کد خبر:47193
پ

اوستون اورونوف کیفیت بازیکنان دوزاری لیگ ایران را نمایان کرد

در حای که مهدی تاج صحبت از لیگ پویا و جوان می کند، دو ستاره فوتبال ازبکستان یعنی اوستون اورونوف و ماشاریپوف کیفیت طنز بازیکنان بی کیفیت شاغل در لیگ ایران را مشخص کردند. اوستون اورونوف کیفیت بازیکنان دوزاری لیگ ایران را نمایان کرد | 1 میلیارد هم نمی ارزند! سالهاست که با خودفریبی قصد […]

در حای که مهدی تاج صحبت از لیگ پویا و جوان می کند، دو ستاره فوتبال ازبکستان یعنی اوستون اورونوف و ماشاریپوف کیفیت طنز بازیکنان بی کیفیت شاغل در لیگ ایران را مشخص کردند.

اوستون اورونوف کیفیت بازیکنان دوزاری لیگ ایران را نمایان کرد | 1 میلیارد هم نمی ارزند!

اوستون اورونوف کیفیت بازیکنان دوزاری لیگ ایران را نمایان کرد | 1 میلیارد هم نمی ارزند!سالهاست که با خودفریبی قصد داریم خود را آقای فوتبال آسیا معرفی کنیم اما سوال اینجاست که پس از دوران کارلوس کیروش که سه نسل از فوتبالیست های تراز اول را برای فوتبال ایران به یادگار گذاشت، در چند سال اخیر تعداد ستاره های جوان فوتبال ایران چندتا است؟

کافیست به بازی های اخیر اوستون اورونوف مقابل تیم های مختلفی که مقابل پرسپولیس قرار می گیرند، نگاهی بیاندازید. ستاره 23 ساله فوتبال ازبکستان برایش فرقی نمی کند که بازیکن مقابلش چه کسی از چه تیمی است. او با تکنیک ناب خود و هوش بالایش تاکنون ثابت کرده که بهترین بازیکن فعلی شاغل در فوتبال ایران است.

اورونوف در دو بازی مختلف با سرعت خیره کننده خود موفق شد دو گل مهم برای پرسپولیس به ثمر برساند. اولین گل او مقابل آلومینویم اراک در جام حذفی بود که با کورسی 60-70 متری در حالی که بازیکن صاحب توپ محسوب می شد، یک تنه پرسپولیس را به گل رساند و این در حالی بود که هیچ هافبک یا مدافع آلومینیوم به گرد پای او نرسیدند.

در کورس دوم او زننده گل نجات بخش پرسپولیس مقابل نساجی بود که باز هم با کورسی 50-60 متری یک گل حساس و 3 امتیازی مقابل حریف به ثمر رساند و این در حالی بود که هیچ هافبک و مدافع نساجی به گرد پای او نرسیدند و او موفق به گلزنی شد.

فوتبالی ها می دانند که سرعت بازیکن صاحب توپ کمی کمتر از بازیکن بدون توپ است چرا که بخشی از تمرکز او می بایست صرف ضربه زدن به توپ و حفظ توپ به سمت دروازه باشد اما با این حال سرعت اورونوف به قدری زیاد بود که حتی بازیکنان بدون توپ هم به او نرسیدند.

البته همن اتفاق در بازی استقلال و ذوب آهن نیز رخ داد و در حالی که مرادمند در میانه میدان توپ را از دست داد، اما علیاری با کورسی 50 متری توانست گل اول ذوب آهن را به ثمر برساند و مدافعین پرادعای استقلال حتی به نزدیکی علیاری حین زدن ضربه نهایی هم نرسیدند تا یکی از زباترین گلهای لیگ برتر به ثمر رسیده باشد.

حال سوال اینجاست مگر مدیران و مربیان تیم های لیگ برتری کیفیت نازل این بازیکنان بی کیفیت را ندیده و نمی بینند که در ابتدای فصل با رقم های نجومی ناز آنها را برای تمدید قرارداد می کشند؟

چنین بازیکنان سطح سومی حتی لیاقت دریافت 1 میلیارد تومان هم ندارند، حال چه شده که تنها به واسطه تعیین یک کف و سقف کاذب، ضعیف ترین بازیکن لیگ برتر هم کمتر ا 3-4 میلیارد تومان نمی گیرد؟

 

در هایت اینکه لیگ ایران چقدر بدبخت شده که دو ستاره فوتبال ازبکستان باعث گرمای مسابقاتش شده اند و هیچ استعداد نوظهور ایرانی در خود نمی بیند که باعث به وجد آمدن سکو ها شود. آخرین مورد از این نمونه استعدادها مهدی قایدی بود که به فوتبال امارات منتقل شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید