کد خبر:24974
پ

ادعای جنجالی پیشکسوت استقلال: تیم هنرمندان اروند اهواز هم به گوا ۶ گل می زد

فراز کمالوند با قبول سرمربیگری تیم سایپا از جمع کادر فنی استقلال جدا شد. ابراهیم تهامی‌پیشکسوت استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره نتایج این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، جدایی فراز کمالوند از کادر فنی استقلال و صحبت‌هایی که درباره گروه پرسپولیس و استقلال مطرح می‌شوند حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید: استقلال با […]

فراز کمالوند با قبول سرمربیگری تیم سایپا از جمع کادر فنی استقلال جدا شد. ابراهیم تهامی‌پیشکسوت استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره نتایج این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، جدایی فراز کمالوند از کادر فنی استقلال و صحبت‌هایی که درباره گروه پرسپولیس و استقلال مطرح می‌شوند حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

استقلال با قدرت در گروه مرگ به دور بعد صعود کرد. انتظار این اتفاق را داشتید؟
بله من پیش از شروع این مسابقات گفته بودم از روزی که فرهاد مجیدی در راس کادر فنی استقلال قرار گرفت به این تیم شخصیت داد و حالا هم می‌بینیم که نتایجش روز به روز بهتر می‌شود. استقلال از گروه سختی صعود کرد ولی من مطمئن بودم این کار را می‌کند.

اما برخی بر این عقیده بودند که گروه استقلال آسان است و گروه پرسپولیس سخت بوده. نظر شما چیست؟
گروه استقلال آسان بود! من فکر می‌کنم اگر تیم هنرمندان اروند اهواز در گروه پرسپولیس بود هم به تیم هندی ۶ تا گل می‌زد. متاسفم که این حرف‌ها را می‌زنم. من خودم در اینستاگرامم برای همه نماینده‌های ایران آرزوی موفقیت کرده بودم ولی چطور می‌توان گفت گروهی که یک تیم از پشت کوه‌های هندوستان در آن قرار داشت گروه سختی بوده باشد؟ این حرف‌ها را روی تعصب نمی‌گویم اما نتایج دیدارهای گروه استقلال مشخص می‌کند کدام گروه، گروه مرگ بود.

نظرتان راجع به مهدی قایدی در این رقابت‌ها چیست؟
قایدی واقعاً بهترین بازیکن غرب آسیا در این مرحله بود. او نه فقط در گروه استقلال بلکه بین همه گروه‌ها بهترین بازیکن بود.

جنوبی‌ها چرا اینقدر فوتبال را زیبا بازی می‌کنند؟
باید بگویم باعث تأسف است که فوتبال را که در خوزستان مثل چاه‌های نفت می‌جوشد رها کرده‌اند و آن را به سه شهر تهران، اصفهان و تبریز برده اند؟ در این سال‌ها همه تمرکز فوتبال ما روی این سه شهر است در حالی که خوزستان به امان خدا رها شده ولی همین یک استان می‌تواند کل فوتبال این کشور را تغذیه کند. من تضمین می‌دهم با این کار دیگر نیاز به جذب بازیکنان خارجی هم نباشد. در همین مسابقات چند درصد تیم فولاد را بازیکنان بومی‌تشکیل می‌دادند!

استقلال در دوره یک هشتم به الهلال خورد. این بازی را چطور پیش بینی می‌کنید؟
خیلی خوشحال شدم که استقلال به الهلال خورد. این تیم عربستانی جزو تیم‌های محبوب در منطقه خلیج فارس است. اما در این مدت نتایج خوبی نگرفته است و مطمئنم که استقلال می‌تواند این تیم را شکست بدهد.

برخی خبرنگاران عربستانی اصرار دارند بازی استقلال و الهلال به جای ایران باید در کشور ثالث برگزار شود. در حالی که ما به تازگی در عربستان به میدان رفتیم. فکر می‌کنید الهلال نمی‌تواند به ایران بیاید؟
این کار خیلی بد است. به نظر من ورزش از سیاست جدا نیست اما باید ۲۰ درصد سیاست در ورزش دخالت داده شود یا حتی کمتر از ۱۵ درصد. این که ورزش را صد در صد سیاسی کنیم همین می‌شود. امیدوارم عربستانی‌ها برای بازی با استقلال به تهران بیایند و این مشکلات هر چه زودتر به پایان برسد.

دیدار استقلال و ذوب آهن در جام حذفی را چطور پیش بینی میکنید؟
ذوب آهن جزو تیم‌های ریشه‌دار اصفهان است ولی در این فصل شرایط خوبی نداشته. شک ندارم استقلال که این روزها در شرایط روحی بسیار خوبی قرار دارد به لحاظ فنی هم می‌تواند این تیم را شکست بدهد و مشکلی با ذوب آهن نخواهد داشت.

فراز کمالوند از استقلال جدا شد. این اتفاق چه تاثیری روی کادرفنی این تیم خواهد داشت؟
نمی‌دانم چرا این اتفاق رخ داد! مدیریت باید در این باره جواب بدهد. ولی این را مطمئنم که فراز در این مدت نقش بسیار زیادی در موفقیت‌های استقلال داشت. ای کاش این اتفاق پایان فصل رخ می‌داد. الان تیم نیاز دارد که کادر فنی خوبی مثل مربیانی که پیش از این در آن حضور داشتند تیم را هدایت کنند. امیدوارم در نهایت این اتفاق به ضرر استقلال نشود.

حرف آخر؟
آرزو می‌کنم استقلال بتواند در لیگ قهرمانان، قهرمان شده و سومین ستاره را روی سینه‌اش بزند. فقط این را نمی‌دانم که پرسپولیس آن یک ستاره را از کجا آورده بر روی پیراهنش زده است. همین قدر می‌دانم که آن ستاره قلابی است.

منبع
خبرورزشی
کلیدواژه : استقلال
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • روزبه 13 اردیبهشت 1400 / 10:56 قبل از ظهر

    تهامی و توهم هردو از یک خانواده هستند این متوهم از فوتبال چی میفهمه آخه . بگین ساقیشو عوض کنه حداقل

  • ناشناس 13 اردیبهشت 1400 / 8:58 قبل از ظهر

    هرچی دوپینگی پیشکسوت کیسه هاست آخه عقب مانده ذهنی متهوهم کیسه. فوتبال گروه مرگش کجا بوده خوبه که از صدقه سر پرسپولیس سهمیه ایران زیاد تر شد وگرنه باید جلوی تلویزیون میشستید عمو پورنگ نگاه میکردید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید