کد خبر:37496
پ

بررسی سوابق الکساندر نوری گزینه مربیگری در استقلال

به نظر می رسد مراحل توافق با الکساندر نوری سرمربی دو رگه ایرانی المانی توسط باشگاه استقلال نهایی شده و این مربی را باید سرمربی جدید استقلالی ها در فصل جدید بدانیم. در ادامه بررسی سوابق الکساندر نوری گزینه مربیگری در استقلال را مرور می کنیم.  بررسی سوابق الکساندر نوری گزینه مربیگری در استقلال الکساندر […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

به نظر می رسد مراحل توافق با الکساندر نوری سرمربی دو رگه ایرانی المانی توسط باشگاه استقلال نهایی شده و این مربی را باید سرمربی جدید استقلالی ها در فصل جدید بدانیم. در ادامه بررسی سوابق الکساندر نوری گزینه مربیگری در استقلال را مرور می کنیم.

 بررسی سوابق الکساندر نوری گزینه مربیگری در استقلال

الکساندر نوری که از پدری ایرانی و مادری آلمانی است اکنون ۴۲ سال دارد و کارنامه مربیگری پرفراز و نشیبی دارد. او ابتدا از سال ۲۰۱۱ به عنوان دستیار در تیم الودنبرگ کارش را آغاز کرد و در ۸ بازی انتهایی فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ به عنوان سرمربی تیمش را هدایت کرد که رکورد ۴ پیروزی، ۳ تساوی و ۱ شکست را از خود بر جای گذاشت و توانست تیم را در رده سوم جدول به مربی بعدی تحویل دهد. درخشش او باعث شد تا مسئولین وردربرمن در سال ۲۰۱۴ از الکس نوری به عنوان رابط بین سرمربی تیم اول خود و تیم رزرو خود استفاده کنند. او در سال ۲۰۱۶ ابتدا به عنوان مربی موقت و سپس مربی دائم وردربرمن در بوندس لیگا مربیگری کرد و توانست تیمش را که تا پیش از آن برای سقوط می جنگید به مسابقات اروپایی برساند. اما به دلیل برخی مشکلات او در انتهای سال ۲۰۱۷ از سوی باشگاه از کارش برکنار شد.

پس از آن دو ماهی به عنوان سرمربی انگلوشتات فعالیت کرد و باز هم از کار برکنار شد و تا سال ۲۰۲۰ بدون تیم بود تا در سال ۲۰۲۰ به عنوان دستیار یورگن کلینزمن در تیم هرتابرلین انتخاب شد. اما پس از چندی از کادر فنی هرتا جدا شد و به آمریکا رفت تا به عنوان دستیار در تیم ملی آمریکا فعالیت کند. او مدت کوتاهی در این پست فعالیت کرد و سپس به تیم کاوالا در دسته دوم یونان رفت که مالکش یک ایرانی بود و به دلیل جوان بودن تیم و نبود بازیکن موثر با این تیم نیز نتایج خوبی کسب نکرد.

امروز مدیران استقلال در حالی به سراغ الکساندر نوری رفته اند که او ۵ سال پیش به عنوان یک فرد کارآمد در بوندس لیگا شناخته می شد اما پس از آن در سراشیبی سقوط قرا رگرفت و با انتخاب های اشتباه خود، هرگز به موفقیت و دستاورد خاصی نرسید. اگرچه این موضوع در خصوص آندرا استراماچونی نیز صادق بود و او به همراه اینترمیلان هرگز به موفقیت در خوری نرسیده بود اما در نهایت توانست انقلابی در سبک بازی استقلال ایجاد کند که فرهاد مجیدی از آن ارتزاق کرد. استراماچونی پایه گذار سبک نوین بازی با سیستم ۲-۵-۳ در استقلال بود که این روزها اکثر تیمهای ایتالیایی و تیم ملی ایتالیا نیز با این سیستم بازی می کنند.

حال باید دید آیا الکساندر نوری با حضورش در استقلال، سبک بازی استقلال را به شیوه آلمانی ها تغییر می دهد؟

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • کوروش 24 خرداد 1401 / 2:21 بعد از ظهر

    اگه سردار آجرلو بتونه پین و نگه داره و با نوری هم ببندن میشه به آینده تیم امیدوار بود ولی اگه پین بره مربی جدید فصل اول نمیتونه کاری کنه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید