کد خبر:39920
پ

بازتاب پیروزی ایران مقابل اروگوئه در رسانه های وحشت زده انگلیسی

پیروزی ارزشمند تیم ملی فوتبال ایران برابر اروگوئه فقط در حد یک بازی دوستانه و یک نتیجه ساده نبود. اولین هنرنمایی مردن کی‌روش مقابل تیمی قدرتمند با اکثریت ستارگان خود بسیار معنادار به نظر می‎رسید.بازی خوب و تاکتیکی مردان کی‌روش البته خالی از اشکال نبود اما در کل بازتاب بسیار قابل توجهی در رسانه‌های ورزشی […]

پیروزی ارزشمند تیم ملی فوتبال ایران برابر اروگوئه فقط در حد یک بازی دوستانه و یک نتیجه ساده نبود. اولین هنرنمایی مردن کی‌روش مقابل تیمی قدرتمند با اکثریت ستارگان خود بسیار معنادار به نظر می‎رسید.بازی خوب و تاکتیکی مردان کی‌روش البته خالی از اشکال نبود اما در کل بازتاب بسیار قابل توجهی در رسانه‌های ورزشی بریتانیا داشت.

بازتاب پیروزی ایران مقابل اروگوئه در رسانه های وحشت زده انگلیسی

انگلیس به عنوان یکی از رقبای فوتبال ایران شاید فرایند مواجه شدن با فوتبال ایران را به دو قسمت قبل و بعد از بازی دوستانه ایران برابر اروگونه تقسیم کند. همزمان شکست انگلیس برابر ایتالیا در لیگ ملت‌های اروپا، نگرانی از رویارویی با تیمی مثل ایران را نیز افزایش داده است.

هر چند سیدلو نویسنده شهیر گاردین همچنان به مردم کشورش امید می‌دهد و می‌نویسد: آلمان هم از مجارستان شکست خورده اما دلیل نمی‌شود به ضعیف بودن آلمان اشاره کنیم، بازی‌های دوستانه یا بازی‌های اروپایی برای آماده شدن است نه برای این که تکلیف یک تیم در جام جهانی روشن شود.

در هر حال بارنی رونی دیگر نویسنده گاردین در گزارش خود از شکست انگلیس برابر ایتالیا نوشت: البته حریف انگلیس تیم بزرگی بود و قرار نیست چنین اتفاقی در مرحله گروهی برای ما رخ بدهد. انگلیس اما باید مراقب باشد، این خط حمله برای فوتبال انگلیس عذاب آور است و باید در اولین فرصت اصلاح شود. فوتبال ایران بسیار خوب ظاهر شده، این تیم ترسناک است!

گاردین با اشاره به بازی اخیر تیم ملی فوتبال ایران خاطر نشان کرده که بازی مردان کی‌روش بسیار تاکتیکی بود، فوتبال ایران در جام جهانی قبلی بسیار تکنیکی و تا حد زیادی خالی از تاکتیک به نظر می‌رسید، بعید است مردان کی‌روش بازی احساسی داشته باشند، آنها نیازی به این کارها ندارند و تکلیف تیمشان روشن بود. بازی خوب آنها تا حدی نگران کننده است. حداقل نتیجه گیری از تماشای بازی اخیر ایران این است که این تیم برای باختن نخواهد آمد و ممکن است دردسرساز شود.

روزنامه دیلی میل در وب سایت رسمی خود با اشاره به پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر اروگوئه در یک بازی دوستانه نوشت: ساوت‌گیت اکنون روزگار خوبی ندارد، فوتبال انگلیس قرار نیست در طبقه بندی درجه دوم اروپا باشد، انگلیس به بریتانیا تبدیل نشده که اکنون تیم درجه دوم قاره اروپا باشد، فوتبال مرز نمی‌شناسد اما نباید آبروی سرزمین خود را ببریم.

یان هربرت نویسنده شهیر دیلی میل نیز در گزارشی از بازی ایران و اروگوئه نوشت: گل مهدی طارمی برای فوتبال انگلیس معنادار است. این یک هشدار جدی برای فوتبال انگلیس است. فوتبال ایران پوست انداخته و رقیب مهمی برای فوتبال انگلیس است.

در گزارش دیلی میل به خط دفاعی ایران نیز اشاره شده که هر چند از دید آنها ایراداتی دارد اما آنقدر مستحکم بوده که سوارس و هم تیمی‌هایش را گیج کرده و اجازه نداده که به راحتی به گل زدن فکر کنند.

در بخش جالبی از این گزارش به بازی خوب کنعانی اشاره شده است. کنعانی زادگان فوق العاده ظاهر شد و با مهار چند شوت دخال چارچوب دروازه ایران سهم بسزایی در رقم خوردن این پیروزی داشت.

نویسنده این گزارش نوشت: از مهاجمان تیم ملی انگلیس یا کادر فنی می‌پرسم که برابر چنین مدافع خوبی، ایده موثری برای موفقیت دارند؟

روزنامه سان لندن در بخش فوتبال بین الملل و جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خود نیز با اشاره به پیروزی ایران برابر اروگوئه نوشت: فوتبال ایران همیشه فوتبال خوبی بوده و حالا با کی‌روش به نظر می رسد که بیش از پیش برای درخشش در جام جهانی قطر انگیزه دارد.

نویسنده سان لندن با اشاره به بازی روان فوتبال ایران نوشته است: مردان کی‌روش عالی بازی کردند، به نظر می‌رسد خیلی خوب یکدیگر را پیدا می‌کردند و برای بازی خود برنامه داشتند. هر حمله ایران انگار ادامه یک کار تمرین شده بود و هر بازیکنی دقیقا همان کاری را انجام می‌داد که کی‌روش منتظر تماشای آن بود. این تیم برنامه دارد و قرار نیست مقابل انگلیس چیزی برای از دست دادن نداشته باشد. حالا همگی مطمئن هستیم که ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برابر انگلیس یا آمریکا بازی احساسی نخواهد داشت و با برنامه و منطقی وارد میدان خواهد شد.

اروگوئه‌ای که سوارس و نونیس را در اختیار داشت نتوانست دروازه فوتبال ایران را باز کند و حالا بقیه تیم‌ها طور دیگری به فوتبال ایران نگاه خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید