کد خبر:13762
پ

آمار نگران کننده برای پرسپولیس | بدترین شروع فصل 4 سال اخیر

تیم فوتبال پرسپولیس با دو تساوی و یک پیروزی و تنها یک گل زده تا هفته سوم لیگ بیستم در رده ششم جدول لیگ برتر جای گرفته است که بسیاری معتقدند این شروع ضعیف مانع از تکرار قهرمانی تیم یحیی در انتهای فصل خواهد شد..   آمار نگران کننده برای پرسپولیس | بدترین شروع فصل […]

تیم فوتبال پرسپولیس با دو تساوی و یک پیروزی و تنها یک گل زده تا هفته سوم لیگ بیستم در رده ششم جدول لیگ برتر جای گرفته است که بسیاری معتقدند این شروع ضعیف مانع از تکرار قهرمانی تیم یحیی در انتهای فصل خواهد شد..

 

آمار نگران کننده برای پرسپولیس | بدترین شروع فصل 4 سال اخیر

آمار نگران کننده برای پرسپولیس | بدترین شروع فصل 4 سال اخیر

ابراهیم شکوری در متن اینستاگرامی‌اش بعد ازتساوی  مقابل نفت مسجدسلیمان نوشت: شرایط پرسپولیس نگران‌کننده نیست چرا که اگر تیمی در لیگ برتر همه بازی‌های خانگی‌اش را ببرد و در بازی‌های خارج از خانه هم تن به تساوی دهد، می‌تواند قهرمان شود. از این رو با فرمولی که شکوری ارائه داده با 45 امتیاز حاصل از بردهای خانگی و 15 امتیاز دیدارهای خارج از خانه می‌توان به امتیاز 60 رسید که ظاهراً برای قهرمانی کافی است اما برخی می‌گویند این تعداد امتیاز برای قهرمانی کافی نیست.

یک فرمول دیگر اما برای قهرمانی وجود دارد که می‌گوید چنانچه تیمی بتواند میانگین دو امتیاز از هر بازی‌اش بگیرد می‌تواند قهرمان باشد که با فرمول شکوری تقریباً مطابقت دارد چرا که اگر تیمی 60 امتیاز بگیرد دقیقاً دو امتیاز از هر بازی به صورت میانگین دشت کرده است.

معمولاً باشگاه‌هایی که برای قهرمانی می‌جنگند، آمارعملکرد تیم‌شان را در مقاطع 5 هفته‌ای می‌سنجند و معتقدند اگر تیم‌شان از هر 5 هفته 10 امتیاز بگیرد، در مسیر درستی قرار گرفته است. در حال حاضر پرسپولیس از سه بازی اول خود 5 امتیاز گرفته و در دو بازی خود باید برنده باشد که اگر اینگونه باشد 11 امتیازی شده و از 10 امتیاز لازم در 5 بازی اول هم عبور خواهد کرد اما اگر حتی یک بازی را ببرد و یکی را مساوی کند برای میانگین قهرمانی کم آورده است.

پرسپولیس در چهار فصلی که قهرمان شد به ترتیب 66،64،61 و 67 امتیاز به دست آورد اما در پایان هفته سوم هر چهار فصل گذشته شرایطی بهتر از این فصل داشت. پرسپولیس در لیگ شانزدهم از سه بازی 7 امتیاز گرفته بود، در لیگ هفدهم 9 امتیاز جمع کرده بود، در لیگ هجدهم 7 و در لیگ نوزدهم 6 امتیاز در پایان هفته سوم داشت.

کلیدواژه : پرسپولیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید