کد خبر:8898
پ

اسنادی که فدراسیون و سازمان لیگ را رسوا می کند | شاید استقلال هم مقابل العین 6 تایی نمی شد!

در حالی که این روزها در محافل ورزشی به جای صحبت از فینالیست شدن پرسپولیس، صحبت از شکایت النصر از این تیم شنیده می شود؛ هواداران استقلال فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را متهم به جانبداری از تیم پرسپولیس و همکاری تمام و کمال با این تیم کرده اند و با اشاره به محرومیت نقل […]

در حالی که این روزها در محافل ورزشی به جای صحبت از فینالیست شدن پرسپولیس، صحبت از شکایت النصر از این تیم شنیده می شود؛ هواداران استقلال فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را متهم به جانبداری از تیم پرسپولیس و همکاری تمام و کمال با این تیم کرده اند و با اشاره به محرومیت نقل و انتقالاتی استقلال در سال 95،  مورد مشابه تیم خود در سال 95 را در تناقض با آنچه امروز فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ انجام داده می بینند.

 

اسنادی که فدراسیون و سازمان لیگ را رسوا می کند | شاید استقلال هم مقابل العین 6 تایی نمی شد!

اسنادی که فدراسیون و سازمان لیگ را رسوا می کند | شاید استقلال هم مقابل العین 6 تایی نمی شد!

حتماً به یاد دارید که به خاطر چند روز دیرکرد در پرداخت تنها 40 هزار دلار عادل شیحی، پنجره نقل و انتقالات استقلال در بهمن 95 بسته شد. در آن روزها علیرضا منصوریان سرمربی استقلال بود و قصد داشت برای تقویت تیمش از آندو تیموریان، سجاد شهباززاده، سرور جبارف استفاده کند و روزبه چشمی مصدوم که اسمش از لیست خارج شده بود نیز قصد بازگشت به استقلال را در نقل و انتقالات زمستانی داشت.

 

ماجرا از این قرار است که اسامی فوق جملگی با استقلال قرارداد داخلی خود را منعقد کرده بودند اما سازمان لیگ به سبب همان قانون منع ثبت قرارداد تیم های بدهکار مانع از ثبت قرارداد بازیکنان جدید استقلال شد و ثبت قرارداد آنها را منوط به پرداخت 10 درصد از کل مبلغ بدهی استقلال به بدهکاران کرد که مبلغی حدود 600 میلیون تومان می شد. این اتفاق قبل از صدور حکم فیفا مبنی بر محرومیت نقل و انتقالات استقلال بود که در تصویر خبر زیر که مربوط به آن زمان است، تاریخ 29 دی 95 در انتهای خبر خودنمایی می کند.

 

اما شوک اصلی به استقلالی ها زمانی وارد شد که به خاطر یک سهل انگاری ساده که هنوز مشخص نیست فدراسیون مقصرش بوده یا مدیران وقت باشگاه استقلال، محرومیت نقل و انتقالاتی استقلال در تاریخ 5 بهمن 95 رسماً به این تیم ابلاغ شد تا حتی در صورت پرداخت 600 میلیون تومان نیز نتوانند از بازیکنانی که سازمان لیگ پیشتر جلوی ثبت قراردادشان را به دلیل بدهی گرفته بود، استفاده کنند.

در واقع عدم همکاری مسئولین سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا که اتفاقاً به علت کمبود بازیکن مقابل العین یک فاجعه بزرگ را رقم زد باعث شد تا 4 بازیکنی که می توانستند قبل از حکم فیفا با استقلال، ثبت قرارداد کنند، از بازی برای استقلال محروم شوند و هر کدام در نیم فصل یا بیرون بنشینند یا در تیم دیگری بازی کنند.

 

سازمان لیگ و فدراسیون به جای فرافکنی، پاسخگو باشند

اکنون مطالبه اصلی هواداران استقلال از مسئولین فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این است که دقیقا مورد مشابه برای پرسپولیس نیز رخ داده اما اینبار با مساعدت کامل با تیم پرسپولیس و علی رغم اینکه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به بدهی سنگین این باشگاه به بدهکارانش حتی قبل از صدور حکم محرومیت نقل و انتقالاتی، آگاهی داشته قوانین خود مبنی بر عدم امکان ثبت قرارداد برای تیم های بدهکار را نقض کرد و قبل از اعلام محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس، مجوز ثبت قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس را صادر کرد تا این تیم به پشتوانه همین نفرات، اکنون در فینال لیگ قهرمانان آسیا قرار داشته باشد. در واقع اگر پرسپولیس در موضوع شکایت النصر محکوم شود، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به نوعی همدست تخلف آنها محسوب خواهند شد چرا که با علم به بدهی این باشگاه به طلبکارانش، اجازه ثبت قرارداد جدید به آنها داده است.

 

در آئینه نگاه کنید، خائن و وطن فروش را پیدا می کنید

اکنون نیز توصیه ما به دوستان در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این است به جای پیدا کردن خیانت کار و وطن فروش ابتدا یه نگاه به خود در آئینه بیاندازند که در 4 سال گذشته چطور با اعمال سلیقه ای قوانین به نفع یک تیم خاص، در حق سایر تیم ها اجحاف کرده اند. آیا حرکت سازمان لیگ در حق استقلال در آن مقطع، خیانت به منافع ملی محسوب نمی شد؟ آیا استقلال متعلق به کشور دیگری است و ملی محسوب نمی شود؟ هنوز از یاد نبرده ایم که با شکست سنگین استقلال مقابل العین در 8 خرداد 96  چه آبروریزی برای استقلالی که به واسطه محرومیت فرشید اسماعیلی و مصدومیت چند بازیکنش بازیکن نداشت و از مگویان در پست غیرتخصصی هافبک دفاعی استفاده کرد تا آن فاجعه رقم بخورد. اما نگاه دوستان به تیم رقیب طور دیگری بوده و هست و به سبب جلوگیری از بروز چنین آبروریزی هایی که به واسطه کمبود بازیکن رقم خورده بود، کمال مساعدت را با باشگاه پرسپولیس کردند تا مبادا این تیم کم و کسری در رقابتهای آسیایی داشته باشد.

 

تفاوت فسخ قرارداد عالیشاه و نوراللهی با روزبه چشمی و داریوش شجاعیان در چه بود؟

تاریخ از یاد نمی برد که چطور با بازیکنان پرسپولیس (احمد نوراللهی و امید عالیشاه) در حالی که با استناد به خبر سایت ورزش 3 باید قراردادشان را با پرسپولیس فسخ کرده باشند، برخورد شد و در حالی که پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم بود با این عنوان که این بازیکنان، برای خود پرسپولیس بوده اند به قضیه نگاه شد و مجوز بازگشتشان به پرسپولیس صادر شد این در حالیست که بر طبق قانون و با توجه به خبر مستندی که در آن زمان در سایت ورزش 3 کار شد، این دو بازیکن نمی توانستند قرارداد خود با پرسپولیس را فسخ نکنند و به تراکتور بپیوندند. اما این اتفاق مشابه برای روزبه چشمی و داریوش شجاعیان در دو مقطع متفاوت رخ نداد و هیچ انعطافی از سوی سازمان لیگ و فدراسیون برای ثبت قرارداد این بازیکنان استقلال انجام نشد و دوستان با این توجیه که این دو بازیکن قراردادشان را فسخ کرده اند و بازیکن جدید به حساب می آیند، مانع از بازگشتشان به استقلال شدند.

 

 

پی نوشت: عالیشاه در تاریخ 13 دی 95 قرارداد خود با پرسپولیس را فسخ کرد تا قبل از شروع نقل و انتقالات یعنی 15 دی که شروع محرومیت نقل و انتقالاتی تراکتور محسوب می شد، بتواند به عنوان سهمیه آزاد به تراکتور بپیوندد در غیر اینصورت او نمی توانست به تراکتور پیوسته باشد.

دیدگاه کاربران 37 دیدگاه
 • محمد 8 اکتبر 2020 / 4:17 ب.ظ

  درود خدا بر نویسنده این متن که بخش کوچکی از تبعیض های فدراسیون فوتبال برای تیم سوگلی رو نگارش کرد
  سالهاست داریم داد و فریاد عدالت در این فوتبال سر میدیم امان که حلقه ی گمشده در این فدراسيون بود
  علیرغم میل باطنی دوست دارم اینبار چوب خدا صدا کنه تا آبروی نداشته این وزیر و ایادیش بدتره بره

 • سامان 8 اکتبر 2020 / 3:53 ب.ظ

  این که این تیم خاص نه پرسپولیسه و نه پیروزیه و فقط تیم کثیف حکومته یه واقعیته محضه.خروار خروار سند و دلیل آشکارم براش هست.

 • ناشناس 8 اکتبر 2020 / 12:05 ب.ظ

  لنگی جون کیسه هم خودتی لنگی حمومی.بعدم دم ازپول نزن که همه میدونن تیمتون باپولهای کثیف هدایتی وامسالش به اینجارسیده.سوگولی وزارت

 • خان 8 اکتبر 2020 / 11:32 ق.ظ

  شماهم کیسه کش هستید این چه ربطی داره به اون همون موقع این حرفهارو مطرح میکردید جمع کنید بابا.

 • عماد 8 اکتبر 2020 / 9:45 ق.ظ

  بله. کاملا درسته. اونایی که هوچی گری میکنند. و دست پا میزنند بیاین با مدرک جواب بدن.
  زمان منصوریان یادتون هست که مجید حسینی و نو رافکن و قایدی رو محرو م کردن به بهانه نرفتن به بازی تیم امید در صورتی که خارج از فیفا دی بود؟؟؟؟منصوریان گفت اگر شکایت کنیم فوتبال تعلیق میشه.
  استقلال تو این چند سال کلی از فروش بازیکنان گیرش اومده. حتی بابت تیام ۲ بار پول گرفته شده. پرسپولیس کی رو فروخته؟؟؟تازه بهترین بازیکنان رو مبالغ بالا خریده. انصافا ببینید. پول برانکو چ طور داده شده تو این ۴ سال؟؟؟یا داده شده یا هنوز یک مبلغی طلبه؟؟در هر صورت پولش رو از کجا آوردن؟؟؟خواهشا نگید پول فینال ۴ سال قبل که اون یک چهارم پول برانکو نمیشده. برانکو هنوز هم طلبه چی شد.
  اون دوستی که میگه ما دوس داریم استقلال ببره و از این چرت ها. یادمه باخت استقلال به العین رو گل اول و دوم رو که خورد پرپولیسیا وانمود میکردم ناراحتم ولی وقتی ۶ تا خورد همشون خوشحال بودن. من تو خونه نبودم تو خوابگاه میدیدم جایی که ۲۰۰ نفر بازی رو میدیدم و خوب روز بعد ما هم از خجالتشون در اومدیم جایی که ۶-۲از الهلال باختن. خخخخخ. اول کی شروع کرد؟؟؟الکی جو ندید ملی ملی.
  اینجا بحث رفتار متناقض است. نمیتونی استقلال رو بدید هوادار ها خودمون پول جمع کنیم ببینید چ کار میکنیم. داستان طارمی یادتونه؟؟؟ یادتونه مدیر پدیده چی گفت در مورد گل محمدی؟؟مصاحبش هست گفت زوری بوده ولی الان باشگاه نساجی رو باید رضایت نامه بدیم و البته درستش همینه. ولی رفتارهای متناقض. کلیپ بچه وزیر که دگ گویاست. اون چی؟؟یا پول اسپانسری که آذری جهرمی وزیرش هست چرا دیر به استقلال دادن؟؟در صورتی که به پرسپولیس خیلی زودتر دادن. چرا ؟؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید