کد خبر:2525
پ

اطلاعیه وزارت صمت در خصوص مشکلات سامانه امتا و پیش فروش خودرو

بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با خودروسازان، هر گونه ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو، صرفا از طریق سامانه اینترنتی فروش شرکت‌های خودروساز امکان‌پذیر خواهد بود.     لیست مشکلات سامانه امتا   اطلاعیه وزارت صمت در خصوص مشکلات سامانه امتا پیرو برنامه‌های وزارت صنعت، […]

بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با خودروسازان، هر گونه ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو، صرفا از طریق سامانه اینترنتی فروش شرکت‌های خودروساز امکان‌پذیر خواهد بود.

 

 

لیست مشکلات سامانه امتا

 

اطلاعیه وزارت صمت در خصوص مشکلات سامانه امتا

پیرو برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار خودرو، در خصوص فروش‌‍ و پیش‌فروش محصولات دو خودروساز کشور، به اطلاع کلیه متقاضیان خرید خودرو می‎رساند هر گونه ثبت‌نام در طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو، صرفا از طریق سامانه اینترنتی فروش شرکت‌های خودروساز انجام می‌پذیرد.

بر این اساس، با توجه به تغییر شیوه ثبت‌نام، شرکت‎‌های خودروساز زمان و نحوه ثبت‌نام را متعاقباً از طریق پرتال رسمی خود، اطلاع‌رسانی خواهند کرد؛ گفتنی است در طرح جدید، احراز هویت قطعی متقاضیان صرفاً پس از آغاز ثبت نام، ورود به سامانه اینترنتی فروش خودرو شرکت و سپس هدایت به سامانه “امتا” از طریق سامانه خودروسازان معتبر است.

بدیهی است در حال حاضر و پیش از زمان اعلام شده ورود مستقل به “امتا” فاقد وجاهت است.

گفتنیست خطاهای سیستمی متقاضیان در ثبت اطلاعات خود در سامانه امتا در روزهای گذشته شائبه های زیادی را به وجود آورده بود که با اطلاعیه اخیر مشخص شد، هنوز زمان ثبت نام مستقل متقاضیان فرا نرسیده و آنها باید منتظر اعلام های بعدی وزارت صمت باشند.

به نظر شما پیش فروش های جدید ایران خودرو و سایپا تاثیری در قیمت روز خودرو های داخلی در بازار آزاد خواهد گذاشت یا خیر؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید