کد خبر:45830
پ

بازیکن اسرائیلی العین بلای جان تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

در حالی که چند روز بیشتر به قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2023/2024 باقی نمانده است؛ اتفاق عجیبی در این مسابقات، انتظار تیم های ایرانی را می کشد. بازیکن اسرائیلی العین بلای جان تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا پس از حل مشکل دیپلماتیک بین ایران و عربستان، به نظر می رسید […]

در حالی که چند روز بیشتر به قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2023/2024 باقی نمانده است؛ اتفاق عجیبی در این مسابقات، انتظار تیم های ایرانی را می کشد.

بازیکن اسرائیلی العین بلای جان تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

پس از حل مشکل دیپلماتیک بین ایران و عربستان، به نظر می رسید حل موضوع میزبانی تیم های دو کشور، به سود تیم های ایرانی شده باشد اما یک اتفاق نادر، باعث بر هم خوردن معادلات شده است.

 

سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا 2023/2024

 

اگر از وحشت تیم های ایرانی از هم گروه شدن با تیم های فوق کهکشانی عربستانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بگذریم، به کابوسی به نام العین می رسیم که هیچ تیم ایرانی دوست ندارد در مرحله گروهی با آن هم گروه باشد.

حضور یک بازیکن اسرائیلی به نام اومر آتزیلی در تیم العین امارات بدون شک مشکلاتی را برای ورود او به ایران به همراه خواهد داشت و کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا به هیچ عنوان هیچ عذر و بهانه ای را مبنی بر عدم صدور ویزا برای بازیکن اسرائیلی العین از سوی مقامات ایرانی نخواهند پذیرفت.

از طرف دیگر حتی اگر این مورد هم با بازی در کشور ثالث رفع و رجوع شود، افکار عمومی در ایران، مسابقه تیم ایرانی با تیمی که بازیکنی از اسرائیل را در ترکیب خود دارد نخواهد پذیرفت چرا که اگر این اتفاق رخ دهد، خیانتی بزرگ به ده ها ورزشکار ایرانی که سالهاست قید مدال های مختلف را به واسطه عدم مواجه با نمایندگان اسرائیل زده اند، صورت می گیرد.

نکته دردناک ماجرا اینکه با انصراف احتمالی تیم ایرانی نگون بخت از مواجهه با العین خاطر استفاده از یک بازیکن اسرائیلی، احتمالاً جرائم سنگینی برای تیم مذکور و فدراسیون فوتبال ایران در نظر گرفته خواهد شد.

به نظر شما تیم های ایرانی در آستانه قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا باید آرزوی هم گروه نشدن با تیم های عربستانی را بکنند یا با نذر و صلوات با تیم العین در یک گروه قرار نگیرند؟

با توجه به اینکه پرسپولیس در سید 1 قرار دارد و سپاهان و نساجی در سید 2 مسابقات حضور دارند، احتمال هم گروه شدن آنها با العینی که در سید 4 حضور دارد، وجود دارد. اما اگر تراکتور بتواند الشارجه را شکست دهد، حداقل در مرحله گروهی به مصاف العین نخواهد رفت چرا که هر دو در سید 4 حضور دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید