کد خبر:12932
پ

اعلام شرایط میزبانی جام ملتهای آسیا توسط AFC

کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط میزبانی جام ملتهای آسیا را اعلام کرد.   اعلام شرایط میزبانی جام ملتهای آسیا توسط AFC کشور میزبان باید حداقل ۸ ورزشگاه مجهز و پیشرفته با تمام شرایط مدنظر AFC را معرفى کرده و یک ماه قبل از آغاز رسمى مسابقات به کمیته برگزارى رقابت‌ها و نمایندگان کنفدراسیون تحویل بدهد. حداقل […]

کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط میزبانی جام ملتهای آسیا را اعلام کرد.

 

اعلام شرایط میزبانی جام ملتهای آسیا توسط AFC

اعلام شرایط میزبانی جام ملتهای آسیا توسط AFC

کشور میزبان باید حداقل ۸ ورزشگاه مجهز و پیشرفته با تمام شرایط مدنظر AFC را معرفى کرده و یک ماه قبل از آغاز رسمى مسابقات به کمیته برگزارى رقابت‌ها و نمایندگان کنفدراسیون تحویل بدهد. حداقل ظرفیت مورد نظر این ۸ استادیوم، ۲۰ هزار تماشاگر است و البته ورزشگاه بازى‌هاى افتتاحیه و نیمه‌ نهایى باید حداقل ظرفیت حضور ۴۰ هزار تماشاگر را داشته باشد. استادیوم بازى فینال هم با ظرفیت حداقل ۵۰ هزار تماشاگر مورد تایید قرار مى‌گیرد.
?️در بخش امکانات تمرینى، AFC با توجه به حضور ۲۴ تیم در جام ملت‌ها خواستار معرفى ۲۴ زمین مجهز با کیفیت چمن زمین اصلى مسابقات شده است.
?️در حوزه امکانات اقامتى AFC خواستار معرفى حداقل ۳۰ هتل ۵ ستاره در کشور میزبان شده تا براى ۲۴ تیم شرکت کننده، میزبانى از ستاد برگزارى مسابقات، عوامل اجرایى AFC، تیم‌هاى داورى، میهمانان ویژه و شخصیت‌هاى رسمى بین المللى در نظر گرفته شود.
?️شرایط و ویژگى‌هاى فرودگاه‌هاى بین‌المللى یا داخلى در شهرهاى میزبان مسابقات نیز بخش دیگرى از الزامات را در بر مى‌گیرد که بر اساس آخرین استانداردهاى بین المللى حوزه حمل و نقل و گردشگرى تنظیم شده است.
?️مجموعه شرایط میزبانى از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در جزوه‌ای ۲۸ صفحه‌اى از سوی AFC به 5 کشور نامزد ازجمله ایران اعلام شده و نحوه برگزارى جام ملت‌هاى ۲۰۱۹ امارات به عنوان الگوى ایده‌آل مورد توجه قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید