کد خبر:20717
پ

اتفاق عجیب در موضوع مذاکرات قایدی با باشگاه استقلال

در حالی که گفته می شد بین مهدی قایدی و مسئولین باشگاه استقلال برای ادامه حضور در این تیم تواقاتی شکل گرفته و این بازیکن از دیروز می بایست در تمرینات استقلال شرکت می کرد اما بار دیگر این اتفاق رخ نداد تا دهمین روز از عدم حضور قایدی در تمرینات استقلال را در عین […]

در حالی که گفته می شد بین مهدی قایدی و مسئولین باشگاه استقلال برای ادامه حضور در این تیم تواقاتی شکل گرفته و این بازیکن از دیروز می بایست در تمرینات استقلال شرکت می کرد اما بار دیگر این اتفاق رخ نداد تا دهمین روز از عدم حضور قایدی در تمرینات استقلال را در عین بی خیالی مسئولین باشگاه به مشکل او شاهد باشیم.

 

اتفاق عجیب در موضوع مذاکرات قایدی با باشگاه استقلال

اتفاق عجیب در موضوع مذاکرات قایدی با باشگاه استقلال

احمد مددی که بدون اجازه وزیر ورزش آب نیز نمی خورد احتمالاً بار دیگر در راستای دستورات وزارت ورزش حرکت کرده و با سهل انگاری عمدی در رفع و رجوع مشکل ستاره استقلال قصد دارد اولاً او را به سمت فسخ قرارداد با استقلال هدایت کند در ثانی حتی اگر توافقی نیز شکل گرفت، او به واسطه دور بودنش از تمرینات نتواند کیفیت سابق خود را به نمایش بگذارد. نکته جالب و عجیب در خصوص مشکل قایدی و باشگاه استقلال اینکه او خواسته به خقی از مدیران تیم دارد و خواستار افزایش رقم دستمزدش به اندازه ملی پوشان بوده که این موضوع بدیهی با سنگ اندازی از سمت باشگاه مواجه شده است.

در سمت مقابل برخی شایعات نیز به این نکته اشاره می کنند که مهدی قایدی خواستار گنجاندن بند جدایی در قراردادش است که این مشکل نیز به سادگی و با تدبیر قابل حل است چرا که آنها می توانند با گنجاندن بندی درآمدزا در قرارداد قایدی مبنی بر درآمدزایی باشگاه استقلال از 3 ترانسفر بعدی قایدی، مبلغ قابل توجهی درآمد کسب کنند و این درآمد هنگفت صرف جذب 10 بازیکن مستعد دیگر مثل قایدی شود.

اکنون باشگاه پرسپولیس در حسرت این مسئله می سوزد که چرا سالها با بالا بردن مبلغ قرارداد مهدی طارمی اگرچه او را برای چند سال راضی به ماندن در این تیم کرد اما با گنجاندن بند فسخ در قراردادش این امکان را به او داد تا بدون پرداخت حتی یک ریال به باشگاه به سادگی این تیم را ترک کند و اکنون که قیمت او در پورتو به 12 میلیون دلار رسیده حتی 1 ریال هم سهم باشگاه پرسپولیس که سکوی پرتاب طارمی محسوب می شود، نیست. بدون شک طارمی در فصل بعدی رقابتها، با مبلغی بالا به تیمی معتبر در فوتبال اروپا خواهد پیوست که آنگاه حسرت باشگاه پرسپولیس از عقد قراردادهای ناشیانه با او بیشتر نمایان خواهد شد.

 

اکنون نیز مسئله بین قایدی و باشگاه استقلال به سادگی قابل حل است چرا که در صورت وجود پیشنهاد خوب برای قایدی، هم او می تواند به فوتبالش در اروپا ادامه دهد و هم باشگاه استقلال از کنار رشد او به درآمد خوبی خواهد رسید و مقاومت در برابر قرارداد دادن بند جدایی مشروط، تصمیمی غیرکارشناسی از سوی مدیران استقلال محسوب می شود.

 

همین حالا که قایدی در استقلال بازی می کند سایت ترانسر مارکت ارزش او را 60 میلیارد تومان برآورد کرده است و مسئولین استقلال باید به این نکته توجه کنند که اگر این بازیکن در فوتبال اروپا بدرخشد و راهی تیمهای معتبر اروپایی شود، آنگاه از کنار مبلغ 20 درصد از حق ترانسفر او به مراتب بیشتر از نگه داشتن قایدی در تیم سود خواهند کرد. البته مسئله کلیدی در این بین پیش فرض نبود فساد در ساختار اداری فوتبال ایران و باشگاه استقلال و همچنین وجود یک تیم استعدادیاب قوی برای جایگزینی قایدی است که در حال حاضر به نظر نمی رسد هیچ یک از دو مورد فوق وجود داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید