کد خبر:34660
پ

انتخاب های سفارشی و تبلیغاتی فیفا در مراسم The Best 2021

همانطور که شب گذشته در مراسم The Best 2021 فیفا دیدید، باز هم برخی انتخاب های آقایان در بالاترین نهاد فوتبال جهان، شائبه برانگیز بود و رنگ و بوی تبلیغات و درآمدزایی به خود گرفت.   انتخاب های سفارشی و تبلیغاتی فیفا در مراسم The Best 2021 شب گذشته رابرت لواندوفسکی بدون هیچ تردیدی مستحق […]

همانطور که شب گذشته در مراسم The Best 2021 فیفا دیدید، باز هم برخی انتخاب های آقایان در بالاترین نهاد فوتبال جهان، شائبه برانگیز بود و رنگ و بوی تبلیغات و درآمدزایی به خود گرفت.

 

انتخاب های سفارشی و تبلیغاتی فیفا در مراسم The Best 2021

انتخاب های سفارشی و تبلیغاتی فیفا در مراسم The Best 2021

شب گذشته رابرت لواندوفسکی بدون هیچ تردیدی مستحق دریافت جایزه بهترین بازیکن جهان در سال 2021 بود و به شایستگی به این عنوان و جایزه دست پیدا کرد. اما با نگاهی به تیم منتخب فیفا به سادگی می توان حضور پررنگ اسپانسرها را در چینش 11 بازیکن برتر فوتبال جهان از دید فیفا در سال 2021 حس کرد.

 

در سالی که بازیکنانی همچون امباپه و محمد صلاح و حتی ترنت آرنولد درخشیدند، هیچ خبری از این بازیکنان در تیم منختب فیفا نبود و نفراتی همچون روبن دیاز (!) کریستیانو رونالدو و لیونل مسی که در دوران بازنشسنگی خود به سر می برند و در افت فوتبال قرار دارند، در تیم منتخب فیفا قرار گرفتند تا حق به حقدار نرسیده باشد.

مضحک ترین بخش از این انتخاب ها به معرفی مندی به عنوان بهترین گلر سال باز می گشت که خبری از او در تیم منتخب یازده نفره سال فیفا نبود و دوناروما در این تیم قرار داشت.

اما عجیب ترین و پرشائبه ترین انتخاب فیفا در مراسم بهترینهای شب گذشته، اهدای جایزه بازیکن شایسته سال به کریستیانو رونالدو بود که به هیچ عنوان قابل توجهی تیمی و فردی در رده ملی و باشگاهی دست پیدا نکرد و دوران خوبی را در منچستریونایتد سپری نمی کند!

 

در بخش جایزه پوشکاش یا بهترین گل سال نیز به واقع، گل مهدی طارمی و حتی پاتریک شیک، به مراتب جلوتر از گل اریک لاملا قرار داشتند اما به واسطه پوشش تبلیغاتی بیشتر لیگ برتر انگلیس، گل لاملا در اولویت قرار گرفت.

 

هر چه که هست، به نظر می رسد صحبتهای جنجالی اریک کانتونا در تحریم جام جهانی قطر که تنها نمایش قدرت اسپانسرها است بیشتر رنگ واقعیت به خود می گیرد و فیفا با رویه ای که در پیش گرفته، هر روز بیشتر از دیروز از روح فوتبال دور شده و بیشتر به فکر درامدزایی از کنار ستاره های فوتبال جهان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید