کد خبر:5265
پ

اتفاق عجیب در خصوص بازیکنان خارجی استقلال و پرسپولیس | حضور کمتر از یک نیم فصل!

در چند سال اخیر، پای بازیکنان خارجی زیادی به استقلال و پرسپولیس باز شده و همین مسئله نیز اسباب هجمه علیه این تیم ها و مدیران بی کفایتشان بوده که در بی کفایتی آنها شکی وجود نداشته و ندارد اما نکته جالب در خصوص بسیاری از بازیکنان خارجی که در چند سال اخیر به استقلال […]

در چند سال اخیر، پای بازیکنان خارجی زیادی به استقلال و پرسپولیس باز شده و همین مسئله نیز اسباب هجمه علیه این تیم ها و مدیران بی کفایتشان بوده که در بی کفایتی آنها شکی وجود نداشته و ندارد اما نکته جالب در خصوص بسیاری از بازیکنان خارجی که در چند سال اخیر به استقلال و پرسپولیس آمده اند این بوده که مدت حضور بسیاری از آنها، یک نیم فصل بوده و به قدری این خریدها و خروج این بازیکنان از سرخابی های پایتخت عجیب بوده اند که ورود نهادهای نظارتی به این موضوع را می طلبد چرا که به نظر می رسد در این بخش نیز با هدررفت بیت المال مواجه بوده ایم.

 

اتفاق عجیب در خصوص بازیکنان خارجی استقلال و پرسپولیس | حضور کمتر از یک نیم فصل!

اتفاق عجیب در خصوص بازیکنان خارجی استقلال و پرسپولیس | حضور کمتر از یک نیم فصل!

اسامی زیر  لیست بازیکنانی که تنها یک نیم فصل به استقلال آمده اند و در پایان نیم فصل از این تیم جدا شده اند:

 

بویان نایدنوف- الحاجی گرو، مارکوس نیومایر – بودروف، گونکالوس – مامه تیام، آیاندا پاتوسی، گادوین منشا

 

سرور جبارف و شیخ دیاباته، همام طارق، میلیچ نیز بازیکنانی بوده اند که بیش حداقل یکسال در این تیم حضور داشته اند.

 

 

 

در این بخش، وضعیت در پرسپولیس نیز بهتر از این نبوده و با نگاهی به بازیکنان ورودی و خروجی این تیم در چند سال اخیر به این نکته می رسیم که آنها نیز درگیر دلالی و واسطه گری در جذب بازیکنان خارجی بوده اند.

 

اسامی بازیکنان پرسپولیس که کمتر از یک نیم فصل در این تیم حاضر بودند:

 

گولچ، پریموف، لوکا ماریچ، پولیانسکی، براندائو، ماریو بودیمیر، استوکس، اوساگونا

 

بوژیدار رادوشویچ و بشار رسن نیز با سه سال حضور مستمر در پرسپولیس به نوعی رکوردار هستند و گادوین منشا نیز با بیش از یکسال حضور در پرسپولیس در زمره بازیکنان خوب این تیم به حساب می امد.

 

همانطور که ملاحضه کردید، در هر دو تیم شاهد ورود و خروج 8 بازیکن خارجی در یک نیم فصل فوتبالی بوده ایم که مشخص نیست اولاً این بازیکنان برای چه منظور خریداری شده اند و دوماً بر چه اساسی در نیم فصل به فروش رفته اند؟ اگر کیفیت فنی آنها مثل مامه تیام و جبارف و پاتوسی مورد تائید بوده، چرا فروخته شده اند و اگر کیفیت فنی آنها مثل الحاجی گرو و براندائو و … پائین بوده، اصولاً چرا خریداری شده اند؟

شاید وقت آن رسیده تا اموال مدیران وقت دو تیم استقلال و پرسپولیس نیز به واسطه هدر دادن بودجه دو باشگاه دولتی استقلال و پرسپولیس با این شکل و شمایل توقیف شود تا درس عبرتی برای مدیران بعدی باشد که هرگز به سمت خرید و فروش بازیکن از سمت دلالان نروند.

 

  • آمار مربوط به سال 1395 به بعد است.
کلیدواژه : استقلالپرسپولیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید