کد خبر:16115
پ

افشاگری معاون اقتصادی سابق پرسپولیس: پاداش آسیایی پیش خور شد!

بتاکاپ – معاون اقتصادی سابق باشگاه پرسپولیس گفت: پاداش لیگ قهرمانان آسیا قبل از اینکه به حساب باشگاه واریز شود، پیش خور شده است و بخش اعظمی از این پاداش دیگر وجود ندارد به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا یلوه معاون اقتصادی سابق باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اینکه چرا از باشگاه پرسپولیس جدا شد به […]

بتاکاپ – معاون اقتصادی سابق باشگاه پرسپولیس گفت: پاداش لیگ قهرمانان آسیا قبل از اینکه به حساب باشگاه واریز شود، پیش خور شده است و بخش اعظمی از این پاداش دیگر وجود ندارد
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا یلوه معاون اقتصادی سابق باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اینکه چرا از باشگاه پرسپولیس جدا شد به رادیو ایران گفت: مدیریت جدید مستقر شد و دیدگاه‌های اقتصادی آنها با دیدگاه اقتصادی من تطابقی نداشت و طبیعی بود از هم جدا شویم. چندین بار هم اعلام کردم که بهتر است من از مجموعه پرسپولیس جدا شوم تا سمیعی و همکارانش بتوانند دیدگاه‌های اقتصادی خود را پیاده کنند.

 

برنامه بازی های پرسپولیس

 

افشاگری معاون اقتصادی سابق پرسپولیس: پاداش آسیایی پیش خور شد!

افشاگری معاون اقتصادی سابق پرسپولیس: پاداش آسیایی پیش خور شد!

وی درباره اینکه تفاوت دیدگاه‌ها از نظر سمیعی مدیرعامل باشگاه چه بود، عنوان کرد: مسئله مهمی که وجود داشت این بود که در روز معارفه جعفر سمیعی، ایشان بر این باور بود که برندهای مختلف صف کشیده‌اند و آمادگی دارند با پرسپولیس قرارداد ببندند و منابع مالی تزریق کنند و کوتاهی از جانب ما بوده که تاکنون این امر محقق نشده است. با توجه به شیوع کرونا و بدعهدی باشگاه پرسپولیس با اسپانسرها خیلی به سختی می‌شد اسپانسرها را قانع کرد که با پرسپولیس قرارداد ببندند و دلیل آنهم جابه‌جایی متعدد مدیران در باشگاه پرسپولیس است که مدیر جدید دوست ندارد با همان اسپانسر قبلی ادامه همکاری دهد و این دغدغه‌ای برای شرکت‌هاست که حاضر به بستن قرارداد نبودند.

معاون اقتصادی سابق لاشگاه پرسپولیس تصریح کرد: مدیرعامل جدید باشگاه نسبت به یکسری از قراردادها انتقاداتی داشتند و من به ایشان عرض کردم با توجه به شرایط موجود قراردادهای خوبی بستیم و ظرف مدت شش ماه مبلغ 76 میلیارد تومان درآمدزایی و به باشگاه پول تزریق کردیم. در زمان انصاری‌فرد بذری کاشته شد و در مدیریت رسول‌پناه از آن مراقبت شد و ظرف مدت شش ماه نه تنها توانستیم 76 میلیارد درآمدزایی کنیم، بلکه با این شرایط کرونا و نبودن تماشاگر و وضعیت بد اقتصادی اگر کارشکنی‌هایی صورت نمی‌گرفت این درآمد دو و حتی سه برابر می‌شد.

یلوه در مورد اینکه در زمان حضور او تنها 76 میلیارد وارد باشگاه شده است، افزود: باید این را به دو مقطع تقسیم کنم، روزی که وارد باشگاه شدیم و پروژه برنامه اقتصادی را ترسیم کردیم و باز مدل‌هایی که در باشگاه‌های اروپایی پیاده می‌شد استفاده کردیم و به عدد 600 میلیارد تومان در سال می‌رسیدیم. در باشگاه‌های اروپایی مشاهده می‌شود که مثلاً رونالدو و دیبالا در کلیپ‌های تبلیغاتی شرکت می‌کنند و اگر این اتفاق برای بازیکنان ما نیز می‌افتاد قطعاً در درآمدزایی اتفاقات خوشایندی برای باشگاه رقم می‌خورد.

وی تصریح کرد: در سال اول قرارداد، پیش‌بینی درآمد باشگاه به جای 76 میلیارد چیزی در حدود 150 تا 200 میلیارد بود. در تاریخ 8 آبان 98 قراردادی را منعقد کردیم که قرار بر این بود در بهمن ماه از اپلیکیشن رونمایی کنیم، اما 20 اسفند ماه، انصاری‌فرد از باشگاه جدا شد و از تاریخ 20 اسفند ماه 98 تا 15 اردیبهشت ماه 99 عملاً درآمدزایی ما متوقف شد و دلیل آن چالشی بود که بین کارگزار و عضو هیئت مدیره پیش آمده بود. این مسئله باعث شد که حتی تا فسخ قرارداد هم پیش رفتیم.

معاون اقتصادی سابق باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: اپلیکیشن باشگاه ابتدا 700 هزار نصب داشت که بعد از اختلافات هیئت مدیره و مصاحبه‌های این عضو هیئت مدیره در خبرگزاری‌ها باعث ریزش شدید نصب اپلیکیشن شدیم که ضرر زیادی را به باشگاه متحمل کرد و بعد از آن نتوانستیم اعتماد هوادار را جلب کنیم. پیش‌بینی ما این بود که تا 29 اسفند ماه 98 تعداد یک میلیون نفر نصب اکتیو داشته باشیم که مصاحبه‌های دوستان و مخالفت آنها خیلی به ما ضرر زد.

یلوه در مورد اینکه بعد از جدایی رسول‌پناه به او پیشنهاد مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس شد، گفت: هیچ وقت صحبتی با من انجام نشد و فقط برای قسط آخر برانکو به من اعلام کردند که به کمک شما نیاز داریم و من هم در مبلغ قسط آخر برانکو کمک کردم تا این پول پرداخت شود. بعد از آن چندین جلسه برای انتخاب مدیرعامل هم برگزار شد و حتی از من دعوت می‌شد در جلسات حضور داشته باشم، اما هیچگاه صحبتی مبنی بر حضور من به‌عنوان مدیرعامل حتی به صورت غیرمستقیم مطرح نشد.

وی ادامه داد: با توجه به جلساتی که در آنها حضور پیدا می‌کردم یک درصد احتمال دادم که اگر اعتماد کنند و من را به‌عنوان مدیرعامل معرفی کنند از مجموعه‌ای تولیدی که داشتم منابع درآمدی نقدی آماده کنم و به اعضای هیئت مدیره نیز اعلام کردم که در صورت انتخاب به‌عنوان مدیرعامل، بلافاصله این پول را تزریق خواهم کرد و یکسری از مشکلات را مرتفع کنیم که سرانجام این اتفاق نیفتاد.

معاون اقتصادی سابق باشگاه پرسپولیس در پایان تصریح کرد: باید خدمت هواداران باشگاه پرسپولیس اعلام کنم که پاداش لیگ قهرمانان آسیا قبل از اینکه به حساب باشگاه واریز شود، پیش خور شده است و بخش اعظمی از این پاداش دیگر وجود ندارد. دوستان پول‌هایی قرض گرفته‌اند که باید آنها را پس بدهند و نمی‌تواند روی پاداش آسیایی باشگاه پرسپولیس حسابی باز کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید