کد خبر:34140
پ

اثبات مشارکت فدراسیون فوتبال در جعل اسناد پرسپولیس = تعلیق و حذف از جام جهانی

به نظر می رسد موضع کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص مجوز حرفه ای باشگاه های ایرانی تنها مختص پرسپولیس و چند باشگاه دیگر نیست و در صورتی که آقایان نتوانند عدم مشارکت خود در تهیه گزارش های جعلی از سوی برخی تیم های ایرانی به AFC را ثابت کنند، فدراسیون فوتبال به دلیل مشارکت در […]

به نظر می رسد موضع کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص مجوز حرفه ای باشگاه های ایرانی تنها مختص پرسپولیس و چند باشگاه دیگر نیست و در صورتی که آقایان نتوانند عدم مشارکت خود در تهیه گزارش های جعلی از سوی برخی تیم های ایرانی به AFC را ثابت کنند، فدراسیون فوتبال به دلیل مشارکت در این فساد تعلیق خواهد شد و حتی امکان حذف ایران از شرکت در مسابقات جام جهانی 2022 قطر نیز وجود دارد.

 

اثبات مشارکت فدراسیون فوتبال در جعل اسناد پرسپولیس = تعلیق و حذف از جام جهانی

متاسفانه در دوران وزارت مسعود سلطانی فر به جای حل مشکلات باشگاه های ایرانی، تنها به جعل و سندسازی و فریب کنفدراسیون فوتبال آسیا سعی در به تعویق انداختن این مواجهه قهری و سنگین بودند. امروز ابرها کنار رفته و مشخص شده وزارت ورزش وقت و فدراسیون فوتبال به ریاست مهدی تاج در همراهی تیمهای متخلف در ارائه گزارش های خلاف واقع همدستی داشته اند و بسیار سخت به نظر می رسد که فدراسیون فوتبال بتواند خود را از این منجلاب نجات دهد چرا که در نهایت مسئول تائید مدارک تیم ها ابتدا فدراسیون فوتبال بوده است و کنفدراسیون فوتبال آسیا از زیرمجموعه خود انتظار صداقت در ارائه گزارش ها را داشته و امروز این اعتماد به واسطه محرز شدن ارائه گزارش های جعلی، سلب شده است.

 

به نظر می رسد پس از محرز شدن گزارش خلاف واقع برخی تیمها در خصوص وضعیت مالی و تشکیلاتی خود، امروز تنها تلاش برای این موضوع است که خود تیم ها مسئولیت این تخلف را بر عهده بگیرند تا فوتبال ملی نجات پیدا کند. فدراسیون در تلاش است تا از زیر بار مسئولیت این گزارش های جعلی شانه خالی کند تا اگر تنبیهی متوجه فوتبال ایران شد، تنها شامل حال باشگاه های متخلف به خصوص تیم پرسپولیس شود که عدم صداقتش در موضوع تسویه با طلبکاران داخلی و خارجی برای AFC محرز شده است. بر طبق اظهارات داریوش مصطفوی، آنها در حالی که به کالدرون و خواکین بدهکار بودند، نامه تسویه با همه طلبکاران را برای اخذ مجوز حرفه ای به AFC فرستادند و امروز مشخص شده این اتفاق در زمان مقرر رخ نداده بوده است.

البته AFC چهار باشگاه دیگر یعنی سپاهان، استقلال، فولاد و گل گهر را نیز خطاب خود قرار داده اما نه به دلیل انچه پرسپولیس مورد خطاب قرار گرفته است. چرا که به طور مشخصی مالکیت باشگاه های سپاهان، فولاد و گل گهر مشخص است و این تیمها بدهی به بازیکن یا مربیان خود نداشته اند که مورد خطاب AFC قرار بگیرند و بر طبق گفته مصطفوی، اعتماد AFC به فوتبال ایران سلب شده و در خصوص این تیمها به موارد فرعی همچون تیر دروازه، جایگاه خبرنگاران و … گیر داده است.

اما در خصوص استقلال اگرچه موضوع ارائه اسناد جعلی مطرح نشده اما موضوع مالکیت مشترک گریبانگیر این تیم نیز شده که باید دید در نهایت دوشنبه چه تصمیمی در خصوص تیم های ایرانی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا گرفته می شود. چرا که در صورت لغو مجوز حرفه ای این تیم ها، آنها حتی قادر به ادامه بازیهای خود در لیگ برتر نیز نخواهند بود.

 

کاظم اولیایی مسئول صدور مجوز حرفه ای داخلی تیم ها نیز مدعی شده، این احتمال وجود دارد که برخورد مشابهی با استقلال شود اما به دلیل متفاوت بودن موضوع پرونده پرسپولیس با سایر تیمها امکان دارد تنها پرسپولیس به دلیل تخلف محرز شده اش با جریمه و محرومیت مواجه شود.

نکته جالبتر اینکه AFC به شدت رسانه های داخلی ایران را رصد می کند و حتی مصاحبه تلویزیونی مالک پدیده یعنی حمیداوی مبنی بر داشتن طلب 8 میلیاردی از پرسپولیس نیز در پرونده این تیم وجود دارد. پرونده ای که باشگاه پرسپولیس متعهد به پرداخت آن تا تاریخ 3 دی شده بود و در صورت عدم پرداخت، آقایان کسر امتیاز از تیم را متقبل شده بودند.

 

در هر صورت طی روزهای آینده باید منتظر یک انفجار بزرگ در سطح ملی و باشگاهی در فوتبال ایران باشیم. انفجاری که به واسطه فساد در وزارت ورزش سابق امروز ترکشهایش به هواداران فوتبال برخورد می کند.

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • کوروش 26 دسامبر 2021 / 10:59 ق.ظ

    فساد و جعل 7 8 ساله در وزارت ورزش بابا و فدراسیون فاسد وقت به حدی بوده که به این وزارت و فدراسیون نیز کشیده و اینها ناگزیر از ادامه این راه فاسد و اشتباه بوده اند همانگونه که پیش بینی کرده بودیم کم کم پرده ها داره کنار میره و بوی تعفن گند هایی که بوده داره درمیاد فقط امیدواریم ترکشهای مکافات این جاعلان و فاسدان دامن بقیه تیمها رو نگیره از فصل جعل قرارداد طارمی به این طرف تمام بازیهاشون چه در داخل و چه در آسیا ، با بازیکنان و قراردادهای غیر قانونی بوده ، که اگه یه فدراسیون و کمیته انظباطی مستقل و پاک داشتیم از همون فصل جعل قرارداد طارمی باید دسته سه تشریف می بردن وقتشه که کنفدراسیون آسیا به قضیه طارمی هم ورود کنه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید