کد خبر:44866
پ

استقلال در تعداد جام های رسمی هنوز از پرسپولیس جلوتر است

استقلال در تعداد جام های رسمی هنوز از پرسپولیس جلوتر است. با انتشار اینفوگرافیکی که در آن به تعداد جام های رسمی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از بدو تاسیس دو باشگاه اشاره شده بود، تصور بر این بود که هر دو تیم در عدد 38 با یکدیگر مساوی شده اند اما با تحقیق در […]

استقلال در تعداد جام های رسمی هنوز از پرسپولیس جلوتر است.

با انتشار اینفوگرافیکی که در آن به تعداد جام های رسمی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از بدو تاسیس دو باشگاه اشاره شده بود، تصور بر این بود که هر دو تیم در عدد 38 با یکدیگر مساوی شده اند اما با تحقیق در مورد یکی از جام های پرسپولیس سند موثق و معتبر به دست آمد که محاسبه این جام در ویترین قهرمانی های پرسپولیس از درجه اعتبار خارج است و استقلال با 38 جام رسمی و پرسپولیس با 37 جام رسمی به کار خود ادامه می دهند.


همانطور که مشاهده می کنید در محاسبه تعداد جام های پرسپولیس، 1 جام به انتخابی قهرمانی آسیا منتسب شده که این جام از شمارش قهرمانی های پرسپولیس حذف خواهد شد و در شمارش به حساب نمی آید.

چرا که اصولاً از صدرنشینی در جدولی که انتخابی برای یک تورنمنت بزرگتر به حساب می آید، با عنوان قهرمانی یاد نمی شود که اگر اینگونه بود باید از صدرنشینی های ایران در انتخابی جام جهانی و یا صدرنشینی های تیم های مختلف فوتبال جهان مثل فرانسه، آلمان، پرتغال و … در انتخابی جام جهانی با عنوان قهرمانی یاد می شد که اینگونه نبوده و نیست.

با این حساب استقلال هنوز یک جام از پرسپولیس جلوتر است.

در 10 سال اخیر، 28 جام به تیم ها اهدا شده (لیگ، حذفی، سوپرجام)

14 جام سهم پرسپولیس
3 جام سهم استقلال
3 جام سهم فولاد
2 جام سهم تراکتور
2 جام سهم ذوب آهن
1 جام سهم استقلال خوزستان
1 جام سهم سپاهان
1 جام سهم نساجی
1 جام سهم نفت تهران

کلیدواژه : استقلالپرسپولیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید