کد خبر:47228
پ

اندر حکایت بدبختی فوتبال ایران | یک هافبک مدافع چپ بهترین پاسور لیگ برتر!

در آماتور بودن لیگ برتر ایران شکی وجود ندارد؛ اما برای ان دسته از افراطیون فوتبال ایران که آن را مدینه فاضله می دانند آماری که در ادامه می خوانید، کافیست تا سکوت کنند و دیگر از کیفیت فوتبال و فوتبالیست های ایرانی صحبت نکنند. اندر حکایت بدبختی فوتبال ایران | یک هافبک مدافع چپ […]

در آماتور بودن لیگ برتر ایران شکی وجود ندارد؛ اما برای ان دسته از افراطیون فوتبال ایران که آن را مدینه فاضله می دانند آماری که در ادامه می خوانید، کافیست تا سکوت کنند و دیگر از کیفیت فوتبال و فوتبالیست های ایرانی صحبت نکنند.

اندر حکایت بدبختی فوتبال ایران | یک هافبک مدافع چپ بهترین پاسور لیگ برتر!

در روزگاری که امثال مجتبی جباری ها، نویدکیا ها، علی کریمی ها و … در میانه میدان تیم های لیگ برتری جولان می دانند و با پاس های کلیدی خود تیمهایشان را به گل می رساندند، امروز فوتبال ایران به چنان فقری در هافبک میانی و بازی ساز رسیده که برترین پاسور لیگ برتر کسی نیست جز ابوالفضل جلالی با 10 پاس گل. بازیکنی که در پست هافبک مدافع چپ استقلال به میدان می رود و با سانترهایش استقلالی ها را بارها و بارها در موقعیت گل قرار داده است.

نکته تاسف بار اینجاست که پس از او یک خارجی به نام ریکاردو آلوز با 9 پاس گل قرار دارد و در رده بعدی،بازیکنان ایرانی قرار دارند که با تنها 6 پاس گل در رده سوم مشترک قرار گرفته اند.

6 پاس گل پس از 27 هفته از هافبک های میانی لیگی که میلیاردی پول می گیرند، آمار بسیار ضعیفی محسوب می شود و با توجه به این کیفیت نازل به نظر می رسد، دست اندرکاران فوتبال ایران می بایست تغییرات اساسی در مدل بودجه تیم ها ایجاد کنند و زمینه حضور بازیکنان جوان و با انگیزه بیشتری را در تیمها فراهم آورند تا روند نزولی فوتبال ایران متوقف شود.

در مطلب دیگر به کیفیت نازل مدافعین فوتبال ایران پرداختیم که دو بازیکن ازبک یعنی ماشاریپوف و اورونوف، کیفیت پائین آنها را به سخره گرفته اند.

واقعیت این است که مدتهاست فوتبال ایران در هیچ پستی، ستاره نوظهور معرفی نکرده و این موضوع، برای فوتبال ملی ایران بسیار خطرناک است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید