کد خبر:36921
پ

افشای رقم شگفت انگیز دریافتی کریم باقری از تیم ملی | نزدیک به دو میلیارد برای یکسال!

کریم باقری قبل از اعزام تیم ملی فوتبال ایران به مسابقات انتخابی جام جهانی در بحرین، با درخواست دراگان اسکوچیچ و تایید شهاب‌الدین عزیزی خادم به عضویت کادرفنی تیم ملی در آمد. او در یک سال گذشته، در هنگام‌ برگزاری اردوها از تمرینات پرسپولیس جدا و به تیم ملی ایران ملحق می‌شد و نقش او […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

کریم باقری قبل از اعزام تیم ملی فوتبال ایران به مسابقات انتخابی جام جهانی در بحرین، با درخواست دراگان اسکوچیچ و تایید شهاب‌الدین عزیزی خادم به عضویت کادرفنی تیم ملی در آمد. او در یک سال گذشته، در هنگام‌ برگزاری اردوها از تمرینات پرسپولیس جدا و به تیم ملی ایران ملحق می‌شد و نقش او را چیزی ما بین سرپرست و مربیگری در تیم ملی می‌دانستند که قرار است نظم و انضباط در هنگام اردوها را به خاطر شخصیت کاریزماتیک خود حفظ کند.

با این حال، بعد از انتشار اعداد و ارقام دریافتی رفقای رییس و اعضای فدراسیون فوتبال و تیم ملی در دوران ریاست شهاب‌الدین عزیزی خادم، شائبه دریافت دستمزد ۱۰۰ میلیون تومانی برای هر مسابقه از سوی کریم باقری مطرح شد که برای برخی غیر قابل پذیرش بود.

بر اساس بخشی از اسناد و مدارک مالی دوره‌ی ریاست عزیزی خادم که نزد ایسنا محفوظ است، قراردادهای هنگفت و سرسام‌آوری با کادر اجرایی و فنی تیم ملی منعقد شده که بررسی آنها نشان می‌دهد نه تنها حقوق‌های غیرقابل باوری در این دوره پرداخت شده، بلکه پاداش‌هایی هم مازاد بر دستمزدهای پرداختی، به این نفرات تعلق یافته است.

کریم باقری با قرارداد صد میلیون تومان به ازای هر بازی، مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان برای ۹ مسابقه دریافت کرده و مازاد بر این، مبلغ ۹۱۵ میلیون تومان به اضافه ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم پول تو جیبی یورویی از این فدراسیبون گرفته تا جمع حقوق و مزایای کریم باقری ظرف یک سال همکاری با فدراسیون فوتبال بالغ بر یک میلیارد و ۸۶۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شود.

هم‌چنین محمد خانبان، آنالیزور تیم ملی هم که به صورت پیمانکاری با این تیم کار می‌کرد، برای هر بازی مبلغ ۷۰ میلیون تومان دریافت کرده که جمعا بالغ بر ۸۴۰ میلیون تومان شده است. خانبان با دریافت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان پاداش و ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پول تو جیبی یورویی، حدود ۸۷۵ میلیون تومان دریافت کرده است.

البته ایرادهایی هم به مبلغ دریافتی از سوی کریم باقری و مهرداد خانبان، دستیار مربی و انالیزور تیم ملی به جهت حضور همزمان در تیم پرسپولیس و دریافت حقوق و مزایای این تیم وارد است چرا که بر این اساس پاداش‌های دریافتی از سوی این دو نفر غیر عادی و نامتعارف و بی‌سابقه به نسبت ادوار گذشته است.

در کنار این نفرات، محمودرضا رضایی، مدیر رسانه‌ای سابق تیم ملی نیز علاوه بر حقوق ماهانه ۳۵ میلیون تومان و پاداش ۱۸۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی و پول توجیبی ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی، جمعا ۶۰۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از این فدراسیون دریافتی داشته است.

علی اصغر قربانعلی پور، مربی بدنساز تیم ملی ایران که از اواسط مراحل انتخابی به تیم ملی ملحق شد، با حقوق و مزایای ماهانه ۸۰ میلیون تومان و پاداش ۶۰۹ میلیون تومانی، جمعا برای ۶ ماه، یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان دریافتی داشته است.

بررسی گزارش‌ها و قراردادهای مالی موجود حاکی از پرداخت پاداش‌های بی‌حساب و کتاب در فدراسیون فوتبال دارد. با استناد به سقف حقوق و مزایای نهادهای عمومی غیردولتی در سال ۱۴۰۰ که مبلغ ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای رده‌های بالای مدیریتی تعیین شده و دریافت‌ کمک‌های دولتی که ۸۰ درصد از درآمدهای این فدراسیون را شامل شده است، حقوق و مزایای دریافتی پرسنل فدراسیون فوتبال فاقد توجیهات قانونی و خلاف بوده است.

 

با افتادن نقاب سرمربی پرسپولیس که تا پیش از این به عنوان اسوه متانت و اخلاق مطرح بود به نظر می رسد کریم باقری نیز چهره اصلی خود را نشان داد که هرجا منفعت بیشتری در کار باشد، در آنجا حضور پیدا خواهد کرد. به واقع آیا سزاست در مملکتی که مردم با این حجم از مشکلات دست به گریبان هستند، فردی با شرح وظایف مبهم، نزدیک به ۲ میلیارد تومان در یکسال فقط از حضور در کنار کاروان تیم ملی عایدی داشته باشد؟

دیدگاه کاربران 5 دیدگاه
 • رضا 28 اردیبهشت 1401 / 1:10 بعد از ظهر

  واقعا متاسفیم………چراباید باقری اینقدر پول بیت المال را بگیرد؟؟؟؟؟؟؟؟ باقری مگه کیست؟؟؟؟؟ یا خدااااااا…

 • کوروش 28 اردیبهشت 1401 / 10:17 قبل از ظهر

  بخور بخور تو فدراسیون آبی توسط گماشته های قرمز !!! حقوق کارگر در ۱۴۰۰ ، ۳٫۹ میلیون ، این غارتگرا هم غنیمت جنگی (بیت المال) تقسیم کردن بین خودشون اونوقت برا آوردن یه سیستم وار پول نیست تو فدراسیون خراب شده ، جالبه یه تیمی هم که با هزینه خودش میاره جریمه میکنن که چرا برنامه های مارو بهم ریختی و مردم میفهمن آوردن این سیستم کاری نداره ، یعنی قراره تا ۲ فصل دیگه که سیستم وار بیارن ، هم بخورن هم مهندسی کنن امسالم خیلی تلاش کردن ، نشد کلاً همشون فاسدن

  • لنگپولیس هشت تایی بوسیله سرورش استقلال 28 اردیبهشت 1401 / 1:41 بعد از ظهر

   داداش اگه فدراسیون آبی بود پس چرا همه مربیا و مقامات فوتبال کشور همگی از تیم لجنپلیسن !!!

   • کوروش 28 اردیبهشت 1401 / 5:37 بعد از ظهر

    داداش فدراسیون آبیو به تعنه گفتم که لنگیا هی میگن فدراسیون آبی ، ولی همه اعضاش قرمز و لنگین

    • ناشناس 1 خرداد 1401 / 3:25 بعد از ظهر

     بخاطر همون کمک ۱۰ میلیاردی به لنگپولیس، خودشون هم میدونند که فدراسیون قرمز بوده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید