کد خبر:6249
پ

با اتفاق تکراری هر فصل استقلال، گل محمدی استعفا داد | ترس از ناکامی تیم بی ستاره

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در شرایطی به صورت شفاهی صحبت از استعفای خود پس از بازیهای لیگ قهرمانان آسیا زده است که این موضوع نشان می دهد موفقیت در یک تیم تا چه حد مستلزم حضور و حفظ ستاره ها و شاکله اصلی آن تیم است که یحیی تنها با جدایی 3 ستاره خود […]

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در شرایطی به صورت شفاهی صحبت از استعفای خود پس از بازیهای لیگ قهرمانان آسیا زده است که این موضوع نشان می دهد موفقیت در یک تیم تا چه حد مستلزم حضور و حفظ ستاره ها و شاکله اصلی آن تیم است که یحیی تنها با جدایی 3 ستاره خود یعنی علیپور، بیرانوند و ترابی امیدش برای موفقیت با پرسپولیس فصل بعد را از دست داد.

 

زمان بازی بعدی پرسپولیس

 

با اتفاق تکراری هر فصل استقلال، گل محمدی استعفا داد | ترس از ناکامی تیم بی ستاره

با اتفاق تکراری هر فصل استقلال، گل محمدی استعفا داد | ترس از ناکامی تیم بی ستاره

اتفاقی که در پرسپولیس رخ داد را در 4 سال گذشته به طرق مختلف در استقلال دیده ایم و شاید حرکت یحیی خود گویای واقعیات وحواشی در خصوص قهرمانی های پرسپولیس باشد چرا که در چند سال گذشته مدیران وقت پرسپولیس با مجوز وزارت ورزش ولو با خزانه خالی با چک های بی محلی که پرداختش را برای آیندگان به یادگار گذاشتند، به هر نحو ممکن ستاره های پرسپولیس را ولو با داشتن پیشنهاد خوب خارجی حفظ کردند اما در طرف مقابل پس از جام جهانی ستاره های استقلال به سادگی به فروش رفتند و مسئولین وقت وزارت ورزش از جمله داورزنی و خادم، با انتقاد از پرداخت ها در باشگاه استقلال، چشمشان را بر روی پرداخت های نجومی پرسپولیس که این روزها در مورد بیرانوند و دریافتی یک میلیارد و نیمی خارج از قراردادش، فاش شده اند بستند.

 

به واقع اگر در سالیان گذشته رقابت در شرایط عادلانه رخ می داد و برخی مسائل در خارج از مستطیل سبز تعیین نمی شد، شاید این حجم از شائبه ها نسبت به وزارت ورزش وجود نداشت اما دخالت های بی مورد وزیر ورزش در ریزترین امور دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باعث ایجاد شائبه حمایت از یک تیم و ضدیت با تیم دیگر شده است.

 

نکته جالب در خصوص جدایی بازیکنان در پرسپولیس این است که در سالیان گذشته نیز اگر ستاره ای از جمع این تیم جدا شده یا به خواست سرمربی بوده یعنی مربی او را نخواسته که می توان به جدایی محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده و …. اشاره کرد و یا قراردادش به اتمام رسیده و می توانسته جدا شود که می توان به مهدی طارمی و وحید امیری اشاره کرد . اما نکته مهمتر این است که به جای نفراتجدا شده نیز مجدداً ستاره  جذب شدند که می توان به سروش رفیعی، بشار رسن، سیامک نعمتی، مهدی ترابی و … اشاره کرد.

 

در طرف مقابل ستاره های استقلال ولو با داشتن قرارداد، به بهانه درآمدزایی فروخته شدند که مهمترین آنها، مجید حسینی، امید نورافکن، الهیار صیادمنش، مامه تیام و … بودند و جایگزین این بازیکنان نیز بازیکنان بی کیفیتی همچون الحاجی گرو، نیومایر، بودروف و … شدند که هرگز در حد و اندازه های بازیکنان جدا شده نبودند.

 

پی نوشت: البته در حال حاضر نیز عیسی آل کثیری جانشین علیپور شده که کیفیت فنی به مراتب بالاتری از او دارد چرا که او توانست در تیم صنعت نفت که بازیکنان کناری اش کیفیت پایین تری از بازیکنان پرسپولیس داشتند، 13 گل به ثمر برساند و از طرفی پرسپولیسی ها در چرخشی عجیب به جای جذب رشید مظاهری به سراغ جذب حامد لک رفتند که این موضوع باعث شد رشید برای تلافی این حرکت، به استقلال بپیوندد و حال باید منتظر ماند و دید جانشین مهدی ترابی کدام فوق ستاره خواهد بود که البته با حفظ بشار رسن و حضور عالیشاه و سیامک نعمتی و وحید امیری در پست او نیز  یحیی کمبودی احساس نمی کند.

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • تاج 8 سپتامبر 2020 / 9:55 ق.ظ

    توروخدا یکی بره مسی و رونالدو و لواندوفسکی و دی ماریا و مولر و …. بیاره برای لنگ شاید نظرش برگرده! گرچه اگر این خوبان هم گرد هم جمع شوند و لنگپوش شوند ناخوداگاه همان میشود که یحیا میگه مگر 1400 بابامسعودنامی دوباره وزارت را داشته باشه و موعودهایی داورشان!!!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید