کد خبر:14774
پ

اظهارات جنجالی پیشکسوت استقلال: مجلس نتوانست وزیر را استیضاح کند اما ما دادگاهیش می کنیم!

در روزهایی که اشگاه پرسپولیس با مدیرعامل جدیدش که ظرف ۲۴ ساعت جایگزین مهدی رسول پناه شد خود را برای ورود به قطر و دیدار فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا مهیا می کند باشگاه استقلال پس از نمایش خجالت آور مدیرعاملش در تابستان سال جاری درباره بازگرداندن استراماچونی، طی ۳ ماه گذشته پس از استعفای […]

فوتبال فانتزی بتاکاپ

در روزهایی که اشگاه پرسپولیس با مدیرعامل جدیدش که ظرف ۲۴ ساعت جایگزین مهدی رسول پناه شد خود را برای ورود به قطر و دیدار فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا مهیا می کند باشگاه استقلال پس از نمایش خجالت آور مدیرعاملش در تابستان سال جاری درباره بازگرداندن استراماچونی، طی ۳ ماه گذشته پس از استعفای احمد سعادتمند با سرپرستی اداره می شود.
حسین فرزامی، پیشکسوت و عضو اسبق هیأت مدیره باشگاه اسقلال در گفت و گو با دانشجو، درباره وضعیت فعلی مدیریت در باشگاه استقلال حرف زد.
متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* آقای فرزامی! چرا برای استقلال مدیرعامل انتخاب نمی کنند؟
– برای گرفتن جواب این سئوال باید سراغ وزیر بروید و به او بگویید که این باشگاه متعلق به مردم و استقلالی هاست نه شما که هرتصمیمی می خواهید برایش می گیرید.

* بیشتر در این باره توضیح می دهید؟
– وزیر باید بگوید چرا دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به صاحبان اصلی اش واگذار نمی کند؟ چرا دو دستی استقلال را چسبیده و رهایش نمی کند؟ مردم همه این اتفاقات را از چشم تو می بینند آقای وزیر! در عرض ۲ سال، ۵ تا مدیرعامل عوض کرده ای که چه بشود؟ دیگر از جان این باشگاه چه میخواهی؟ چرا این مردم و تیم استقلال را به حال خودشان رها نمی کنی؟ این مجموعه را در دستت گرفتی و می خواهی آن را از این ویرانه ای که تبدیلش کردی به چه چیزی تبدیل کنی؟ باشگاه با این همه بدهی ارزی و ریالی دیگر مثل کاروانسرایی سوخته است که از همه جایش دود به هوا بلند می شود.

* مردم چه اقدامی می توانند انجام بدهند؟
– مردم کار خودشان را کردند ولی اثری از توجه مسئولان کشوری و لشکری نیست! آنها روبروی باشگاه، وزارت ورزش، مقابل مجلس و هر جا لازم بوده تحصن کردند و فریاد کشیدند ولی کسی صدایشان را نشنید. حالا این وظیفه ما پیشکسوتان است.

* چه کار می خواهید انجام بدهید؟
– با وکلایی که آنها هم به شدت استقلالی هستند در حال مشورت هستیم تا آقای وزیر و همه مدیرانی که در این سالها به استقلال آورد و این مجموعه را به این روز انداختند را به جایگاه قانون فرا بخوانیم. باید برای تک تک تصمیمات اشتباه شان پاسخگو باشند.

* چرا مجلس کاری نمی کند؟
– آنها هم که مثلا نماینده مردم هستند تا ۱۸۰ امضا برای استیضاح وزیر جمع می کنند، شب تا صبح خواب نما می شوند و امضای شان را پس می گیرند. یعنی آدم باید خیلی احمق و ساده لوح باشد که نداند از امروز تا فردا چه حالی به ۱۵۰ نفر دست می دهد که از جمع امضا کنندگان تنها ۳۰ نفر پای امضایشان می مانند و بقیه امضاهای خود را پس می گیرند.

* چرا این نوع مدیران برای استقلال انتخاب و منصوب می شوند؟
– این سیاست انگلیس هاست که تفرقه بینداز و حکومت کن! دراین چند سال دیدیم که چطور بین مدیران اسبق، پیشکسوتان باشگاه و برخی بازیکنان اختلاف انداختند. ما متوجه این رویه هستیم ولی دستمان به جایی نمی رسد. یعنی نمی گذارند برسد! تعدادی از پیشکسوتان را دور خودشان جمع کرده اند که همین هم شده عامل بروز اختلاف بین موسپیدهای باشگاه. دو تا مدیر که نمی دانیم کجا سابقه داشته اند را می آورند بعد این همه مدیر استقلالی کاردان باید بیرون بنشینند و از دیدن اشتباهات مدیران استقلال در بستن قرارداد با امثال شفر و استراماچونی حرص بخورند. من دلم به حال مردم می سوزد! به خدا بشگاه بی صاحب شده است! اگر اجازه بدهند ما خودمان از بین مدیران باسابقه استقلالی که خودشان در این تیم توپ هم می زدند می توانیم مدیرعامل انتخاب کنیم ولی نمی گذارند! روی استقلال چمبره زده اند و می خواهند خفه اش کنند.

* خواسته امروز شما چیست؟
– اینکه اول از همه ساختمان اداره کل تربیت بدنی استان تهران بالاتر از میدان بهارستان که ساختمان اصلی و دفتر باشگاه استقلال یا همان تاج قدیم بود را به خود باشگاه برگردانند. جایی که بدون اجازه صاحبش شدند، تمام مدارک کتبی و سندی اش در اداره ثبت اسناد ثابت می کند آن ساختمان متعلق به باشگاه استقلال است. بعد هم این باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنند. مگر همین آقای وزیر وعده نداده بود در مرداد ۱۳۹۹ استقلال خصوصی می شود؟ آقای سلطانی فر، نکند منظورت مرداد سال ۱۴۰۰ است؟ آن زمان که شما از کار برکنار شدی؟ منظورت کدام مرداد بود؟ مهم نیست! آخرین ماه های ریاست و وزارت تان را سپری کنید! سه ماه بعد از عید، همه تان می روید و این باشگاه دوباره به صاحبانش برمی گردد.

دیدگاه کاربران 12 دیدگاه
 • گوران 22 آذر 1399 / 11:03 بعد از ظهر

  دیگر تریاک نمیکشن مدشون رفته بالا شیشه ای شدن

 • ناشناس 22 آذر 1399 / 5:14 بعد از ظهر

  جواب.آن. لنگی.که.بعد.آمده. سال.زبان.باز.کردند.بهم. این.استقلال. نه.وزیر.میخواهد.نه.کسی.دیگر.آن. بالا.خدای.هست.توی.هشت.سال.چه.ظمهای.که.نشده.آزادیشان. سفارشی.تا.پراندن.ستاره. پس.دهانت.راهبندان. چشمهایت. رابازکن.

 • ناشناس 22 آذر 1399 / 3:13 بعد از ظهر

  منظوروزیری که پسرش مربی تیم ملی می آورد که چندین ملیون دلار نصیبش بشه
  اینهاهمه پاسدار و با پارتی وزیر می شوند. فقط دزدی را بلدند

 • ایرج 22 آذر 1399 / 2:27 بعد از ظهر

  با اسم وعقبه باشگاه تاج مشکل دارند اگر ما هم به به وچه چه گوبودیم وضعمون خیلی خوب میشد و عمو مسعود زیر پامون رو هم جارو می کرد

  • حسین 22 آذر 1399 / 8:59 بعد از ظهر

   بزرگوار مگه احمدی نژاد هشت سال بهتون حال نداد مگه مصطفوی رو نگذاشت مدیرپرسپولیس یا رویانیان رو نفرستاد تا ریشه پرسپولیس رو بخشکانند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید