کد خبر:30116
پ

آکادمی کیا تبرئه شد | قهرمانی استقلال پس گرفته شد

پیش تر کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان تهران اعلام کرد که تیم آکادمی کیا به دلیل استفاده از بازیکنی با رده سنی غیر مجاز در مسابقات نوجوانان تهران مقابل تیم‌های پارس جاوید، پیکان، مهریاران حافظ و ایرانمهر با نتیجه 3 بر صفر بازنده اعلام شد تا قهرمانی به استقلال اهدا شود. هم چنین آکادمی کیا […]

پیش تر کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان تهران اعلام کرد که تیم آکادمی کیا به دلیل استفاده از بازیکنی با رده سنی غیر مجاز در مسابقات نوجوانان تهران مقابل تیم‌های پارس جاوید، پیکان، مهریاران حافظ و ایرانمهر با نتیجه 3 بر صفر بازنده اعلام شد تا قهرمانی به استقلال اهدا شود. هم چنین آکادمی کیا به پرداخت 10 میلیون تومان جریمه نقدی و بازیکن متخلف (محمد صدرا طاهر اسماعیل) به محرومیت دو ساله از کلیه فعالیت‌های فوتبالی و جریمه 5 میلیون تومانی محکوم شدند. اما در رأی کمیته استیناف هیئت فوتبال تهران که امروز منتشر شد، این کمیته اعلام کرد: با بررسی مدارک شناسایی و احراز هویت و مطابقت شناسنامه محمد صدرا و محمدرضا طاهر اسماعیل، با عنایت به اصل صحت اسناد رسمی ملاحظه گردید آقای محمد صدرا طاهر اسماعیل با شناسنامه اصلی خود در مسابقات حضور داشته و شکات محترم، ادله‌ای مبنی بر خلاف صحت ارائه ندادند.

 

آکادمی کیا تبرئه شد | قهرمانی استقلال پس گرفته شد

در رأی کمیته استیناف هم چنین آمده است: به درخواست شکات و با ادعای جدید درخصوص محمد صدرا طاهر اسماعیل مبنی بر اینکه رابط نسبی با خانواده طاهر اسماعیل ندارد و شخص دیگری با شناسنامه محمد صدرا طاهر اسماعیل بازی می‌کند، مقرر شد آزمایشگاهی با هماهنگی شکات پرونده تعیین گردد. با معرفی آزمایشگاه مرکز ژنتیک پزشکی تهران توسط شکات محترم بازیکن مورد اعتراض به همراه پدر و نماینده کمیته استیناف و طرفین پرونده حاضر شدند و با گرفته شدن تست DNA مشخص شد و پاسخ اخذ شده از این مرکز بابت نسبت پدر و فرزندی تأیید شد. در نهایت کمیته استیناف اعلام کرد به استناد ماده 106 مقررات انضباطی فدراسیون مصوب سال 1397، رأی کمیته انضباطی نقض و حکم به رد شکایت شکات اعلام و نتیجه مسابقات به حالت سابق برگردانده می‌شود. رأی صادره قطعی است.

 

با رای کمیته استیناف قهرمانی تیم نوجوانان استقلال در مسابقات تهران نقض و این عنوان به تیم نوجوانان آکادمی کیا بازگردانده شد.

کلیدواژه : مهدوی کیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید