کد خبر:37786
پ

اعتراض زیرپوستی تیمهای لیگ برتر به هزینه های سنگین پرسپولیس و سپاهان

شب گذشته در برنامه فوتبال برتر به موضوع مصوبه احتمالی سازمان لیگ در خصوص تعیین سقف قرارداد برای بازیکنان پرداخته شد. اتفاقی که به واسطه اعتراض مدیران عامل بسیاری از باشگاه ها به عملکرد عجیب دو مدیرعامل پرسپولیس و سپاهان ربط داشت. دو مدیری که با پرداخت های غیرمتعارف خود، نظم بازار نقل و انتقالات […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

شب گذشته در برنامه فوتبال برتر به موضوع مصوبه احتمالی سازمان لیگ در خصوص تعیین سقف قرارداد برای بازیکنان پرداخته شد. اتفاقی که به واسطه اعتراض مدیران عامل بسیاری از باشگاه ها به عملکرد عجیب دو مدیرعامل پرسپولیس و سپاهان ربط داشت. دو مدیری که با پرداخت های غیرمتعارف خود، نظم بازار نقل و انتقالات را بر هم زده اند و موجب تجمیع اندک ستارگان فوتبال ایران در این دو تیم شده اند.

 

اعتراض زیرپوستی تیمهای لیگ برتر به هزینه های سنگین پرسپولیس و سپاهان

اعتراض زیرپوستی تیمهای لیگ برتر به هزینه های سنگین پرسپولیس و سپاهان

نکته جالب در خصوص پرسپولیس اینکه، افشین پیروانی تا پیش از این مدعی بود آنها به اندازه سپاهان پول ندارند تا ستاره های فوتبال را به تیم خود بیاورند اما در نقل و انتقالات این فصل، عملاً خلاف این قضیه ثابت شد و پرسپولیس با پرداخت های گزاف توانست بازیکنان کلیدی لیگ را جذب کند. آنها در حالی سه بازیکن از سپاهان گرفتند که بدون تردید مبلغ پیشنهادی بالاتری نسبت به پیشنهاد سپاهان به بازیکنان ارائه کرده اند و صحبتهای رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در خصوص اینکه بازیکنان جدید این تیم از ۱۰ میلیارد بیشتر چشمپوشی کرده اند و با عشق به پرسپولیس پیوسته اند گزافه گویی بیش نیست چرا که رسانه های نزدیک به پرسپولیس افشا کردند که پرداخت برخی از این مبالغ هنگفت بر عهده میلیاردر معروف دبی نشین است که از هواداران پر و پا قرص پرسپولیس به حساب می آید.

 

پرسپولیس در حالی ولسیانی را جذب کرد که بدون تردید مبلغی بالاتر از مبلغ پیشنهادی سپاهان به محمد دانشگر به او پرداخت کرده است. بر طبق ادعای رسانه ها، محمد دانشگر با صرف نظر از پیشنهاد معمولی استقلال یعنی فصلی ۱۰ میلیارد تومان، به پیشنهاد ۷۰ میلیاردی سپاهان برای ۳ فصل، پاسخ مثبت داد تا بار دیگر نقض صحبتهای درویش مبنی بر اینکه بازیکنی از ۱۰ میلیارد بیشتر گذشته و به پرسپولیس امده، ثابت شود چرا که در فوتبال ایران که هیچ کس از فردای خود خبر ندارد، بازیکنان قراردادهای نقد را می چسبند و نه عشق دوران کودکی و گذشتن از میلیاردها تومان وجه نقد که می تواند زندگی آنها را تامین می کند.

 

نکته آخر اینکه درویش در برنامه شب گذشته ظاهراً با دسته کورها صحبت می کرد و به این نکته اشاره می کرد که قرارداد بازیکنان پرسپولیس به زودی در کدال قرار خواهد گرفت اما کیست که نداند در سالهای قبل نیز ظاهراً قراردادها در هیئت فوتبال با رقمی پائین به ثبت می رسید اما در پشت پرده مبالغ دیگری تحت عناوین مختلف رد و بدل میشد که همین موضوع مورد اشاره گرشاسبی مدیرعامل فولاد خوزستان نیز قرار گرفت. از دوران سردار رویانیان گرفته که با پورشه های خود بازیکنان تیم ملی امید را هوایی کرد تا حسین هدایتی که میلیاردها تومان تحت عنوان پاداش و هدیه یک هوادار به این تیم تزریق کرد و علی رغم اعلام دادگاه مبنی بر نامشروع بودن آنها، هرگز نیز پس گرفته نشد. کیست که فراموش کرده باشد علیرضا بیرانوند برای ۱ میلیارد تومان، از پرسپولیس شکایت کرد و پنجره نقل و انتقالات این تیم را بست حال چطور باید باور کرد این بازیکنان از ۱۰ میلیارد پیشنهاد سایر تیمها عبور کرده اند و با عشق به پرسپولیس پیوسته اند؟ کیست که فراموش کرده باشد چند سال پیش به دروغ اعلام شد قرارداد بیرانوند  برای هر فصل ۲ میلیارد تومان است اما بیرانوند در زمان جدایی افشا کرد او وبسیاری از بازیکنان وقت پرسپولیس در حالی که ۲ میلیارد تومان عدد عرف و رایج در فوتبال ایران بود، با مبالغ ۷-۸ میلیاردی در پرسپولیس بازی می کردند که ظاهراً در هیچ سند رسمی نیز این مبالغ اضافه تر ثبت نشده بود.(مصاحبه این اعتراف موجود است) چطور باید باور کرد که سروش رفیعی برای چند میلیارد بیشتر، به یکباره پرسپولیس را رها کرد و به قطر رفت و حال به یکباره به یاد عشق دوران کودکی خود افتاده و به این تیم بازگشته است! داستان سعید صادقی را نیز احتمالاً همه می دانند که با چه سناریویی جذب پرسپولیس شده است.

هر چه که هست، بهتر است جناب درویش و مدیرعامل سپاهان با مردم رو راست و صادق باشد. اینکه آنها فیرپلی مالی را زیر پا گذاشته و با صرف هزینه های گزاف به هر نحو ممکن به دنبال قهرمانی در فصل پیش رو هستند یک علت بیشتر ندارد : آنها برای حضور مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا در فصل آتی نیاز مبرم به قهرمانی در فصل پیش رو دارند و احتمالاً خیال تخت دیگر رقیب آنها یعنی استقلال از بابت حضور در لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد، باعث عقب نشینی آنها در پرداخت مبالغ گزاف به بازیکنان شده است.

جناب درویش که برای رزومه سازی برای خود در فصل پیش رو به هر ابزار و روشی متوسل شده اید، با این حرکت خود شاید پرسپولیس به عنوان قهرمانی در لیگ برتر برسد. اما بخش زیادی از درآمد این تیم بابت درآمدزایی از بورس را در همین فصل، خرج کردید و بیچاره مدیرعامل بعدی پرسپولیس که بار دیگر باید پرداخت کننده، مطالبات سنگین فردی مثل شما باشد!

در برنامه شب گذشته فوتبال برتر مدیران عامل چند باشگاه به صراحت از جمع شدن همه ستاره ها در چند تیم ناراحت بودند و پیشنهاد برگزاری سوپرلیگ برای آنها دادند تا سایر تیمها در فضایی برابر با هم به رقابت بپردازند. به واقع آیا قهرمانی پرسپولیس یا سپاهان در فضایی که همه ستاره های فوتبال ایران در این دو تیم جمع شده اند، ارزش دارد؟ این رقابت فوتبال نیست بلکه رقابت پول است که در نهای تبه ضرر فوتبال ایران تمام خواهد شد چرا که سایر تیمها به قدری ضعیف می شوند که فضا برای قهرمانی تیمی که ۹ ملی پوش و دو بازیکن خارجی در اختیار دارد، بسیار باز می شود. به واقع آیا برای قهرمانی این پرسپولیس نیازی به مربی هم هست؟ ترکیب فعلی پرسپولیس اگر چیزی از ترکیب تیم ملی بیشتر نداشته باشد، کمتر نیست و این اتفاق در شرایطی رقم خورده که بسیاری از بازیکنان جدید این تیم با صرف مبالغ سنگین از سوی باشگاه پرسپولیس جذب این تیم شده اند. مبالغی که سایر تیمها یا توان پرداختش را نداشته اند و یا دست در صندوق های دولتی و بیت المال نبرده اند.

 

سخن آخر اینکه جناب درویش که مدعی هستید بازیکنان جذب شده قید ۱۰ میلیارد پیشنهاد بیشتر را زده اند و به پرسپولیس آمده اند، اکنون نوبت آزمون شما و بازیکنان مذکور است که بنا به مصوبه احتمالی جدید سازمان لیگ مبنی بر کسر بخش زیادی از قرارداد بازیکنان جدید (احتمالاً بین ۸ تا ۱۰ میلیارد کسر خواهد شد) آیا این بازیکنان همچنان حاضر به بازی در پرسپولیس هستند یا خیر؟ (البته با توجه به ثبت نشدن قراردادها و توافق داخلی باشگاه ها با بازیکنان، سازمان لیگ می تواند همه توافقات داخلی را بی اثر کند و فرصت مجدد به باشگاه ها و بازیکنان برای انتخاب تیم جدید خود بدهد با این فرض که نه باشگاه و نه بازیکن نمی تواند بر اساس قرارداد داخلی این فصل، در دادگاه، اقامه دعوا علیه طرف دیگر نماید)

 

پی نوشت: پرسپولیس که روزگاری به هزینه های سنگین تیم های صنعتی مثل سپاهان و گل گهر طعنه می زد، ۴ ستاره از این دو تیم جذب کرده که خود حاکی از آن است که چه ارقام سنگینی به این بازیکنان پیشنهاد شده است که روی دست پیشنهاد تیمهای متمول صنعتی زده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید