کد خبر:11309
پ

ابراهیم شکوری قدرت نگاه کردن در چشم سید جلال را دارد؟

مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس، در اولین تصمیم مدیریتی اش ابراهیم شکوری را به عنوان مدیراجرایی این باشگاه منصوب کرد. به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، جعفر سمیعی پس از دریافت حکم مدیرعاملی این باشگاه، بلافاصله ابراهیم شکوری را به عنوان معاون اجرایی خود در باشگاه منصوب کرد که با توجه به عدم آشنایی سمیعی به […]

مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس، در اولین تصمیم مدیریتی اش ابراهیم شکوری را به عنوان مدیراجرایی این باشگاه منصوب کرد.

ابراهیم شکوری قدرت نگاه کردن در چشم سید جلال را دارد؟

به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، جعفر سمیعی پس از دریافت حکم مدیرعاملی این باشگاه، بلافاصله ابراهیم شکوری را به عنوان معاون اجرایی خود در باشگاه منصوب کرد که با توجه به عدم آشنایی سمیعی به مسایل اختصاصی فوتبال حرفه ای، به نظر می رسد از این پس شکوری نقش پررنگی در این باشگاه ایفا کند و فراتر از یک مدیر اجرایی اختیارات داشته باشد.

نکته مهم درباره این انتصاب اما آنجاست که هنوز خبری مبنی بر استعفای شکوری از پستش در فدراسیون فوتبال منتشر و مخابره نشده است. این یعنی همین حالا تخلفی آشکار صورت گرفته و ابراهیم شکوری همزمان در فدراسیون و باشگاه پرسپولیس مسوولیت دارد که اصل منافع موازی را پیش می کشد.

ابراهیم شکوری، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس است که در کارنامه خود سابقه سرپرستی موقت دبیرکلی فدراسیون فوتبال را نیز داشته است اما نکته جالب آنجاست که او در آن پست نیز غیرقانونی مشغول به فعالیت شده بود و ثابت شد شرایط لازم برای اشغال صندلی مهم فدراسیون فوتبال را نداشت. در کنار این تخلف، مهدی تاج هم اعتراف کرده بود که حضور موقت او بیش از شش ماه در پست سرپرستی دبیرکلی نیز یک تخلف دیگر بود که موجب انتقاد رسانه ها شده بود.

شکوری عملکرد چندان قابل دفاعی در فدراسیون فوتبال نداشت و بسیاری او را یک مدیر نه چندان مستقل محسوب می کردند که زیر نظر ساکت و تاج ، فعالیت می کرد. به نظر می رسد باشگاه پرسپولیس گزینه های تحصیلکرده و بهتری نسبت شکوری داشت که سابقه حضورش در پرسپولیس به دو فصل محدود شد.

نکته حایز اهمیت دیگر در این انتصاب، غفلت از سطح شکوری در مقابسه با برخی مربیان و بازیکنان فعلی پرسپولیس است که این مدیر تازه منصوب شده را در جایگاه شاگردی می نشاند. غیر از سیدجلال حسینی که اکنون به عنوان کاپیتان پرسپولیس از لحاظ سوابق بازی و سنی از شکوری در سطوح به مراتب بالاتری به سر می برد، مربیانی چون کریم باقری ، یحیی گل محمدی و افشین پیروانی نیز در پرسپولیس قابل مقایسه با مهره ای همچون شکوری نیستند. شکوری چگونه می خواهد بر بزرگترهای خود مدیریت کند مگر اینکه جایگاه مدیر اجرایی را تا حد یک پادو پایین بیاورند. در این میان حدود اختیارات و مسوولیت های افشین پیروانی نیز شباهت زیادی با پست جدید شکوری دارد. شاید بهتر بود در حکم شکوری عنوان معاون اجرایی درج می شد تا مشخص شود پست او بیشتر جنبه اداری دارد و قرار نیست در کار بزرگترهای خود دخالت کند.

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • تاج 30 اکتبر 2020 / 9:24 ق.ظ

  باشگاهی مثل لنگ مگر سمیعی بیاد مفسدان مملکت را شناسایی کنه!

 • پرسپولیسم 30 اکتبر 2020 / 7:36 ق.ظ

  خیلی‌کارت‌درسته‌دنبال‌چی‌هستی‌جناب‌خبرنگار‌حتما‌تهم‌دنبال
  سردبیری‌یا‌نمیدانم‌یک‌پست‌درپرسپولیس‌واقعا‌برای‌تو‌وامثال
  تو‌متاسفم‌با‌خودت‌تنها‌شدی‌ببین‌این‌نون‌خوردن‌وبردن‌این‌سفره
  به‌خانه‌‌ارزش‌داره‌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید