حالی صادر شد که باز هم شرمندگی این حکم ماند برای افرادی که مسئولین AFC را به به لابی گری و دریافت رشوه متهم می کردند و برخی احکام کمیته انضباطی ای اف سی را در راستای منافع تیم های عربستانی قلمداد می کردند.

 

تطهیر اتهامات از ای اف سیرک | وقتی احکام به نفعمان است!

تطهیر اتهامات از ای اف سیرک | وقتی احکام به نفعمان است!

پیشتر در این خصوص توضیحات داده شد که AFC با توجه به تغییراتی که در ساز و کار تصمیم گیری این نهاد به وجود آمده، به هیچ عنوان قادر به تاثیرپذیری از کشور خاصی نیست و حذف الهلال در مرحله گروهی نیز دلیل محکمی بر این ادعا بود اما برخی به غلط پس از محرومیت عیسی آل کثیر، آنها را متهم به تاثیرپذیری از آل سعود و تیمهای عربستانی کردند و امروز نیز با صدور حکمی که منافع تیم عربستانی را تامین نمی کرد، بار دیگر ثابت شد که ادعای برخی دوستان در داخل کشورف بدون هیچ پشتوانه ای تنها مصرف هواداری دارد و لاغیر.

 

به واقع اگر حکمی غیر از حکمی که به نفع پرسپولیس صادر شده، اکنون در رسانه های دیداری، شنیداری، نوشتاری و مجازی شاهد این نبودیم که دوستان با جوسازی آن را به لابی عربستانی ها ارتباط می دادند؟ اکنون که رای به نفع پرسپولیس صادر شده چرا همین دوستان روزه سکوت گرفته اند و در خصوص ماهیت سالم AFC اعلام موضع نمی کنند؟ آیا AFC تنها تا زمانی خوب است که آرایش به نفع ما باشد و به محض اینکه یکرای به ضرر منافع فوتبال ایران صادر کرد به سیرک تبدیل می شود و تحت لابی عربی قرار دارد؟

 

تا وقتی فوتبال ایران درگیر این توهمات است، به هیچ دستاورد قابل توجهی چه در زمینه باشگاهی و چه ملی نخواهد رسید. سیاست دشمن فرضی برای ایجاد اتحاد، شاید در داخل ایران جواب دهد اما در خارج از مرزها، چنین سیاستی جواب نخواهد داد.

 

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
 • ارجمند 9 اکتبر 2020 / 6:22 ب.ظ

  کلا در کشور ما همیشه پیروزی ها مربوط به تصمیمات درست، درایت، تفکر و علم و اشراف ما به مسائل،
  و شکست ها مربوط به کارشکنی، خباثت، سنگ اندازی و توطئه دشمنان است.
  در ورزش نیز از این قاعده مستثنی نیستیم، تیم ملی و باشگاهی در بازیهای خارجی نتیجه نمی گیرد، مقصر داور است
  استقلال نتیجه نمی گیرد مقصر وزیر است، پرسپولیس نتیجه نمی گیرد مقصر دیگران هستند.
  تا زمانی که این تفکرات غلط حکمفرما باشد، متاسفانه ورزش ما روز به روز عقب خواهد رفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید