کد خبر:36796
پ

باشگاه بیانیه نویس باز هم بیانیه داد | حمله پرسپولیس علیه داوری به سود تیم خاص!

در حالی که انتظار می رفت مسئولین پرسپولیس، ناکامی در فصل جاری را قبول کنند و به جای بهانه تراشی و مقصر جلوه دادن فدراسیون، داوران و … تیم خود را برای فصل بعد آماده کنند، آنها باز هم با صدور یک بیانیه عجیب علیه داوری نشان دادند که هنوز نسبت به قهرمانی در این […]

در حالی که انتظار می رفت مسئولین پرسپولیس، ناکامی در فصل جاری را قبول کنند و به جای بهانه تراشی و مقصر جلوه دادن فدراسیون، داوران و … تیم خود را برای فصل بعد آماده کنند، آنها باز هم با صدور یک بیانیه عجیب علیه داوری نشان دادند که هنوز نسبت به قهرمانی در این فصل نا امید نشده اند و قصد دارند با مطرح کردن موارد تکراری و بعضاً غیرواقع (به گواه احکام کمیته انضباطی) سمت و سوی سوت های داوران در 4 هفته پایانی را عوض کنند. شاید بهتر بود به جای صدور بیانیه علیه داوری، علیه سرمربی خود بیانیه می دادند که چطور وحید امیری که تازه از بند مصدومیت رها شده بود را به جای سعید آقایی به زمین فرستاد تا با تشدید مصدومیت امیری، یکی از مهره های اصلی پرسپولیس تا اواسط فصل بعد در دسترس نباشد. به واقع اگر تمرکز مسئولین پرسپولیس از اول فصل به جای بیانیه دادن بر روی مسائل فنی تیم خود بود و نه توجه به تراوشات ذهنی یک فرد معلوم الحال، شاید پرسپولیس امروز در صدر جدول بود. در اشتباهات داوری همین بس که در دو دربی اخیر، دو پنالتی واضح برای استقلال گرفته نشد … مسئول بیانیه نویسی باشگاه پرسپولیس در حالی به خطای نیک نفس روی بازیکن پدیده اشاره دارد و معتقد به اخراج این بازیکن است که ظاهراً فراموش کرده در دربی اخیر، تمیروف با سخت ترین قسمت آرنج خود به صورت دانشگر زد ولی خبری از اخراج نبود! هر چه که هست، این بیانیه ها دیگر حال هواداران پرسپولیس هم بد می کند چرا که ابزاری نخ نما برای انحراف افکار عمومی از ضعف کادر فنی گران قیمت تیمشان به حساب می آید. آقای بیانیه نویس در حالی به متضرر شدن پرسپولیس در ردبی اشاره می کند که شکایت آنها علیه سیدعلی رد شد و داور دربی، نمره قبولی گرفت اما ظاهراً ملاک نظر آقایان، کارشناسی های صورت گرفته در پیج آن نعشه مجازی معلوم الحال است که در زمان حضورش در باشگاه، خسارات مالی زیادی نیز به باشگاه پرسپولیس وارد کرده است از جمله قرارداد با استوکس، اوساگونا، رادوشویچ و …

 

بیانیه باشگاه پرسپولیس بدین شرح است؛ قضاوت با شما !

“بیست و شش هفته از فصل جاری لیگ برتر گذشته و اشتباهات داوری نه تنها کم نشده بلکه هر هفته بیشتر و تاثیرگذارتر شده و ماجرا جایی مشکوک و نگران‌کننده می‌شود که می‌بینیم یک تیم خاص دائما از اشتباهات داوری سود برده و بقیه تیم‌ها مخصوصاً پرسپولیس اکثرا ضرر کرده‌اند.
در تصدیق و تایید این ادعا همین بس که در طول فصل، باشگاه‌های مختلف پس از بازی‌شان با این تیم خاص از داوری شکایت و گله داشتند و بارها دیدیم و خواندیم که فلان تیم به خاطر قضاوت پر اشتباه داور در بازی با آن تیم خاص به کمیته داوران و فدراسیون فوتبال رسماً شکایت کرده است!

گواه دیگر نیز اظهارات رسمی کارشناسان داوری است که بعد از هر بازی درباره قضاوت داوران در بازی‌های این تیم صورت گرفته و مشخص کرده یک تیم تا چه حد از اشتباهات داوری سود برده است. هر چند با احترام به جامعه داوری باید گفت اشتباه داوری وقتی است که یک یا دو بار به نفع یک تیم خاص رخ می‌دهد نه از ابتدا تا انتهای فصل!
از توصیه عجیب یک کمک داور به گرفتن پنالتی (که فاصله ۳۰ متری تا صحنه داشت و دید مناسبی هم نداشت) گرفته تا  حداقل ۶ پنالتی مشکوک دیگر به سود این تیم، عدم اخراج بازیکنان‌شان در بازی‌های مختلف و نگرفتن پنالتی حریفان مسائلی بود که تا دیروز وجود داشت.

دیروز هم عینا همین اتفاقات افتاد. در بازی پرسپولیس داور از یک خطای پنالتی به راحتی گذشت، آفساید مهاجم پرسپولیس در حالت تک به تک به اشتباه اعلام شد و داور وقت اضافی هم برای بازی کم گرفت. از آن طرف در بازی آن تیم خاص داور خطای خطرناک بازیکن را کارت قرمز نداد و پنالتی حریف هم سوخت. واقعا این سوال پیش می‌آید که چطور می‌شود هر هفته این همه هماهنگی در تصمیمات داوری به ضرر پرسپولیس و به نفع یک تیم خاص رخ می‌دهد؟ چگونه است که امید عالیشاه به خاطر تکل خطرناک کارت قرمز مستقیم می‌گیرد ولی بازیکن یک تیم خاص برای خطایی بدتر و خطرناک‌تر فقط کارت زرد؟

کمیته داوران و فدراسیون فوتبال نظارت و مدیریت‌شان را بیشتر کنند و اگر اشتباه می‌کنیم بگویند. ما منتظر پاسخ هستیم چرا که خیلی ضرر کرده‌ایم. خودمان هم کلافه‌ایم از این همه اشاره به اشتباهات داوری اما مگر این اشتباهات تمامی دارد؟ از اول فصل نگران این روند بوده‌ایم و هر هفته اظهارات کارشناسان ثابت می‌کند که نگرانی‌مان اشتباه نبوده است. ضعف داور دربی و اشتباهات علیه پرسپولیس در چند بازی مقابل پدیده، هوادار، نفت آبادان، آلومینیوم که باعث هدر رفتن امتیازات مهم شده با اعتراض باشگاه همراه شد ولی هیچ تغییری در این روند نمی‌بینیم. درخواست ما فقط و فقط اجرای عدالت است نه ذره‌ای بیشتر نه کمتر.”

کلیدواژه : پرسپولیس

دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
  • پرسپولیس هشت تایی بوسیله سرورش استقلال 11 مه 2022 / 4:39 ب.ظ

    کیه که ندونه پیگوزی بدون حمایت حکومت و مافیا حتی تو لیگ برتر هم نمیتونه بمونه و مستقیم میره دسته 3 . همه ایران دیدند چطوری این تیم کثیف در چند سال اخیر با حمایت بی شاعبه یک دولت دزد برنده میشد ولی تو آسیا گل باران شد. اگه عدالت رعایت بشه و مافیا و حکومت ازش حمایت نکنند پیگوزی هیچوقت جام نمیبره !!!!

  • کیسه ی بی آبرو 10 مه 2022 / 10:47 ب.ظ

    چه بیانیه ی عالی و به جایی دمتون گرم در برابرفساد تیم حکومتی و سوگلی بایستید متشکریم

  • بی نام 10 مه 2022 / 9:18 ب.ظ

    اینا بادشون رفت بازی نساجی مس رفسنجان و یکبازی داگر رو اول نیم فصل دوم با اشتباهات داوری برنده شدن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید